Nyt on sekoiluvuorossa poliittiset virkanimitykset, ja tietysti Putkonen ja Putkosen muija, ja jos olisi Putkosella puudeli, se olisi myös huippumedian kynsissä ja antipersun tähtäimessä. Oinosen fifiähän antipersu ja media ovatkin älykkäästi pilkanneet.
Palstan antipersun sekoilut jatkuvat näköjään
Soome.paskamedian.kunkku
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ikävä kyllä Suomen julkishallinnossa on rakenteellista korruptiota, ja pahin ongelma ovat poliittiset virkanimitykset. Julkisella sektorilla on edelleen yleistä, että ratkaiseva virkanimityksen peruste on puoluekanta ja osoitettu puolueuskollisuus, Ruohonen-Lerner toteaa.
https://www.suomenuutiset.fi/ruohonen-lerner-poliittiset-virkanimitykset-rikkovat-perustuslakia/
Niin se vaan perssun takki kääntyy.
Tutkimme asiaa, etteivät ole Putkonen ja Putkosen muija nimitelleet ketään julkishallinnossa poliittisesti - se olis kyllä kauheeta.
Huippumedia tutkii asiaa !
Noh, noh..Täällä oli nimettöminä Ihmissuhdeaiheisilla tavallisilla KESKUSTELUUN TARKOITETUILLA näillä nimettömillä keskustelupalstoilla rääkkäämässä minua tavallista nettipalstoille tuntemattomille kirjoittanutta erittäin monia nykyisiä vaikutusvaltaisia persupoliitikoita tossa vuosina 2005-2009... Ette varmaan halua heidän möläytyksiään kaiken kansan naamalle? Kovasti olette ainakin poistattaneet heidän uhkailujaan. Ikävä asia siinä oli se, että kyseessä ei ollut politiikka-aiheinen palstalla, jolle kirjoitin. Älkääpäs väniskö persut, vähän ihmiskunnioitusta lisää!
Tutkimme asiaa onko Putkonen ja Putkosen muija poliittsesti nimitelleet "selvästikin kunnioitettavaa" ihmistä.
Huippumedia tutkii asiaa !