joka ilmoittaa, että kannattaa pakkoruotsin poistoa - se on varma. Sitten nähdään täällä se kun hurrit aloittavat myös sen puolueen haukkumisen, sehän on selvä.
Juuri nyt persut ovat RKP:ten vihan kohteena, mutta muitakin vielä tulee joita hurrit vihaa.
Juuri nyt persut ovat RKP:ten vihan kohteena, mutta muitakin vielä tulee joita hurrit vihaa.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei taida tulla ruotsinkieli pitäisi aloittaa jo esikoulussa jotta oppi-
minen olisi täydellisempää kyllä persuilla on turhanpäiväiset on-
gelmat keskittyisivät maan pelastamiseen mokoma pölvästijoukko.
Ei lähde kukaan muu puolue elämöimään asialla. Muille puolueille riittää, että asiat hoidetaan demokraattisesti äänestämällä. Persut keräävät ääniä elämöimällä Kreikan tuista, mamuista ja pakkoruotsista, ja kun vaalit ovat ohi, ja pitää alkaa oikeasti ratkomaan vaikeita ongemia, niin elämöinti loppuu kuin seinään.
Teidän typerä muumiruotsinne katoaa teidän myötänne....hehehee
Ja tulevaisuudessa kyllä nähdään muitakin puolueita, jotka kannattavat pakkoruotsin poistoa. Lahjominen ei enää auta.
Se toinen puolue voisi olla Muutos 2011?
Kokoomuksen, Keskustan, Vihreiden ja Kristillisten nuorisoliitot kannattavat pakkoruotsin poistoa. Muutenkin noissa puolueissa on paljon kielivapauden kannattajia. Vain suppeat puoluejohdot ovat pakkoruotsituksen puolesta. Jossain vaiheessa svekopato murtuu. Se on selvä!