nyt saksakin kiristää suomea

http://m.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1441080725827.html

juu parempi vaan kun jättävät auttamatta, niin ei taas pala puoli valtakuntaa..
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Viimeksi paloi Rovaniemi.

Äänestä
  • PUAHHAH1VENÄJÄHÄN ON MEIDÄN TURVAMME JA SEN OSOITTI JO OOLANNIN SOTA,VENÄJÄ EI OLE UHKA EDES UKRAINALLE VAAN SUOJELEE KANSAA MAIDANIN KOIRILTA JOTKA UHKAAVAT JO POROSENKKON HENKEÄ VAIKKEI SITÄ MEIDÄN
    MEDIASSA KERROTAKKAAN.

    Äänestä

mitä vitun tukea ? minihitlereiltä irtoaisi penniäkään saati sotilaallista apua jos ryssä tänne päättäs tulla.

Äänestä

Raukkamaisuus EU.ssa nostaa päätään. Kiristämispolitiikka nousee esille. saksasta ei ole kuin talousjohtajuuteen.

Maahanmuuttopolitiikassa heidän päänsä ovat täynnä vielä natsihaamuja eli eivät sovellu järkevään maahanmuuttopolitiikaan.

Olen sitä mieltä, että Suomi voisi vaikka erota tuollaisesta liittoumasta. Eihän euro näytä meitä kantavan yhtään.

Äänestä
  • "saksasta ei ole kuin talousjohtajuuteen."

    eikä edes siihen.

    Äänestä

Saksalla ei ole varaa kiristää ketään.Käyttääkö Mami Merkkel Itä-Saksan oppeja
kiristykseensä.Mahtaa anella taivaspaikkaa saksan synneistä.

Äänestä
  • Merkel on DDR:sen ilmiantaja-papin tytär. DDR:ssä vain Stasin kanssa tiivistä yhteistyötä tekevä ilmiantaja saattoi toimia pappina.. eli leikkiä pappia. Merkel on ahneuksissaan johtanut Euroopan harhaan. Saksan fasistisen sanelupolitiikan vuoksi Euroopan maat ja kansat ovat alkaneet vihata toisiaan.

    Äänestä

Millä tavalla Frankfurtilainen sanomalehti on "Saksa"?

Äänestä

Merkel on tullut totaalisen hulluksi. Merkel on pahempi Euroopan tuhoaja kuin Hitler. Merkel tuhoaa Euroopan kulttuurin. Ensin Merkel tuhosi eurolla Euroopan talouden, ryösti muut maat ja nyt Merkel viimeistelee Euroopan tuhon mamupolitiikallaan. Merkel tekee bisnestä mamuilla ja vaati, että muut maat maksavat taas Saksan omnipotentin raivohulluuuden.. Merkelin politiikka on perusteiltaan väärää. Se on puhdasta toisten ryöstöä ja tahti kiihtyy koko ajan.. Saksa on nyt pahin tuhovoima Euroopassa. Kaikki merkit viittaavat siihen, että Sota on tulossa. Syyllinen on jälleen kerran Saksa ja Merkel.

Äänestä

No ei sitten tarvitse olla EU:ssa turvatakuiden takiakaan. Tosin myönnettäköön, että toi oli vain jonkun lehden kirjoitus.

Äänestä

Saksa ei enää pystyisi pitämään Suomen puolustusta pystyssä, kuten Natsi-Saksa ja Wehrmacht tekivät estäessään Suomen romahduksen 1944.

Äänestä

Kyllähän Saksa yritti tosissaan ratkaista mamu-ongelman, mutta kaasu loppui kesken.

Äänestä

Merkel voisi vaikka keskittyä välilihansa hierontaan niin ummetuws voisi helpottaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


knxnxnxnxkxlx kirjoitti:

http://m.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1441080725827.html

juu parempi vaan kun jättävät auttamatta, niin ei taas pala puoli valtakuntaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu