Tuolla: http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1440482886712.html Immonen puhuu, että hänen on kiihoitettava kansaa, jotta he yhä tukisivat häntä - populismia parhaimmillaan.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
No kyllä on taas oikein suolimainen aloitusotsikko. Että oikein kiihottaa rasisteja. Missä kohtaa artikelia se kiihotus siellä on, jos saa kysyä?
Itse olen rasisti nykymittapuun mukaan arvioituna. Olen maahanmuuttopolitiikan ja monikulttuurisuusideologian kritisoija. Sellaiset ovat nykysanankäytön mukaan rasisteja. Jos kysyt täällä palstoilla, että kuka tai mikä on rasisti, niin yli puolet vastaajista on sitä mieltä, että rasisti on se, joka on eri mieltä Suomen virallisesta maahanmuuttopolitiikasta.
Mutta asiaan: olen siis mitä ilmeisimmin rasisti, mutta en kyllä koe tulleeni mitenkään kiihkoiseksi IS:n Immosta koskevasta kirjoituksesta tai siitä, mitä Immosen kirjoitetaan sanoneen. Sen sijaan minulla käyrä nousee heti, kun saan eteeni jälleen yhden sellaisen kirjoituksen lisää, missä täysin kritiikittömästi ja ilmeisen totuudenvastaisesti panetellaan eri tavalla ajattelevia henkilöitä, vaikkapa O. Immosta.
Kyllä hän yleisesti rasisteja kiihottaa.
Sorry ! unohtui tämäkin nikkisi valheiden ja sekoilujen esittäjänä. My mistake again !
Ainakin minä olen kiihottunut.
Käyttääkö se Immonen kättä vai kieltä, että saa kiihottumaan ???
Työmies tietää asian oikean laidan. Soita sille ja kysy.
Oletko itse kiihottunut rasisti, vai tunnetko heitä henkilökohtaisesti? Tuollainen yleistys ei ole ilman todisteita mitenkään uskottava. Tuskin tuota uskovat vihervasuritkaan.
Et sinä persuna mitään todisteita uskoisi, vaikka esittäisin.
Oli sen sortin kommentti, että olisi varmaan hyvä kuitenkin koettaa niitä todisteitakin pistää.
Millä oikeudella punavihervähemmistömielenvikaiset kuvittelevat voivansa määrätä mitä suomessa saa ajatella ja sanoa.täysin hitleriläis-stalinistista mentaliteettia.heidän ideologiansa on muka ainoa oikea,jota muiden on toteltava.kyllä olisi syytä isänmaallisten ihmisten herätä ja lopettaa mokomat vouhotukset parlamentaarisin keinoin
Mistä johtuu, että rasistit kiihottuvat niin herkästi? Syövätkö viagraa tms. enemmän kuin muut?
Mistä tiedät että kiihottuvat ? Oletko rasisti ? Etkä tiedä johtuuko se syömästäsi viagrasta! On sulla murheet !
Miksi sitten liikkuessasi kaupungilla sinulla on jatkuva erektio.
Persujen työmies saa jatkuvasti näitä raivokohtauksiaan ollessaan median kanssa tekemisissä. Viinan ja tupakan vaikutukset eivät rajoitu pallomahan kehittymiseen, vaan ne ovat myös madaltaneet työmiehen ärsytyskynnyksen olemattomaksi. Näitä performansseja katsellessa ei ole vaikea ymmärtää, miksi Putkonen on tuomittu raiskauksesta.
Vai onko Immonen kiihottanut "työmiestä".
luulisin että immonen lihottaa ateisteja mutta kun ei
niin ei
RINNE TULEE KUSEMAAN OMAAN TASKUUN KOSKA MAMUONGELMA PAISUU JA AIKANAAN DEMARIT TUHOUTUIVAT NEUVOSTOVASTAISUUS-YRITYKSIINSÄ
TIESITTEKÖ, ETTÄ ERKKI LIIKASEN JA ULF SUNDQVISTIN AIKANA DEMARIT YRITTIVÄT LAKIA NEUVOSTOVASTAISUUS RIKOKSENA JA HEIDÄN KOMMUNISTINUOLENTANSA NAURETTIIN ULOS
PRESIDENTTI SAULI NIINISTÖ on esittänyt tiistaina, että järkevä maahanmuuttokeskustelu edellyttää käsitteiden hyvää osaamista. Ylivoimainen kuvaus on Jussi Halla-ahon kesäinen esitelmä tuumaustunnissa.
HALLA-AHO ON PARAS SUOMEN MAAHANMUUTON TUNTIJA JA ISTUU EU-PARLAMENTIN LIBE-KOMITEASSA TÄYSJÄSENENÄ JA SIELLÄ KÄSITELLÄÄN MAAHANMUUTTOASIOITA KOKOPÄIVÄTYÖNÄ LIBE = Kansalaisvapaudet, oikeus ja sisäasiat -komitea
https://dreambroker.com/channel/dbiqeuet/iframe/l2ogpcje
10:40 merikuljetuksia järjestävät rikollisorganisaatiot
11:00 Räsänen huijaa ennen vaaleja eduskunnassa
12:30 käsitteitä pakolaiskriisistä
15:00 määrittelyjä (emergency) relocation ja resettlement -käsitteille
21:34 taloudelliset siirtolaiset käyttävät EU-taksipalvelua (laiva vetää) Eurooppaan maksaen rikollisille
23:20 SEUT-sopimuksen 78 artiklan 3 kohdan relocation-sovellus Italiaan ja Kreikkaan, distribution key eli jakoavain
28:30 suurin riski hallituksen päätöksissä
29:00 miten kiintiö pienenee
29:45 Petteri Orpo huijaa kehittelemällä EU-enemmistöjä
32:50 Englanti ja Tanska vastustavat taakanjakoa, Unkari rakentaa aitaa ja Slovakia ei ota muslimeita
34:38 ihmiset pakenevat köyhyyttä, jota pitää yllä Afrikan väestöräjähdys, joka ei kelpaa työmarkkinoille
50:45 työttömyysmaihin tungetaan EU-kriteereillä väkisin pakolaisia työttömiksi (Putkonen)
53:00 miten ISIS ja muut rikolliset upottavat pakolaisia Välimerellä
53:50 resettlement ja relocation ja sijoittelu (Turkkila)
1:01:30 miksi Persianlahden rikkaat öljymaat (tai Venäjä) eivät pane tikkua ristiin pakolaisongelmassa?
1:04 Ruotsi on kielteinen esimerkki käsistä karanneesta mamutuksesta
1:06:40 ihmissalakuljetus on kannattavampaa kuin huumekauppa
Mites nämä suomalaisia vastaan olevat rasistit jotka tänne tuppaavat. Ai niin sehän on vain pakolaisuutta.