Mielenrauhaa..
Olkoon iglussasi lämmin,lampussasi öljyä ja sydämessäsi rauha.
-Eskimoiden sanonta-
Hyvää viikonloppua :)!
28
89
Vastaukset
- hilmanhajatusiltaan
Hengitä syvään
hymyile
kutsu luoksesi
kaikkea hyvää
ja se tulee
rakkauden tuli
palaa aina
*hymyjä iltaan*- hilmanhajatuspäivään
Koti siellä
missä sydän
rakkaus lämmittää
pienet valot
valaisevat hetket
ja hymyt
auttavat jaksamaan
*hymyt Päivään*
- kuumaiglu
Hyvää viikonloppua ja muista harrastaa seksiä jos siihen on mahdollisuus!
- Eskimosukko
sinulle <3. Tiedätkö mimmonen se on?
- TheGirlFromGuantanamo
Tietän. Siitä olen haaveillutkin.
- Eskimosuukko
Onnii kirjoitti:
Danke schön! Nenä vasten nenää ;)
Jep ;-), suukotellaanko heti ;)?
- Mielenkinrauhaa
Intiaanien viisautta
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/1a/6a/d3/1a6ad35f235a96f94fb381e32ddc2f0e.jpg - pehmopalleroinenmoinen
Hyvää viikonloppua Onnukka <3
- nautiviikonlopusta
Kaunis sanonta, rauhaisaa viikonloppua sinullekin, onnille <3
- NytNukkumaan
..Rauha olkoon kanssasi Onni...
Liikaa sanoja tänään. Täytyy puhdistaa mieli, se on likainen. Tulkoon raikas tuuli ja keveä olo.- Paluuliputta
En, tarvitsetko sinä menolipun Grönlantiin?
- vainprinsessapuuttuu
Sadussani muureja, keihäitä ja seipäitä, miekkojen ja kilpien kalistelua
noitia ja rovioita - odotanodotan
Sinua varten sytytin
tulet,
että et eksyisi
matkalla kotiin.
Sinun vuoksesi
liekit
palavat yhä.- janythuippaa
Tuutko puoleenväliin vastaan, jos haluaisin nähdä sinut livenä jossain täysikuun alla?
- valeeskimolta
Kävelisinkö ohitsesi ilman kalaa,
hylkeenrasvaa,
valkoisen karhun nahkaa.
En tule tyhjin käsin.
Enkä tyhjin sydämin.- janythuippaa
En tarvitse sulta mitään materiaalia.
Mulla on jo tarpeeksi kaikkea.
On hyvää ruokaa,
katto pään päällä
ja vaatteet puhtaat.
Jos ei kiinnosta,
niin siinäpä sitten runojas rustaat.
- Eunukkihan_se_siin
Onni on legendaarinen palstalla aiemminkin monta vuotta kirjoitellut ok eunukki, joka kaipasi/ kaipaa pk- seudun tähtityttöä.
Sama munaton nilkki, joka ei irl saa aikaiseksi yhtään mitään, täällä yrittää sanonnoilla ja "runoillaan" mielistellä palstan vinkuintiaani akkoja (onnistuenkin siinä). :D - vastaiskuni.ilkeilyyn
Hyvää huomenta Onnille!
Jos osaisin murtaa jäätä, lohkoisin sen pieniksi palasiksi ja kokoaisin "meille" lämpimän kodin:) - ghhjfftyj
Kauniita ajatuksiahan sinulla on, omia ja lainattuja, mutta niiden tarkoitus jää usein mysteeriksi. No, kivoja toivotuksia on kiva lueskella, ajanvietettä ilmeisesti haluat tarjota.
- LevollistaSunnuntaita
Nyt on niin mahtava sää, että kun olen kuunnellut tämän radiojumalanpalveluksen loppuun, lähden nauttimaan auringonpaisteesta. :-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1542505Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61764
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648
