Nyt puhuu David Herzog

3333

http://sidroth.org/television/weeks-guest
David Herzog’s revelation of the "Courts of Heaven" shows divine justice is available for every believer. David shows how you can access heaven 24/7, and he sees results everywhere he goes — Hong Kong, Nepal, Israel AND here in the USA!

4

143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • observatör

      Herzog on panteisti, jonka opetuksissa sekoittuvat esoteeriset aatteet, hermetismi ja muut New Agen ainesosat. Portaaleita, metafysiikkaa ja mystiikkaa. Mies väittää että Jumala on materiaalinen olento. "Teologiansa" inspiraatioksi hän nimeää mm. Star Trekin.

      Toivottavasti edes jonkun hälytyskellot alkoivat soida.

    • Ihmettelläsopii

      Täällä kellot kilisivät varoituksia,susi lampaiden vaatteissa. Hienopuheinen
      hillitty Pawson on nautinto kuunnella. Taitava esiintyjä,saaden yleisön mukaansa vitsikkäillä esimerkeillä.Puhdas englanninkieli on hänen etunsa.
      Milloin hänet on asetettu saarnaamaan,ja kenenkä valtuuttamana ?
      Niihin kysymyksiin ei yksikään saarnaaja voi antaa tyydyttävää vastausta.

    • Mersulla-ajaen

      Uskooko kukaan Jeesuksen saarnaavan fariseusten omistamilla TV-kanavilla,
      minä en siihen uskoisi.Jaasus paljastaisi heidät hakaniemen torilla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      71
      3899
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      101
      3505
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      78
      3338
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      36
      2638
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      124
      1608
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      36
      1516
    7. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      22
      1114
    8. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      19
      1102
    9. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      42
      1100
    10. Itseään kannattaa tarkastella realistisesti ja

      miettiä mihin ne rahkeet oikeesti riittää. Tyhmempikin ymmärtää että varakas ylemmän tason mies ei kelpuuta sellaista ku
      Ikävä
      118
      1016
    Aihe