http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015090220284735_ul.shtml
Pakolaisia joo...
Terveitä miehiä minun silmissä.
Pakolaisia joo...
Terveitä miehiä minun silmissä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Yksi lapsi näyttää olevan kuvassa. Tuossa kahden punaista suikkaa päässään pitävän poliisin (?) välissä, tv-kameraa pitelevän sinipaitaisen miehen edessä.
Liekö yksittäistapaus?
Persut vastustivat lyhytnäköisesti pakolaisten auttamista, vaikka näidenkin pitää syödä , ja näin sitten kävi ekalle vastaantulleelle persulle:
http://poetry.rotten.com/cannibalisme/
Ei varmaan selviä ikinä mistään montako naista tai lasta on näiden 18-35 vuotiaiden parta-ankkureiden joukossa, joita suomeen tulee onko edes kymmentä prosenttia, ei varmaan ole. Jos se ei ole turvallisuus uhka niin mikä sitten on.
Se on oiva kiristyskeino niille jotka saavat turvapaikan, saada myös se kaapuakka ja lapsilauma tänne heti.
Nuoret miehet ovat perheittensä vanhimmasta päästä, ns. ankkurilapsia.
Turvapaikan saatuaan ankkurilapsi anoo perheen yhdistämistä ja sen jälkeen jokaista ankkurilasta kohden maahan tulee hänen 8-10 perheenjäsentään.
Anssi Kela ainakin näkee !!!! ei noiden Suvakkien silmiä vain saa auki ne ei näe tätä todellisuutta Suomeen ei ole tullut vielä yhtäkään Hädän alaista naista tai lasta niillä kun ei ole varaa ostaa lippua ja muutenkin millä yksikään voi tulla Suomeen astti kun sormenjäljet ja paperit annetaan ensimmäisessä turvallisessa maassa..