Etsitään vuokrahevonen Espoossa :)

ratsastusonelämäni

Moi! Olen 13 vuotias tyttö (tammikuussa syntynyt). Etsisin siis vuokrahevosta/ponia. Ratsastustaustaa on 5-6v olen mennyt paljon issikoillakin. Etsin siis Espoosta. Olen n.173 cm pitkä ja painan n.50 kiloa eli jos on poni pitäisi olla aika iso poni. Tasoni on He/c (osaan siis pohkeenväistöt jne) ja 50cm. Olen hypännyt suhteelisen vähän koska ratsastuskoulussani on panostettu enemmän kouluratsastukseen. Olen säänkestävä ja teen tallityötä. Maastossa olen mennyt paljon ja kokemusta on kuumemmista ja laiskemmista hevosista. Julkiset pitäis olla 1,5km lähellä. 1-3 viikossa riippuu hinnasta yms. Osaan myös englantia hyvin ja ruotsia. Äitini ja isosiskoni (16v) ovat hevosihmisiä minun lisäkseni. Tulevaisuudessa kilpaileminen ja valmentuminen olisi plussa :). Olen oppinut paljon mutta olen innokas oppimaan lisää ja tykkään haasteista. Huumoria on että ei rupe kyllä itkettää jos tipun :) Jos kiinostaa kysy tai sähköpostiini [email protected].

0

102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Sannan kirja USA:n bestseller!

        "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
        Maailman menoa
        128
        11148
      2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

        Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
        Yrittäjyys
        156
        10324
      3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

        ...ei tykänny Sanna Marinista
        Maailman menoa
        26
        8040
      4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

        Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
        Maailman menoa
        191
        6555
      5. Metsäalan rikolliset

        Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
        Sotkamo
        53
        5651
      6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

        Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
        Ikävä
        73
        5081
      7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

        Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
        Maailman menoa
        148
        4400
      8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

        Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
        Maailman menoa
        25
        4236
      9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

        Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
        Maailman menoa
        70
        4067
      10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

        Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
        Maailman menoa
        133
        3624
      Aihe