Voiko muslimit todella sanoa?

Voiko muslimit todella sanoa, että temppelivuori on heidän? EI VOI. Sillä se on vain Juutalaisten ja Kristittyjen Pyhä paikka.


http://goo.gl/Yyy223

11

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Miten--On

      Olenko ymmärtänyt oikein että muslimit hallitsevat temppelivuorta?

      • KTSEiKirj

        Se on muslimeille vahvistettu Israelin ja Jordanian rauhansopimuksessa jota keppaslössi kyllä aina muuten jaksaa ylistää.


      • KTSEiKirj kirjoitti:

        Se on muslimeille vahvistettu Israelin ja Jordanian rauhansopimuksessa jota keppaslössi kyllä aina muuten jaksaa ylistää.

        Ei ole vahvistettu kuin kts:n unissa. Jerusalem ei mainita mitään koraanissa. Mutta Raamatussa kyllä monta kertaa


      • KTSEiKirj kirjoitti:

        Se on muslimeille vahvistettu Israelin ja Jordanian rauhansopimuksessa jota keppaslössi kyllä aina muuten jaksaa ylistää.

        Tietääkö kts mikä on Israelin jakamaton pääkaupunki????


      • KTSEiKirj

        HAHAHAHAHAHAAH!!!

        Juntii ei tiedä siis tätäkään, että temppelivuori on vahvistettu Jordanian suojelukseen ja arabikiinteistöyhtiön omistukseen :

        Tässä on ISRAELILAISMIELISEN sivuston kommentti asiaan:
        "V. 1994 rauhansopimuksessa Israel tunnusti Jordanian erityisen roolin Temppelivuorella. "
        http://israblockupdate.blogspot.fi/2014/02/keskiviikko-260214.html

        HAHAHAHAHAH!!!
        Arto sai taas niin kuuppaan niin kuuppaan...


    • Teemalla on mennyt uusintana ohjelma 24 h Jerusalem.

      Ohjelmassa on suloinen ison perheen äiti, onko hän ortodoksi vai hasidi, en niin erota, hän sanoi, että heidän pitää olla maailman valo ja sitten, kun Temppeli tulee, kaikki kansat voivat sinne tulla.

      • uyuyuy

        Oottaako se femakko Jeesusta?


      • Jeesuksella on oma temppeli.

        Sielläkin on kivi.

        Kerrotaan, että Jeesus on makoillut joskus sillä kivellä ja kristityt käyvät suutelemassa kiveä, sekä pyyhkimässä sen pintaa kaikilla viitoillaan, kotona ne viitat ja huivit ehkä laitetaan vitriiniin.

        Getsemanessa on toinen Jeesuksen kirkko, sielläkin on kivi, sillä kivellä Jeesus rukoili silloin kun hän oli mennyt odottamaan vangitsijoita. Minun mielestä hänen olisi ollut parempi paeta kuin jättää ikuinen syy kansan päälle. Outo juttu.
        Tätä kirkkoa sanotaan kaikkien kansakuntien kirkoksi, en tiedä miksi he pitävät tuosta hölmöstä tarinasta, josta on seurannut niin paljon vainoa ja vihaa.

        Miksi vangitsemisen piti tapahtua tuossa hämärässä paikassa aamutunteina, miksi hän ei mennyt suoraan roomalaisten luo. Tarinan kertoja on ollut ilkeä tai juuri tuo on se kompastuskivi johon maailma on langennut.


    • petturit

      Ei punaisetkaan aivan rehellisiä olleet kun ryöstivät pankin 1918.

      • valkoisetFasistitTappoi

        rehellisesti kaikki,
        mitähän hyvää oikeisto on tehnyt...


      • petturit

        Ilman oikeistoa tämä maa kuuluisi Venäjään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7492
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2926
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1766
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1394
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      130
      1134
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      73
      827
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      715
    Aihe