Putkonen on tuomittu raiskaaja. Miksi Halla-aho ei käsittele johtajansa yksittäistapausta, vai onko Putkosen suorittama raiskaus jotenkin hyväksyttävä herra rotutohtorin mielestä?
Putkonen on siis loinen, jolla ei tulisi olla oikeutta elää Suomessa. Hän on raiskaaja, hän on rikollinen. Otetaan nyt yksittäistapaus käsittelyyn.
Tämänpäiväisen perusteella Putkonen on myös raiskaaja, joka levittelee tappolistoja julkisuuteen. Nämä 13 henkilöä ovat niitä, joita Putkonen haluaisi mahdollisesti likvidoida jos Persuista tulisi johtava puolue!
Ovatko Putkosen listat siis tappolistat?
Aika raskauttavia rikoksia miehellä, noin niin kuin ihmisyyttä vastaan!
Putkonen on siis loinen, jolla ei tulisi olla oikeutta elää Suomessa. Hän on raiskaaja, hän on rikollinen. Otetaan nyt yksittäistapaus käsittelyyn.
Tämänpäiväisen perusteella Putkonen on myös raiskaaja, joka levittelee tappolistoja julkisuuteen. Nämä 13 henkilöä ovat niitä, joita Putkonen haluaisi mahdollisesti likvidoida jos Persuista tulisi johtava puolue!
Ovatko Putkosen listat siis tappolistat?
Aika raskauttavia rikoksia miehellä, noin niin kuin ihmisyyttä vastaan!
Vastaukset 7
Vanhimmat
tähän on helppo vastata. Putkonen panee turpiin vasenta koukkua Antti-Juntti Rinteen pellepuheisiin koska
PUTKOSEN SELKÄNOJANA ON TIETO SIITÄ, ETTÄ PERUSSUOMALAISET ON SUURIN TYÖVÄENPUOLUE
http://www.hs.fi/paakirjoitukset/a1430367237017
Suurin työväenpuolue on nykyään perussuomalaiset Pääkirjoitus 1.5.2015
RUOTSISSA ON SAMA KEHITYS, KANSA SIIRTYY RUOTSIDEMOKRAATTEIHIN
Tuntuuko tutulta Putkonen, Jytky-mielessä? UUSI MITTAUS RUOTSISSA tiistaina 25.8. 2015 TV4, RUOTSIDEMOKRAATIT SD VOIMAKKAASTI ETEENPÄIN 19,4 PROSENTTIA, MIESTEN JOUKOSSA SUURIN PUOLUE, ERITYISESTI KANNATUS NOUSEE RUOTSIN SAK:N (LO) KESKUUDESSA http://www.svt.se/nyheter/inrikes/ny-matning-sd-storst-bland-man Sverigedemokraterna får sitt högsta stöd hittills hos Novus, 19,4 procent. Det är framför allt bland LO-medlemmar och norrlänningar som partiet ökar. Partiet är nu störst bland män. Inga förändringar är dock statistiskt säkerställda jämfört med föregående mätning.
Jimmie Åkesson ylistää Timo Soinia, Almedalen (2015, taputuksia) kohdassa 10:15 https://www.youtube.com/watch?v=HPo4CuGaNK4 HEJA JIMMIE, Sveriges största parti https://sv-se.facebook.com/676246449160270/photos/a.677172589067656.1073741826.676246449160270/822494954535418/
Eli hyväksyt raiskauksen, jos sen tekee Putkonen, et jos tekijä on somali?
Tuomio kärsitty teosta yli 20 vuotta sitten, silloinkin tuomio oli hiukan poikkeuksellinen siinä mielessä, etteivät tuorait olleet asiasta yksimielisiä.
Terveille ihmisille tuo asia on todellakin loppuunkäsitelty jo vuosikausia sitten.
NIIN. Putkonenhan teki sen silloin Demarilipun alla. Nyt vasta asiasta väännetään. Miksei asiaa silloin otettu niin kiimaisesti esille, kun nyt 20v päästä. Niin sehän oli demarien puolesta vaiettu asia.
KERÄYS HESARIN TOIMITTAJILLE
MULTIKULTTURISMIPERKELETTÄ PALVOVA JOHTO AIKOO ULOSTAA 300 SAADAKSEEN SÄÄSTÖÄ 50 MILJOONAA JOKA ON VALETTA, SEHÄN TARKOITTAISI ETTÄ YKSI PALVOVA TOIMITTAJA KULUTTAISI VUODESSA 170 000 EUROA
SIKSI OIKEAMPI LUKU ON ETTÄ MULTIKULTTIPERKELETTÄ PALVOVIA TOIMITTAJIA EROTETAAN 700 VIIVA 1000
LÖYDETÄÄNKÖ HESARISTA NÄIN PALJON MULTIKULTTIPERKELETTÄ PALVOVIA
MENEEKÖ KUNNON IHMISIÄ KILOMETRITEHTAALLE MYÖS
KERÄYS HESARIN KUNNON IHMISTEN PUOLESTA TAISTELUSSA MULTIKULTTIPERKELETTÄ VASTAAN
PERUSTELU
KAIKILLA käy kyllä sääliksi toimittajia ja työntekijöitä jotka irtisanotaan monikulttuuriperkelettä ja holtitonta maahanmuuttoa palvovan päätoimittajan ja omistajan vaatimuksista. EMME JAKSA VAI JAKSAMMEKO uskoa että kaikki hesarin toimittajat ovat aivottomia vaan vain tolloja, mutta joutuvat aivottoman ja piittaamattoman omistaja-päätoimittajan itsetuhoisen välineen manipuloimaksi
Toki osa paskasakista ansaitsee saamansa mutta eivät ehkä kaikki vai anstaitsevatko
YT-NEUVOTTELUJEN SARJA 700 - 1000 HESARILAISTA PIHALLE ALKAA VAIKKA PUHUTAAN ALLE 300 NYT
Suksi vittuun spämmääjä.
Ei Putkonen ole kenenkään johtaja. Paitsi harhaan...