Lääkefirma vetää takaisin kipulaastareita - voivat aiheuttaa hengenvaaran
Tiistai 1.9.2015 klo 16.50
Lääkefirma Ratiopharm vetää pois myynnistä erän fentanyylilaastareita, jotka saattavat olla pakkauksessa ilmoitettua vahvempia.
Vahvemman laastarin käyttö voi aiheuttaa käyttäjälle hengenvaaran.
Google-mainokset
Seiska tarjous
10 nroa Seiskaa Vain 2,50 e/nro (norm. 4,74 e/nro) upea lahja
aller.soihtu.eu/seiska
S-Pankin laina
S-Lainaa on helppo hakea netissä. Et tarvitse vakuuksia tai takaajaa.
s-pankki.fi/S-Laina
Takaisin vedettävä erä on Fentanyl Ratiopharm 12 mikrogrammaa/tunti P51869 -laastareita, jotka on käytettävä ennen 31.1.2018. 12 mikrogramman laastaripakkauksista on Suomessa löytynyt 25 mikrogramman laastareita. Virheellistä erää on ollut apteekeissa myynnissä touko-elokuun ajan.
Pakkaukset tulee palauttaa apteekkiin, jossa ne tarkistetaan ja vaihdetaan tarvittaessa korvaaviin tuotteisiin.
Fentanyyli on opioidi, joka on noin sata kertaa morfiinia vahvempaa.
Kooman laastari,Immonen tietää,,
41
194
Vastaukset
- OlexSekaisin
mitä et ymmärtänyt tuosta uutisesta? ollut apteekeissa myynnissä touko-elokuun ajan!
Kannattas varmaan miettiä kaks kertaa ennenkuin painaa entteriä. - FenTanyl
Juha Immosen (juhiz1987) kommentti Johanna Tukiaiselle 1.8.15:
"ettäs kehtaat!! itse tapoit oman siskosi saakelin mursu ja pakotit juliaa myymään itseään julia olisi saanut elämänsä kuntoon ilman sinua. ja työnsit hänen nenäänsä jonkun liimapaperin."- Julle-otti-ja-kuoli
Tuksu kai liimasi fentanyylilaastarin tai parikin Julleen ja lähti bailaamaan Jollaksesta keskustaan.
- Lääkehuurut
Tunkki ei muistanut Jullen olemassaoloa kolmeen päivään.
- Totuujulkijaheti
Tätä paljastusta Tuksu pelkää todella paljon. Laastari siskon nenään niin pysyy hiljaa jonkun aikaa kun käydään kapakassa vetää lärvit. Tuksuhan oli ilmoittanut itsensä Julian omaishoitajaksi. Hyvin hoiti,sisko pysyy hiljaa pysyvästi.
- döprew
Kyllä Julian kuolemassa hämärää on. Ehkä Immonen myisi=kertoisi asian,,mutta onko
enää kukaan lehdistä kiinnostunut ja maksamaan siitä.- okeiokei
Eiköhän Marja Tukiainen tiedä missä laastari oli. Häneltä pitäisi kysyä, ei Immoselta.
- Mihin-vei-laastarin
okeiokei kirjoitti:
Eiköhän Marja Tukiainen tiedä missä laastari oli. Häneltä pitäisi kysyä, ei Immoselta.
Marja Tukiainen on myös kuulusteltava.
- Mamma-vetelee-naruista
Mihin-vei-laastarin kirjoitti:
Marja Tukiainen on myös kuulusteltava.
Marja-äiti siis piilotti laastarit ja lääkkeet ruumiin luota?
- wenggw
Pallomahan äiti ei kerro totuutta mutta Immonen puhuisi jos saisi rahaa vastineeksi.
- kylläkansatietää
Salapoliisien juttu, jos ei muuten ratkea.
- CSI-Pasila
Immonen puhuu, kun Poliisi hänet kuulustelee.
- Lisää-resursseja
kylläkansatietää kirjoitti:
Salapoliisien juttu, jos ei muuten ratkea.
Olisiko case ratkaistavissa yksityisetsivien avulla?
- Studiolla
CSI-Pasila kirjoitti:
Immonen puhuu, kun Poliisi hänet kuulustelee.
Kuva Immosesta PopstudioTV:n haastattelutilanteessa: http://aijaa.com/TA1Uzz
- Lehtipalkkiot
Studiolla kirjoitti:
Kuva Immosesta PopstudioTV:n haastattelutilanteessa: http://aijaa.com/TA1Uzz
Immonen voisi avata kuolinyön ja -viikonlopun karmeita tapahtumia ensin esim. Hymylle ensin.
- yksmuistelija
Mutta joku kertoi näillä palstoilla, että Tuksu kävi Jollashovissa viikonlopun aikana. Eikä yksin.
Oliko mukana Jarna? Immonen (?). Jotakin siellä tehtiin tai muistaakseni haettiin pois.
Olen tämän aikanaan palstoilta (tuksun jutuista) lukenut. Ne on varmaan jo poistettu kaikki sen aikaiset viestittelyt- Julian-karmea-loppu
Ne hakemiset tehtiin sen jälkeen, kun Julian kalmo oli löytynyt.
Ja Jarna kävi Jollaksen asunnolla myös yksikseen, kun Tunkki oli hänen luonaan Nurmijärvellä pari päivää kalmon löytymisen jälkeen. - Tapahtumia
Julian-karmea-loppu kirjoitti:
Ne hakemiset tehtiin sen jälkeen, kun Julian kalmo oli löytynyt.
Ja Jarna kävi Jollaksen asunnolla myös yksikseen, kun Tunkki oli hänen luonaan Nurmijärvellä pari päivää kalmon löytymisen jälkeen.Tunkki ja Jarna kävivät Jollashovissa 17.12. illalla ja kilistelivät siellä maljoja kuolleen muistoksi. Jarna kävi pari päivää myöhemmin itekseen Jollashovissa Nurmijärveltä sinne yksin ajaen.
- Viinaa-ja-nappeja
Tapahtumia kirjoitti:
Tunkki ja Jarna kävivät Jollashovissa 17.12. illalla ja kilistelivät siellä maljoja kuolleen muistoksi. Jarna kävi pari päivää myöhemmin itekseen Jollashovissa Nurmijärveltä sinne yksin ajaen.
Paluumatkalla Jarnan auto hajosi Keimolan paikkeilla, Tunkki oli silloin yksin Jarnan asunnolla ja veti naamariinsa asunnosta löytyneitä, varastoituja pillereitä.
- Valtava-varasto
Viinaa-ja-nappeja kirjoitti:
Paluumatkalla Jarnan auto hajosi Keimolan paikkeilla, Tunkki oli silloin yksin Jarnan asunnolla ja veti naamariinsa asunnosta löytyneitä, varastoituja pillereitä.
Tunkki siis availi ns. Nurmijärven Apteekin luukut.
- Kiinniotot
Valtava-varasto kirjoitti:
Tunkki siis availi ns. Nurmijärven Apteekin luukut.
Huumepoliisin olisi syytä ratsata Lahdenvuon ja tämän lähipiiriin kuuluvien asunnot.
- Poliisille
Tämä case on syytä avata uudelleen pikapuoliin.
- Mr-Finlandilta
Ilmeisesti Johanna Tukiaisen lähipiiriin kuulunut sisäpiiriläinen, nimimerkki ”MrFinland”, kirjoitti viestin Tukiaiselle Hymyn keskustelupalstalla 27.6.2014:
”Hymyile Johanna, olet piilokamerassa…
Muuten muistithan lähettää uusista avaimista kopiot isännöitsijälle ja asunnon haltialle?
Ja mitä uhkailuusi ja kiristyksesi [Kehän] Mikaa kohtaan tulee - kyseiset kuvat ja tallenteet ovat jo menettäneet sekä rahanarvonsa että julkisuusarvonsa.
Jos olisit elänyt elämäsi ilman valheita, väkivaltaa, huumeita ja rikollisuutta, sinunkin toimesi voisivat vielä kiinnostaa joitakuita isoja tekijöitä. Nykyisellään niistä seuraa vain kunnianloukkaussyytteet ja tuomio sinulle, ei Mikalle, joka tulisi saamaan jättikorvaukset yksityishenkilönä.
Aika on jo mennyt, Johanna, myös juridisesti, ja Julia on jo kuollut.
Hymy ja Seiska eivät ole sinusta enää kiinnostuneita uutena tulokkaana, eivätkä tarjoamastasi shokkimateriaalista. Olet kaiken jo kirjaimellisesti näyttänyt, mitään uutta sinusta ei enää saa irti.
Korkeintaan palstantäytettä entisen kaunottaren, nykyisen alkoholin ja huumeiden rappeuttamana patologisena valehtelijana. Turvonnut juoppohullu.
Mielenterveysongelmainen revan levittelijä, joka ei osaa huolehtia edes hygieniastaan.
Säälittävä et edes ole. Miksi sääliä ihmistä, joka on vastuussa oman sisarensa vuosikausien hyväksikäytöstä sekä lopulta tämän kuolemasta?
Olihan sinulla aikaa muuttaa elintapojasi niin, että olisit huomioinut sisaresi sairauden. Et välittänyt. Jo Porin keikan kuvista näki, kuinka kuolemansairas Julia oli.
Ja mitä sinä teit auttaaksesi siskoasi - et mitään. Valehtelit korkeintaan.
Ja kun Julia mätäni koira seuranaan kolmatta päivää, kuulit vasta neljäntenä päivänä tämän kuolleen. Olivatko viime hetket sen arvoiset?
Missä olit, välittävä sisko, hoitamassa sisaresi insuliinitasapainoa, vahtimassa, että tämä ottaa lääkkeet ajallaan ja edes ruokailee ohjeiden mukaisesti valitsemaasi diabetesruokavalion mukaista ateriaa, et sinä todellakaan välittänyt.
Lukuisat, kirjatut faktat ja Julian hoitohenkilökunnalle kertomat asiat ovat kirjoissa ja kansissa.
Ihmettelemme, kuinka jaksat valehdella vuodesta toiseen. Paskanmarjat, olit dokaamassa ja tappelemassa. Lopeta siis turha tekopyhyys... kaikki tämä tulee esiin ja julkisuuteen tavalla ja taholta, jota et uskoisi itsekään, koska sinulla ei ole aavistustakaan.
Pidä peitetarinasi. Se on ainoa asia, mitä sinulla enää on, valheellinen peitetarina.
Mutta fantastista - Mia Mari vai Lindako se oli - muistahan hymyillä.
Kun selviät normitapasi mukaan krapulaisena ja yksin, olemme Caprilla nauttimassa elämästämme.
Hyvästi, JOhanna, hyvästi. Onnea valitsemallasi tiellä.”- Viikonloppu-jatkui
Johanna jätti Julia-siskonsa Jollakseen perjantaina 13.12. keskiyön tietämillä, eikä hän muistanut Juliaa yli kolmeen vuorokauteen, sillä hän oli niin sekaisin tuona viikonloppuna.
- Possunheitto
Viikonloppu-jatkui kirjoitti:
Johanna jätti Julia-siskonsa Jollakseen perjantaina 13.12. keskiyön tietämillä, eikä hän muistanut Juliaa yli kolmeen vuorokauteen, sillä hän oli niin sekaisin tuona viikonloppuna.
Juha Immonen ja Joni Virtanen tietävät Tunkin liikkeistä, koska he joutuivat kohtaamaan tämän yhden raivonpuuskan.
- Immosen-asunnolla
Possunheitto kirjoitti:
Juha Immonen ja Joni Virtanen tietävät Tunkin liikkeistä, koska he joutuivat kohtaamaan tämän yhden raivonpuuskan.
Se tappelu taisi olla su-ma-yönä (15.-16.12. yö).
- Pahat-teot-painoivat
Immosen-asunnolla kirjoitti:
Se tappelu taisi olla su-ma-yönä (15.-16.12. yö).
Tukiainen vastasi äitinsä puheluun vasta tiistaina 17.12. klo 11.
- Oikeudesta-oikeuteen
Tilanne on muodostumassa jännittäväksi! Tukiaisella on hätä ja pelko persiissä, ettei Immonen paljastaisi Julian hämäräperäisestä kuolemasta mitään, ja kohta nämä kaksi kohtaavat oikeudessa eri puolilla, vastaajana ja syytettynä:
”Hottikset-sarjan tähteä syytetään pahoinpitelystä! -- Nelosen Hottikset-sarjasta tuttua Juha Immosta ja hänen rinnallaan ohjelmassa esiintyvää Joni Virtasta epäillään pahoinpitelystä. Asia on tullut Helsingin käräjäoikeuden käsittelyyn viime viikon tiistaina.
– En halua asiaa vielä sen kummemmin puida. Olen syytön pahoinpitelyyn, Juha tyytyy kommentoimaan Seiskalle.”
7L, 22.9.15: http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/Hottikset-sarjan-tahtea-syytetaan-pahoinpitelysta/1082984- 8.3.2016
Tässä ketjussa on raportti 8.3.16 oikeudenkäynnistä, kuvat ja kommentit: http://keskustelu.suomi24.fi/t/14168332/8-3--odotettavissa-glamourinen-paiva-tukiais-karaj
- 8.3.2016
8.3.2016 kirjoitti:
Tässä ketjussa on raportti 8.3.16 oikeudenkäynnistä, kuvat ja kommentit: http://keskustelu.suomi24.fi/t/14168332/8-3--odotettavissa-glamourinen-paiva-tukiais-karaj
Vastaajat menossa Oikeustaloon 8.3. http://aijaa.com/dbyikx
- Käräjäoikeudessa
8.3.2016 kirjoitti:
Vastaajat menossa Oikeustaloon 8.3. http://aijaa.com/dbyikx
Virtanen ja Immonen leivättömän pöydän ääressä: http://aijaa.com/kFiv0W
- Koko-päivä
Hgin-Oikeustalolla kirjoitti:
Iso Matami Oikeustalolla: 1) http://aijaa.com/Y1cedm
2) http://aijaa.com/Q6IVeU"Johanna Tukiainen kuvaa Helsingin käräjäoikeuden aulassa paikalla olevaa yleisöä. Taustalla Hottis-sarjasta tutut Joni Virtanen ja Juha Immonen, joita syytetään Tukiaisen pahoinpitelystä. Oikeutta on käyty pian kaksi tuntia." (Seiskan Fb 8.3. puolenpäivän kantturoissa). Kuva: http://aijaa.com/ogQTxW
- Osasto-Huojuvat
Mörkötuijottaja ja todistaja Perse-Einari 8.3. http://aijaa.com/xMGzDx
"At courthouse with my friend Olli Loukola. Feeling cheery." - Albertin-ryyppäjäiset
Perse-Einari ja Tunkki rukoilevat voittoa homokaksikosta Immonen-Virtanen:
https://www.instagram.com/p/BCvKqEAQms2/ (9.3.)
- Relaamassa
Juha Immonen 8.3. oikeudenkäynnin jälkeen: http://aijaa.com/nlrIfM
"RELAX. With lovely Friends. Sunshine."- Immosen-näkemys
Oikeudenkäynnin jälkijäristyksiä; Juha Immonen avautui 17.3.
"Kunfu ja vaaleanpunaiset crocsit" :D
Me olemme tyrmistyneitä tästä uuden seiskan (tänään ilmestyneen) aukeamanjutusta, jossa toimittaja kirjoittaa vähän liian puolueellisesti sekä syyttelevään sävyyn meitä kohtaan.
Olemme oikeastikkin syyttömiä, sekä lain että lain ulkopuolella, toisin kunnes todistetaan!
Tässä linkki puolueettoman paikallaolijan kertomukseen, miten oikeinkäynti meni!? Siinä käy hyvin ilmi, että todistaja valehteli minkä kerkesi ja jopa syyttäjäkin vaati häntä puhumaan totta! Lakimiehemme mukaan koko todistaja oli niin sekasin, ettei häntä pitäisi ottaa huomioon.
Todistajana oli myös poliisi, joka kertoi, että he katsoivat jopa taskulampuilla JT "väitettyjä vammoja" eikä niitä ilmennyt missään, eikä myös hiustupsuja, joita häneltä kyllä putoilee säännöllisesti muutenkin.
Huvittavinta myös tässä on se, että tämän "Väitetyn" silmittömän hakkauksen jälkeen, hän hakeutui yli viikon jäkleen lääkärille ja hänen elämäntyylinsä tietäen, johon liittyy kaikenlaisia ongelmia, on hän itse telonut itsensä kuten voimme kaikki kuvitella!!!
On kaikkien tiedossa, että tämä uhriksi tekeytynyt kohumamma on meille katkera/kateellinen, koska katkaisimme häneen välimme!! tässä linkki paikalla olevan näkemys asiasta lukeaa!!"
Immonen: http://www.seiska.fi/Juha-Immonen-/Kunfu-ja-vaaleanpunaiset-crocsit-D/1097698
Livekäyttäjä35958: http://www.seiska.fi/Kayttajien-sisaltoja/Oikeudenkaynti-8316/1097000 - Tukiaisen-näkemys
Immosen-näkemys kirjoitti:
Oikeudenkäynnin jälkijäristyksiä; Juha Immonen avautui 17.3.
"Kunfu ja vaaleanpunaiset crocsit" :D
Me olemme tyrmistyneitä tästä uuden seiskan (tänään ilmestyneen) aukeamanjutusta, jossa toimittaja kirjoittaa vähän liian puolueellisesti sekä syyttelevään sävyyn meitä kohtaan.
