Tuksun blogi OIKEASTI boikottiin!

Ei kai me haluta maksaa sen "palkkoja" klikkailuillamme?
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Olen samaa mieltä ja uskon, että koko SeiskaLive saattaa tulla tiensä päähän kohtapuoleen.

Äänestä
  • Johan te olette boikotoineet pari vuotta. Eikös se meinaa toimiakaan?

    Äänestä

Täältähän ne voi lukea aukikirjoitettuina, mutta ei linkistä, joka vie seiskan sivuille. Sehän on sama, kuin avaisit blogin.

Äänestä
  • Joku sen blogin kuitenkin avaa.

    Äänestä

  • Vähemmän on kuitenkin parempi. Ehkä se vielä onnistuu hiljaa hivuttamalla. Ja onhan totta, että blogin sisältökin on jo pari vuotta (ainakin) ollut ala-arvoista ja vanhaa materiaalia. Ei mitään kiinnostavaa, eikä tuo satuili siitä sen mielenkiintoisempaa tee.

    Äänestä

  • Satutäti kirjoitti:

    Vähemmän on kuitenkin parempi. Ehkä se vielä onnistuu hiljaa hivuttamalla. Ja onhan totta, että blogin sisältökin on jo pari vuotta (ainakin) ollut ala-arvoista ja vanhaa materiaalia. Ei mitään kiinnostavaa, eikä tuo satuili siitä sen mielenkiintoisempaa tee.

    Ei muka mitään kiinnostavaa, mutta kuitenkin seuraat.

    Äänestä

  • Älkää nyt Tuksua boikotoiku. Mistä täällä sitten tarinaa riittää?

    Äänestä

  • ristiriitaista kirjoitti:

    Ei muka mitään kiinnostavaa, mutta kuitenkin seuraat.

    No enpä seuraa ja täälläkin vierailen satunnaisesti. Viihdyttävää se ei juurikaan enää ole, kun Mr. nimimerkki on pilannut palstan, kirjoittajat ovat lakanneet kommentoimasta mehevästi Tuksun edesottamuksia ja Tuksullahan ei juuri niitä kunnon otteita esiinny enää. Ainoat tältä kesältä taisivat olla Kenin lähtö Albertilta ja Hovin päätöksen odottaminen.

    Äänestä

Tukiaisen suuri pelko on, että hän menettää asemansa keskustelun keskiössä Elena Vikströmille tai Juha Immoselle tai jollekin siistille uudelle julkkikselle.

Äänestä
  • Tuksu tulee oleen aina ensimmäinen tällä palstalla. Lotikan ihailija yrittää sotkea ketjujen järjestystä, mutta huonolla menestyksellä.

    Äänestä

  • Tupsukan teot kiinnostaa aina.

    Äänestä

  • turhaboikotoida kirjoitti:

    Tuksu tulee oleen aina ensimmäinen tällä palstalla. Lotikan ihailija yrittää sotkea ketjujen järjestystä, mutta huonolla menestyksellä.

    Eikö se ollutkaan Teuvo ;)

    Äänestä

Johannan bloggaus loppuu, sillä hän muuttaa ulkomaille.
Nyt hän on ollut siellä jo 5 viikkoa, ja pian kukaan ei halua enää muistaa häntä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nokkis70 kirjoitti:

Ei kai me haluta maksaa sen "palkkoja" klikkailuillamme?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu