Tuulisähkö on loissähköä
Täysin_kannattamattomia
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Putinin ydinvoimala onkin hyvä Suomessa?! Se on tarpeen tullen strateginen ase. IDIOOTIT!
Mieluummin Puutinin voimala Suomessa kuin tällä hetkellä Venäjällä. Äkkiä pitäisi alkaa rakentamaan Suomeen kahta uutta ydinvoimalaa, jotta saataisiin maailman pahin vihollinen, hiilidioksidi, omalta osalta kuriin. Ydinjäteongelmaan ehditään paneutua myöhemminkin.
Miksi vispilät eivät pyöri, sähköä ostetaan, vispilöitä tuetaan helvetisti.
Samoin aurinkokennot, ottakaa viltit pois päältä, ettei tarvitse tuoda.
Aamuiset sähkönkulutuksen kaikkien aikojen huippulukemat on rikottu päivän aikana.
Alkuiltaan mennessä sähkönkulutus oli noussut jopa yli 15 100 megawattiin.
Samalla sähkön hinta nousee yhä hurjempiin lukemiin.
Fingridin sähköjärjestelmäjohtajan Reima Päivisen mukaan kulutus voi vielä nousta entisestään tämän illan ja perjantaiaamun aikana.
– Kulutus voi vielä pikkaisen nousta. Arvioiden mukaan huomisaamulla sähkönkulutus voi nousta tälle samalle tasolle, missä nyt mennään.
Kun torstaiaamuna tukkusähkön Suomen aluehinta oli 72,26 euroa megawattitunnilta, huomiselle sähkön tukkuhinnan odotetaan nousevan korkeimmillaan noin sataan euroon megawattitunnilta.