Halla-aho tutkii

Halla-aho on ihan itse päätellyt, että pakolaiset tulevat Ruotsin vation lähettäminä ja kustantamina Suomeen. Aivan selvästi siis oikea salaliitto, eikä mikään höyrypäinen kuvitelma.
http://yle.fi/uutiset/halla-aho_syyttaa_ruotsia_pakolaisten_lahettamisesta_suomeen__kummallinen_vaite/8256000
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

taistelu multikulturismia eli mamutusta vastaan jatkuu

HALLA-AHO ON PARAS SUOMEN MAAHANMUUTON TUNTIJA JA ISTUU EU-PARLAMENTIN LIBE-KOMITEASSA TÄYSJÄSENENÄ JA SIELLÄ KÄSITELLÄÄN MAAHANMUUTTOASIOITA KOKOPÄIVÄTYÖNÄ LIBE = Kansalaisvapaudet, oikeus ja sisäasiat -komitea

https://dreambroker.com/channel/dbiqeuet/iframe/l2ogpcje 10:40 merikuljetuksia järjestävät rikollisorganisaatiot 11:00 Räsänen harhauttaa ennen vaaleja eduskunnassa 12:30 käsitteitä pakolaiskriisistä 15:00 määrittelyjä (emergency) relocation ja resettlement -käsitteille 21:34 taloudelliset siirtolaiset käyttävät EU-taksipalvelua (laiva vetää) Eurooppaan maksaen rikollisille 23:20 SEUT-sopimuksen 78 artiklan 3 kohdan relocation-sovellus Italiaan ja Kreikkaan, distribution key eli jakoavain 28:30 suurin riski hallituksen päätöksissä 29:00 miten kiintiö pienenee 29:45 Petteri Orpo harhauttaa kehittelemällä EU-enemmistöjä 32:50 Englanti ja Tanska vastustavat taakanjakoa, Unkari rakentaa aitaa ja Slovakia ei ota muslimeita 34:38 ihmiset pakenevat köyhyyttä, jota pitää yllä Afrikan väestöräjähdys, joka ei kelpaa työmarkkinoille 50:45 työttömyysmaihin tungetaan EU-kriteereillä väkisin pakolaisia työttömiksi (Putkonen) 53:00 miten ISIS ja muut rikolliset upottavat pakolaisia Välimerellä 53:50 resettlement ja relocation ja sijoittelu (Turkkila) 1:01:30 miksi Persianlahden rikkaat öljymaat (tai Venäjä) eivät pane tikkua ristiin pakolaisongelmassa? 1:04 Ruotsi on kielteinen esimerkki käsistä karanneesta mamutuksesta 1:06:40 ihmissalakuljetus on kannattavampaa kuin huumekauppa

Äänestä
  • Mitä persut tekee. Itkeä möllöttää ja laatii mustia listoja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kukavainoaa kirjoitti:

Halla-aho on ihan itse päätellyt, että pakolaiset tulevat Ruotsin vation lähettäminä ja kustantamina Suomeen. Aivan selvästi siis oikea salaliitto, eikä mikään höyrypäinen kuvitelma.
http://yle.fi/uutiset/halla-aho_syyttaa_ruotsia_pakolaisten_lahettamisesta_suomeen__kummallinen_vaite/8256000

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu