Saksalaislehdeltä tyly sivallus Suomelle: Kantakaa vastuunne pakolaiskriisissä, jos haluatte tukea Venäjän uhkaa vastaan
Julkaistu: 1.9. 19:54 , Päivitetty: 1.9. 20:01
TURVAPAIKANHAKIJAT Saksalaislehti Frankfurter Allgemeinen mukaan Suomi on yksi vastuuta pakoilevista maista Euroopan pakolaiskriisissä.
Siitä vaan eturintamaan tomppelit!
Julkaistu: 1.9. 19:54 , Päivitetty: 1.9. 20:01
TURVAPAIKANHAKIJAT Saksalaislehti Frankfurter Allgemeinen mukaan Suomi on yksi vastuuta pakoilevista maista Euroopan pakolaiskriisissä.
Siitä vaan eturintamaan tomppelit!
Vastaukset 19
Vanhimmat
Jokun pitäisi sopia Putinin kanssa että hän valtaa Suomen muutamaksi kuukaudeksi, siinä tulisi loismamuille lähtö
Saksa on ottanut liikaa pakolaisia ja haluaisi pahimmista eroon, siksi Suomen pitäisi ottaa ne nyt tänne,
Ruotsi toimii ihan samoin,
pitäköön itse kun niitä sinne haalivatkin.
Meillä on tuhansia asunnottomia ja pitkät leipäjonot,
pidetään nyt ensin huolta omistamme vai pitäikö Suomen köyhät lähettää vaikka Saksaan pakolaisiksi, saisi ehkä paremman toimeentulon.
Soini on Suomen Zhirinovski. Edes Putin ei olisi voinut Venäjän maineen kannalta tehdä huonompaa valintaa ulkoministerikseen kuin Sipilä nimittämällä Soinin.
Haistakoon pitkän vitun koko Saksa.
Kyllä sen tuhoaa ihan Suomen omat kollot päättäjät. Maassa on suuri työttömyys, maa elää velalla, maan vienti ei vedä ja kalliin elämän maahan otetaan elättejä lisää pitkin maailmaa. Kaikki vain sen takia, että mielytettäisiin noita isojen EU maiden toisia kolloja päättäjiä. Että silleen.
Suomessa on nollatoleranssi rasismille.
Ruotsissa on jo alueita, joihin palokuntakaan ei uskaltaudu ilman poliisisaattuetta. Tällaisen kehityksen estämiseksi Suomeen pyrkijät on pantava testiin. Jos rasismia ja suvaitsemattomuutta ilmenee, on välitön käännytys ainut vaihtoehto.
Suomalais vastine tuolle lehdelle on 7 päivääpaskaa perselehti
Tukea Saksalta Venäjää vastaan? Saksan mahtavalta armeijalta?
Saksa on rikas maa ja tottunut valtaviin pakolaismääriin, toisin kuin pieni Suomi.
V. 1945 Puolan, Preussin, Pommerin, Sleesian ym. alueilta pakeni 12 miljoonaa saksalaista Puna-armeijaa nykyisen saksan alueelle.
Toisen maailmansodan jälkeen Turkista muutti Saksaan 5 miljoonaa turkkilaista. Neuvostoliiton ja DDR:n romahtamisen jälkeen entisen DDR:n alueelta muutti taas miljoonia itäsaksalaisia.
Onhan USA:hankin muuttanut 200 miljoonaa ihmistä, mutta ei Suomi pienenä ja melko köyhänä maana voi lähteä samalle tielle, että tulkaa tänne vaan, vaikka maahan mahtuisi 100 miljoonaa.
Tämä aihehan käsiteltiinkin jo tällä palstalla ennen Ilta-Sanomia:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13778279/milloin-rikkaudesta-tulikin-taakka
Suomen EU-läsenyyteen oli ne kolme kuuluisaa syytä.
Mutta kun lähtee karhua pakoon, niin hukka perii.
EU on vaan kupannu Suomen rahat ja nyt pitää viedä loputkin.
Tämä viherpunikkilainen perseläpi ei tarvitse mitään tukea ketään vastaan, joten se siitä kiristysyritysestä- sakemanninatsisiat.
Joo, suomihan on syytänyt saksalle ja EU:lle rahaa vuosikymmeniö jotta ne hoitaisi tuon ongelman eivätkä lähettäisi tänne, lisäksi on pelastettu kreikkaa ja muuta paskamaata siinä sivussa ja nyt kansanmurhaajakansa kehtaa meitä alkaa syyttelemään omista töppäilyistään. Hävytöntä on se ettei kukaan suomen poliitikko ole esittänyt kipakkaa vastausta "Selvä pannaan rajat kiinni ja erotaan EU:sta v.u jos ei ala ääni kellossa muuttumaan sakemannipaskoilla". Sopisi varmaan suurimmalle osalle suomalaisia ihan hyvin se ratkaisu.
Suomen tuhoaa ennemminkin jumalaton jumalattomia lakeja säätävä hallitus. Mutta, minulla on mielipide, että muslimeja ei otettaisi Suomeen. Mielestäni ei ole rasismia sanoa asiallisia mielipiteitä. Ko. uskonto on yhteiskuntajärjestelmä ja sharia-laki on totta. Ongelmia on kaikkialla, missä heitä on enemmän, kuten olette huomanneet.
Tosin samanlainen "uskonto" on ateistinen kommunismikin. Siinäkin demokratia ontuu, kuten olemme nähneet ateistisissa kommunistimaissa.
No, vääriä päätöksiä on tehty myös lansimaisessa demokratiassa ja etenkin äärioikeiston toimesta.
Kristityt maahanmuuttajat ovat sopeutuneet kristittyihin maihin erittäin hyvin. Tietysti esim. afrikkalainen kristillinen kulttuuri voi olla hieman erilaista... esim. otetaan todesta, että tavara on yhteistä.
Juutalaisia, jotka ovat sopeutuneet hyvin ja elävät elämää kunnioittavien arvojen kera rauhallisesti mutta vainottuna eri puolilla maailmaa, saattaa vainojen vuoksi tulla Suomeen tuhansia Venäjältä tilanteen pahentuessa siellä.
Kyllähän asia on niin, että ääriliberaalit ovat aiheuttaneet suomelle jo 100 miljardin euron kustannuksen !
50 vuoden aikana heidän tahdosta on syydetty pelkästään afrikkaan kymmeniä miljardeja euroja ehkä n. 30 miljardia ja seuraukset ovat haitallisia väestökehityksestä, pakolaisaallosta ja yleisestä kehityksestä päätellen.
Lisäksi ääriliberaalit tahtoo suomalaisen lompsasta aina lisää rahaa muille kansoille, ääriliberaalien aiheuttama ulkomaalaisten jokavuotinen hyysäilypolitiikka on maksanut maamme sisälläkin 25 vuoden aikana 40-50 miljardin laskun !
Joten kuka haluaa tuhota suomen ? Hyysärit haaliessaan suomeen kaikenlaisia yhteiskuntaterroristeja !
Saksa pakenee vielläkin vastuunkantoa maksamattomista sotakorvauksista ,joita se
muille maille aiheutti toisessa maailmansodassa.Milloin Saksa kantaa vastuunsa
aiheuttamistaan vahingoista.
Aina voidaan erota EU:sta, hyvin pärjää Norjakin ilman ja eiköhän se Ruotsikin lähde mukaan.
Saatanan Lapin polttajat.