mielipiteeni

ps91

Uusi

Keskitysleiriltä selviytynyt Nobel-palkittu: “Muslimit tuhoavat Euroopan”

"Enää ei uskalleta puhua rodusta ja uskonnosta, vaikka ainoa, mitä islam tuntee, on viha vieraita rotuja ja uskontoja kohtaan." - Imre Kertész

14-vuotiaana Auschwitzin keskitysleirille lähetetty ja myöhemmin Buchenwaldiin joutunut, nyt 85-vuotias unkarinjuutalainen kirjailija ja vuoden 2002 kirjallisuuden Nobel-voittaja Imre Kertész kritisoi eurooppalaisten maiden harjoittamaa liberalismia ja massamaahanmuuttoa kolmannen maailman maista.

“Eurooppa tulee pian tuhoutumaan, ja syynä tähän on liberalismi, joka on osoittautunut lapselliseksi ja itsetuhoiseksi. Eurooppa tuotti Hitlerin, ja Hitlerin jälkeen maanosa on vailla argumentteja, sen ovet ovat auki islamille, eikä enää uskalleta puhua rodusta ja uskonnosta, vaikka ainoa, mitä islam tuntee, on viha vieraita rotuja ja uskontoja kohtaan”, kirjoittaa Kertész.

“Haluaisin puhua siitä, miten muslimeita tulvii Eurooppaan, miehittäen, suoraan sanoen tuhoten sen; ja miten Eurooppa suhtautuu tähän, sen itsetuhoisesta liberalismista ja typerästä demokratiasta… Tarina päättyy aina samoin: sivilisaatio saavuttaa sellaisen kehityksen tason, jolla se ei ainoastaan ole kyvytön puolustamaan itseään, vaan jolla se täysin käsittämättömästi näyttää palvovan omaa vihollistaan.”

8

97

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Köyhä1

      Täyttä asiaa. Eurooppa on jo käytännössä menetetty.

      • Nobelmiehiä

        Imre Kerté/sz tietää mistä puhuu.


    • Jiddishinkielinen

      sekakansa - ¤itäsaksalaiset¤ - oli luontaista juutalaisuutta. Sitä ei islamilaiset edusta.

      • TaistelevaIslam

        Verenkirkon tsaarin polgromit edelsi toisen maailmansodan aikaista hävitystä.


      • RajatKuntoon

        Suomikin oli tarkoitus eliminoida, vaikkei täällä kukaan jiddishin puhunutkaan.


    • VenäjäPoukkoilee

      Syyriaan, estääkseen islamistien pääsyn omaan suuntaan - Venäjälle.

      • TuristitNe

        pakenee Egyptistä. Pietarilaisten kone räjähti.


      • RauhaParempiOis

        Suurvallat pommittaa Irakia ja Syyriaa, rintarinnan kuten siskotveljet.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      232
      17229
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      175
      12268
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      47
      6037
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      65
      4888
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      14
      4855
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      21
      3987
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3605
    8. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      136
      3046
    9. 281
      1566
    10. Mitä toivot joululahjaksi ja

      mitä antaisit kaivatullesi? 😃
      Ikävä
      85
      1041
    Aihe