Olemme oikeastikkin syyttömiä, sekä lain että lain ulkopuolella, toisin kunnes todistetaan!
Tässä linkki puolueettoman paikallaolijan kertomukseen, miten oikeinkäynti meni!? Siinä käy hyvin ilmi, että todistaja valehteli minkä kerkesi ja jopa syyttäjäkin vaati häntä puhumaan totta! Lakimiehemme mukaan koko todistaja oli niin sekasin, ettei häntä pitäisi ottaa huomioon.
Todistajana oli myös poliisi, joka kertoi, että he katsoivat jopa taskulampuilla JT "väitettyjä vammoja" eikä niitä ilmennyt missään, eikä myös hiustupsuja, joita häneltä kyllä putoilee säännöllisesti muutenkin.
Huvittavinta myös tässä on se, että tämän "Väitetyn" silmittömän hakkauksen jälkeen, hän hakeutui yli viikon jäkleen lääkärille ja hänen elämäntyylinsä tietäen, johon liittyy kaikenlaisia ongelmia, on hän itse telonut itsensä kuten voimme kaikki kuvitella!!!
On kaikkien tiedossa, että tämä uhriksi tekeytynyt kohumamma on meille katkera/kateellinen, koska katkaisimme häneen välimme!! tässä linkki paikalla olevan näkemys asiasta lukeaa!!"
Immonen: http://www.seiska.fi/Juha-Immonen-/Kunfu-ja-vaaleanpunaiset-crocsit-D/1097698
Livekäyttäjä35958: http://www.seiska.fi/Kayttajien-sisaltoja/Oikeudenkaynti-8316/1097000Tunkki kommentoi kirjoitusta 17.3.
"Mitäs se patologinen valehtelia Juha Immonen taas jatkaa valehteluaan siellä Seiskan netissä! Immonen ja Virtanen pahoinpitelivät mut melkein henkihieveriin ja totuus ei pala tulessakaan!!!!"
- AnnanPenaali
Aivan turhaa veronmaksajien rahojen tuhlausta! Tuskin kukaan maksoi asianajokulujaan itse, persaukisia kun ovat.
Kyllä Tunkille pitää nyt löytyä joku roti noihin hullunpuuhiin ja etenkin koirien haalimiseen ja rääkkäämiseen!- einyehi
Ei tää meidän hallitus nyt ehdi semmossia miettiä. Niillä on kiire ottaa rahat pois rehellisiltä työssä käyviltä ihmisiltä. Sekä vanhuksilta ja vammaisilta. Eivät kuulema keksi mitään muutakaan.. Täytyyhän elämäntapatyöttömillä glamööreilla ihmisillä riittää rahhoo matkusteluun, känniriitojen aiheuttamiin oikeuvenkäynteihin ja kauneusoperaatioihin, ei niihin saa puuttua.
- Melaa-mekkoon-evolution
Marjan vittu, Markun kyrpä, Johanna-tyttären tissit ja Julia-tyttären tositiukempi reva; kaikki käyvät: hääkuva 1970-luvulta: http://aijaa.com/LdUqRk
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
R.I.P Marko lämsä
Luin just netistä suru uutisen että tangokuningas Marko Lämsä On menehtynyt viikonloppuna Tampereella. Niin nuorikin vi624282Vappu terveiset kaivatullesi
otetaan vappu terveisiä vastaan tähän ketjuun kaivatullesi !!! 🍾🥂🎉🌻🔥🧡🧡1541812Tangokuningas Marko Lämsä, 47, on kuollut
Taas yksi melko nuori artisti lopetti lauleskelut lopullisesti. https://www.is.fi/viihde/art-2000011200979.html141513Puskaradio huutaa
Nuori tyttö oli laittanut päivityksen että pitämällä joku itsensäpaljastaja. Kuka tämä on? Varoittakaa lapsia !351278Miksi aina vain seksiä?
Kertokaas nyt mulle, että onko tämä joku normojen ihan oma juttu, että seksiä pitää pohtia joka välissä, siitä pitää jau1681063- 56914
- 78904
Martinalta vakava ulostulo
Seiska: Martinalta vakava ulostulo. Olipa raflaava otsikko mustalla pohjalla.167829Hei rakas A,
olinko silloin julma sinua kohtaan? Jos, niin anna anteeksi, yritin vain toimia oikein. Olen pahoillani, edelleenkin, en54811- 39781