Eikö ole laitonta majoittaa paperitonta

mamua vai onko laki kenties muuttunu ja mikä on tuomio ihmissalakuljetuksesta??
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No siitähän laillisuudesta nuo viherpunapiipertäjät eivät välitä. Niillähän on muka oikeus tehdä noita iskujaankin toisten laillisia elinkeinoja kohtaan yön pimeydessä.
Että silleen.

Äänestä

Anna Kontula vamaan tietää. Nyt se on hommanut jo ajokortinkin.

Äänestä
  • Tulee hurjia ja vaarallisia reissuja turkistarhoja sotkemaan ja päästelemän kettuja ja minkkejä irti luontoon. Että silleen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


SuomenLaki kirjoitti:

mamua vai onko laki kenties muuttunu ja mikä on tuomio ihmissalakuljetuksesta??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu