Hesari on täysin supistuva ja kuoleva lehti. Kaiken lisäksi sen sarjakuvatkin ovat olleet jo pitkään sellaista kummallista ymmärtämättömiä ja epämääräistä suttua. Usein niistä ei edes saa selvää että mikä se vitsi milloin missäkin jutussa oikeen oli.
Tänäänkin Fingerpori sarjakuva esitti tällaisen sketsin, joka ei mulle vaan aukee http://hs12.snstatic.fi/webkuva/sarjis/560/1305981854721?ts=1092
Siis mitä v..ua oikein tarkoittaa tuokin että: "Ensinnäkään emme ole kaikki Huittisista". Siis ihan kaikkihan me täällä ollaan Huittisista. Ollaan ihan kaikki! Huittislaisuus juuri on sitä normaalin ihmisen olemista.
Menee Sössö-Hesarin vitsit ihan kuutamolle, kun ei noista söhröistä ota enää mitään tolkkua, että mitä vitsejä ne oikein yrittää kertoo. Kaikkihan me ollaan Huittisista, saa-tana.
Tänäänkin Fingerpori sarjakuva esitti tällaisen sketsin, joka ei mulle vaan aukee http://hs12.snstatic.fi/webkuva/sarjis/560/1305981854721?ts=1092
Siis mitä v..ua oikein tarkoittaa tuokin että: "Ensinnäkään emme ole kaikki Huittisista". Siis ihan kaikkihan me täällä ollaan Huittisista. Ollaan ihan kaikki! Huittislaisuus juuri on sitä normaalin ihmisen olemista.
Menee Sössö-Hesarin vitsit ihan kuutamolle, kun ei noista söhröistä ota enää mitään tolkkua, että mitä vitsejä ne oikein yrittää kertoo. Kaikkihan me ollaan Huittisista, saa-tana.
Vastaukset 67
Vanhimmat
"Hullu mies Huittisista syö enemmän kuin tienaa"
"Tykkää kuin hullu puurosta"
Ole sinä ulkopaikkakuntalainen hiljaa siellä. Ei tartte tulla huuteleen tänne meille.
Kerro tulkintasi
Ei ollut huutelua. Kuluneita sanontoja. Ei mikään hyökkäys.
Tuo lehden vitsi on todella huono vitsi kellekään huittislaiselle. Minäkin syntyny, eläny ja todennäköisesti kuolenkin täällä Huittisissa.
-Täysi huiittislainen koko ikänsä.
RASISMIA HYI
Mieleterveysongelmainen (syömisongelmainen, vieläpä) ja paljasjalkainen huittislainen (ja tykkää vielä siitä puurostakin) - ja nauroin loppupäivän, ja vielä seuraavankin. Hyvä huumori on toki sitä, että osaa nauraa itselleen, mutta ennen kaikkea mustaa...
Jarlan oma vitsi oli ilmeisesti siinä, että on itse Lahden suunnasta kotoisin. :)
ehkä tunnemme
Jos ei pysty nauramaan itselleen niin kannattaa rasvata köysi ja etsiä tukeva oksa.
Huittislainen kotiseuturakkaus ei ole mikään naurun asia. Se on vakava paikka! Helkyttelee herkkiä tunteita ihmisessä, kun kodista ja kotiseudusta ja isäamasta puhutaan.
Isänmaa on Suomi ja äitin ja minun kotikunta on Huittinen. Mitään muuta ei tarvita tähän idylliin, minun mielestäni.
Vaikka joku EU ja Brysselin herrat! Suomalaisen veronmaksajan solidaarisuus Saksan suurpankkiirien omaisuuden pelastamiseksi Kreikasta. Ne on meinaan aika kylmiä ja aika tökeröitä ja meille outoja ulkoa pakolla tyrkättyjä vaatimuksia ja velvoitteita. Ei tarvita yhtään tollasia, Huittisten kotipesän idyllin särkijöitä.
Todellinen ongelma on se, että kaikesta on tullut todella käsittämätöntä tavalliselle ihmiselle ja valehtelemisesta sääntö, ei poikkeus.
Niin just se perusviesti, että mikään ei enää kannata Suomessa. Kaikki kehitys vaatii digitalisoitumista, ja jos sun firmassa tai sun työpaikassa ei osata digitalisoitumista niin vit-tu sun firma kuolee ja säkin kuolet. Mene kortistoon jos et vaan osaa nopeeta nyt tuottavasti digitalisoitua, senkin veltto pa.aläjä.
Minkä takia kannattaa tuoda 6.000 km päästä 15.000 ihmistä tänne lentokoneilla ja laivoilla, muka turvaan tänne asumaan? Eihän täällä kannata mikään meille alkuasukkaillekaan, niin miksi noille ruokittaville ja vaatetettaville mikään täällä kannattais? Kenen etua se taustalla palvelee, että tällainen hirmuinen, puolen miljoonan ihmisen vuosittainen siirtohärdelli on pantu toimeen, ja ensi vuonna laajennetaan sitä lisää? Ainakaan nyt kukaan ei puhu enää Kreikan kriisistä. Tai euron kaatumisesta, kun lykättiin tämä vielä isompi kannattamaton pa.kaläjä kaikille puhuttavaksi ja pohdittavaksi.
Mitähän idylliä Huittisisakin on? Ei sitten yhtään mitään. Tunnen monta huittisissa syntynyttä ja aina enemmän ja enemmän annan arvoa itselleni. Mitä enemmän tunnen huittislaisia sitä vähemmän heitä kunnioitan. Siihen on syynsä. He eivät oo sivistyneitä vaan ahneita oman etunsa vaatijoita. Joita saa hävetä. Onneksi itse olen sentään fiksu kunnon kansalainen. Joka osaa käyttäytyä ja olla asiallinen. Edustava. Toisin kun monet muut. Olen ylpeä itsestäni. Koska EN OLE huittislainen.
Onhan Huittinen kyllä aika lähellä Suomen persreikää Turkua l. aika perästä Huittisissa ollaan (ja hulluja)..paskan hajusta päätellen :D
Ihmetyttää kun huittisten terveystarkastajat ym.eivät halua luottaa esim.homekoiraan .mutta tälläkin hetkellä poliisit ym.luottavat ruumiskoiran antamiin singnaaleihin Nelan etsinnöissä järvellä. Miksi sitten käytetään huumekoiria,ruumiskoiria ym.ym.jos niihin ei uskota. Kaikkialla muualla Suomessa luotetaan homekoirankin tietämykseen..mutta EI HUITTISISSA& & &
ei se koira haista mitään kun huittisissa haisee sianpaska niin voimakkaasti sian siellä vois paremmin laittaan homeet haisteleen
Ei kannata haaskata hyvää köyttä, ja muutenkin on parempi jättää ne solmujen tekemiset taikureille, merimiehille ja partiolaisille.
Jarla osui oikeaan,kun toi koko kansan tietoisuuteen huittislaisten hulluuden!
Ei kukaan täydellä älyllä varustettu asu huittisten pellolla sianpaskanhajussa! Keskellä ei mitään,ja jumalaton matka ihmistenilmoille,kuten Tampere, Turku..
Edellämainitsemissani kaupungeissa kun voi nauttia raikkaasta ilmasta ja palveluista,jotka ovat lähellä,! Toki tuleehan huittisiin se paskaveden puhdistuslaitos! Siellä altaassako sitten käytte virkistäytymässä,kun järviä ei ole. Eikä mitään muitakaan palveluja! Kaikki huitsin nevadassa!
Ei saakeli luulisi kenenkään olevan niin tyhmä,että esim, alkaa jonnekin huhkolanpellolle rakentaan taloa paaluperustuksilla! Kyllä on sianpaska pehmittänyt aivot todella siellä huittisissa! Kyllä kalliopohjaisen tontin löytää ihan tervettä älyä käyttäen "ihmistenilmoiltakin".
Lisäksi koulut homeessa,ja käyttökiellossa! Sit pukataan "väliaikainen" koulu sikalaelementeistä,ja viereinen huhkolinnakin homeessa..
Ei hyvää päivää huittislaiset!!
Olen aina kiittänyt Luojaani siitä että en ole syntynyt Huittisissa. Ex:ni on paljasjalkainen Huittislainen. Enkä ole koskaan pystynyt ymmärtämään sen suvun ideologiaa. Perin outoa. Olettavat olevansa Jumalan asemassa. Kuvittelevat olevansa jotain parempaa. Onneksi tajusin tämän ajoissa ja otin eron. Nyt olen onnellinen. Oli ällöttävää teatteria kertakaikkiaan. Onneksi on olemassa muitakin vaihtoehtoja kuin avioitua Huittislaisen kanssa.
Vaikka kuinka piileskelet niin sut saadaan kyllä lopulta kiinni. Jalat sementtikylpyyn ja upotetaan ukko Huhkiksen kurapeltoon. Sinne loppui vastahakoisen Turkkulaisen typerä mussutus.
Huittisissa ei ole enää sementtiäkään,kun paikallinen simenttivalimo lopetti kuransa toimittamisen. Olipa jopa telkussa a-studiossa! Sikaloiden paska-altaat kun repeili liitoksistaan,jos oli tuolla kuralla tehty! Paska pääsi valloilleen pilaamaan maaperän!
Simenttivalimo??? Ny e jymmärrä
Täälä ne kuule kasvatetaan edelleenkin sinunkin joukukinkkusi ja eväsleipien välissä olevat rasvaset kinkkumakkarat. Sianper.e on hyvää ja haluttua suomalaisen ihmisen perusruokaa, ja sitä tavaraa Huittinen on toimittanut ympäristöönsä jo satoja vuosia. Kaikki menee mitä vaan sikaloilta ulos saadaan.
Jos sinun kinkustas löytyy joku kirpee sivumaku tai muu outo nokare, niin se on vaan elämän sivumakua ja maustetta kaikki tyyni, paina menemään vaan. Muista juuri sillä hetkellä pientä, yritteliästä, satakuntalaista sikalihantuiottajien kaupunkia.
Täällä meiltä itteltä ei hymy hyydy koskaan. Eikä Huittinen ei voi tykkänään unohtua koskaan keltään suomalaiseltakaan.
Olen kotoisin Huittisista ja ihan hyvä paikka, joten sopiiko et pitäkää pää kii jos aivoissa on vielä toimintaa...?
Eli, äijä harmisteli ihmisten ennakkoluuloja ja sitä, että ihmiset lokeroidaan, mutta kumminkin itse viittasi sanontaan "hullu mies Huittisista syö enemmän kuin tienaa", eli että hulluthan tulee Huittisista.
Puuroa tarjoava viittasi sanontaan "tykkää kuin hullu puurosta".
Eli mitä tästä opimme. KAIKILLA on ennakkoluuloja!
Aloittajan huumorintaju on tasolla, jolla ei kannattaisi paljon sarjakuvia lukea. Voisi keltainenpörssi soveltua paremmin.
Minusta aloittajalla todennäköisesti on huumorintajut ja hoksottimet ihan hyvin kotona. Tuli juuri Huittisten palstalle esittämään pöllämystyneen ihmettelynsä. Ties mistä päin Suomea on edes kotoisin. Aika harva Huittisissa asuva pääkaupunkilaista Hesaria kotiinsa tilaa. Ihan tyhjästäkään ei synny näin pitkää viestiketjua.
Vitsi piti paikkansa!
Joku perusti suomen suurimman sikalan huittisiin ensin kalustovajan nimellä..!
Haki lupaa tehdä se sikalaksi! Eikä saanut lupaa!
Oi hitto,huittislaisten huumorintajua! Pelloille rakennetaan paskaa,ja samalla levitetään sitä itseensä!
Koskahan keksitään paaluttaa se paskapelto,mihin sitä levitätte..?
Sivistyneet ihmiset ymmärtävät muuttaa muualle ,mutta ei huittislainen! Eih, siellä se nysvää hullumies puhelinkopissaan liikenneympyrässä,joka viimein tuli huittisten "ruuhkan" laukaisemaan!!
Mikä on se infopiste pakarilla,kun ei mainitse sianpaskasta ja pelloista mitään? Siellä joku arkkiatri tönöttää päivät pitkät..sianpaskan hajuiset aivot täynnä sitä itseensä,kertoen huittisten " nähtävyyksiä!"
Toi on niin totta huittislainen haisee paskalle ja on muutenkin etova
Dunkkaa skeidalle hei "hesasta"
Että joku viittii puhua paskasta, että se haisisi Huittisissa enemmän kuin jossain muualla vai onko se niin, että sian paska on kamalan hajuista, mutta oma ei.
Huittinen on kuuluisa hulluista, sianpaskasta ja siitä että sieltä on 100 km lähimpään kaupunkiin (= keskellä ei mitään). Kaupunki käyttää verorahoja tämän imagon ylläpitoon - olkaamme siis ylpeitä tästä!
Joo menkää vaikka kaupunkin omistamalle uimarannalle niin sianpaska haisee niin paljon että ei tahdo pystyä hengittämään.
Olen odottanut vuosikausia koska sianpaskan levitys loppuu! Saastuttaa vesiä ja tekee naapurien elämän sietämättömäksi!
kyllä taas haisee sianpaska koko kylä on mädäntymisen vaarassa
Huittislainen on niin tottunut paskan hajuun ettei se tunnista sitä
Valkeakoskella ulkopuolisen kävijän nokkaan haisee p a s k a
Huittisissa ulkopuolisen kävijän nokkaan haisee p a s k a
Me huittislaiset kuin myös valkeakoskiset tiedetään, että kyseessä on terveen päivän, leivän ja elämän haju. Se on hieno ja perinteinen haju. Sellainen tunnetaan vanhoissa kulttuurimaissa Saksassa ja Ranskassa asti. Kaikki tunnistavat tuon hajun, jotka yhtään ovat Saksan Autobahneilla liikkuneet.
Aina se tarkoittaa terveyden, ruoan ja elämisen hajua. Ei sitä missään ylenkatsota. On moukkamaista homoilua alkaa miehen neiteilemään, niin ettei muka nyrppimättä kestä mies hengittää normaalia sianpaskan hajua.
Meillä ei ole mitään syytä väheksyä omaa reilua sianpaskan hajua kaupunkimme alueella. Maailmankulttuurista on kyse, jos sitä ei joku sattunut tietämään.
Sinä moukka olet ilmeisesti se kundi joka oli paikallisessa baarissa haisemassa paskalle kun yritin ruokailla.Siitä ei tullut mitään melkein yrjösin kun turvenuija saastutti koko kuppilan mainitsin johtajalle asiasta hänkin oli sitä mieltä että ei sianpaskasissa haalareissa tulla haisemaan.
Sinä itse olet vaan sellainen pas-ka kaupunkilaisjätkä!! Semmoinen joka väittää olevansa stadista ja muutenkin luulottelee itsestänsä ihan liikoja.
Kyllä omakin ahteris haisee pahalle kun olet vessassa käynyt number two:ta vääntämässä. Olet vaan omaan hajuusi jo niin tottunut, että et huomaa.
Ihan samasta asiasta sianpas-kassakin on kyse. Se on työn haju ja oman työpaikan hajuihin vaan tottuu.
Niin mulla on kyllä yleessä tapana paskomisen jälkeen pestä perseeni sellaisella jota kutsutaan alasuihkuksi josta sinä ituniska et tiedä mitään hajusta päätellen.Joten en tule ravitsemus liikkeeseen paskan hajuisella anuksella toisten ruokahalua pilaamaan eikä hesassa yleensä kukaan haise sianpaskalle on puhtoinen ilmapiiri.
Tsemiä vaan teille kaikille omanelämän sankareille!
Hyvä toi tuuli se kun vie paskan hajun mennessään paisi kaupan sisällä haisee huittislaiset itse paskalle.
>>eikä hesassa yleensä kukaan haise sianpaskalle on puhtoinen ilmapiiri.>>
Kirjoittajan teksti, kieli paljastaa armottomasti että hän itsekin on yksi noista landelta pääkaupunkiseudulle muuttaneista maaltapakolaisista.
Kukaan aitostadilainen ei ikimaailmassa puhu "hesasta". Se hesa ihan oikeesti on vain böndejen, maalta muuttaneiden sanastoa.
Kirjoittaja tuskin edes asua oikeasti siellä "hesan kaupungin" rajojen sisäpuolella. Todennäjöisempi asuinpaikka on Vantaa, Kirkkonummi, Nurmijärvi tms.
Tuonne ne menee ympäryskuntiin, nuo maapakolaiset. Mutta kertovat kaikille asuvansa "hesassa". Ja että heidän hienoon nokkaansa niin kauhhiast sianpaska haisee, kun pitää böndejen luona käydä maalla kylässä.
__
Pysysit akka vaan siellä hesan kotonasi. Tää on suomalaisten oma kotimaa, eikä muhamettien! Täällä saa haista sianpaskalta jos haluaa, ja vaikka Islamin laki sanoisi viinan juonnista ja sianlihan syömisestä ihan mitä tahansa.
Kuinkahan suuri prosentti on Huittislaisissa ( syntyperältään) narsisteja? Minulla on sellainen intuitio että noin 75%. Huom. Tämä on vain henkilökohtainen mielipiteeni asiasta.
>>Mitä enemmän tunnen huittislaisia sitä vähemmän heitä kunnioitan. Siihen on syynsä. He eivät oo sivistyneitä vaan ahneita oman etunsa vaatijoita.>>
Kenenkäs etuja "muiden ihmisten" sitten pitäisi mielestäsi valvoa, sinunko etujasi vai?
Minua ottaa pattiin nuo Paavo Arhinmäen vasemmistoliiton seuralaiset. Sellaiset jotka vaativat että palkkaa on maksettava kotiin, ja yhteiskunnan velvollisuus on elättää myös työhaluttomat.
Tässä mielessä peräänkuulutan ihan tällaista asennetta mitä Huittisissakin on, että itse ihmisen on autettava itseänsä. Omia etuja on tiettyyn rajaan asti myös puolustettava, koska muilla ihmisillä on oman perheensä elanto ja etunsa valvottavanaan. Ei ne ehdi siinä hötäkässä sinun ja kaikkien muidenkin passiivisena kotona makaavien etuja hoitaa.
Omatoiminen asioihin ja töihin tarttuminen on suositeltavaa. Sellainen pohjalainen "kyllä mää itte pärjään" meininki ei ole hävettävää. Naapuria voi silti auttaa, ja olla solidaarisia, vaikka pitääkin etupäässä omaa tonttiansa siistinä ja kunnossa.
Huittisella on huono maine maailmankartalla. En ole lukenut muista vastaavista paikkakunnista niin negatiivista. Mutta totta on kaikki mitä kirjoittavat. Huittisissa ei toimi mikään sellainen minkä jo perustuslaki määrää. Tämä tuntuu monenkin muualta muuttaneiden mielestä olevan täysin oma valtio jossa oma lakinsa. Ja täällä syntyneet oma lajinsa. Onneksi politiikasta en tiedä mitään..ei kiinnosta moinen
En edes äänestä koskaan. Koska kaikki on mitä on. Äänesti tai ei. Sillä ei ole merkitystä suuntaan eikä toiseen.
Mene ihmeessä äänestämään seuraavissa vaaleissa. Tiedän jo valmiiksi puolueenkin sinulle: VASEMMISTOLIITTO!
Sieltä puolueesta löydät valtavat määrät samanhenkisiä sosiaalirahalla eläviä valittajia kuin itsekin olet.
Voitte porukalla parantaa ja kritisoida kapitalistista maailmaa. Samalla voitte vaikka haukkua Huittisia myös. Koska kerta kaupunkia ja kaupunkilaisia vastaan napiseminen noin hyvin mieltänne lämmittää.
Antaa mennä vaan eteenpäin toverit! Eläköön Valittajien Vasemmistoliitto!
Olin huittisissa Hakk:ssa opiskelemassa joskus 80 luvun loppupuolella ja silloin totesin että huittislaiset ovat sisäänpäin lämpiävää porukkaa.Siinä keskustassa oli sellainen puuhökkeli missä oli kapakka en muista nimee mutta aika räkälä tuntu olevan minulla kun oli silloin ja on vieläkin suuntaus mies puolisiin henkilöihin vaikka olen itse mies ja se asia ei sopinut huittislaiseen kulttuuriin ollenkaan kun tämä asia tuli julki niin turpaan tuli oikein kunnolla jopa kyseisen ravintolan portsari tuli vinoileen että tollasta nokkiin vaan.Toinen mikä tuntu harmittavan paikallisia oli kun olin siviilipalvelussa suorittanut varusmiesaikani.Nyt kysyisin onko huittisissa vielä yhtä ahdasmielisiä ihmisiä vai olisko sinne muuttanut nykymaailman haasteisiin ja kaapista ulos tulleen hyväksyjiä
Olet siis hinuri
Tuossa näkee oikein huittislaisen luonteen on ivaamassa kommunistiksi jos joku kertoo asian oikean laidan huittislaisesta negatiivisuudesta joka on myös tunnettua lähes kaikilla paikkakunnilla suomen maassa.Ja myös ulkomailla mutta he eivät moisesta junttilasta paljoakaan perusta.
Realismi on eri asia kuin valitus. Oletko koskaan kuullut sanaa realismi? Ja tiedätkö mitä se tarkoittaa? Jos et tiedä voit googlettamalla löytää vastauksen. Tuosta vasemmistolaisuudesta en valitettavasti osaa kertoa sen enempää. Minulle täysin vieras käsite. Mutta kiitos kun vaivauduit kertomaan mihin puolueeseen mielestäsi kuulun. Hyvä kun toiset sen tietävät....ja tämähän kuuluu huittislaisuuteen...he ""tietävät""" aivan kaiken toisten asioista. Siis ( luulevat) tietävänsä..
Olet vasemmistolainen kommunisti, ja sellainen haisee kauas. Pelkät kirjoitelmas paljastaa kommunistisen mielenlaatusi.
Oletko koskaan jutellut kommarin kanssa.usein törkeää ihmisten mollaamista.
Minua ei sitten vähääkään haittaa,olen mikä olen! Ja hyvä näin. Olen hyvä. Rehellinen. IHMINEN. Hyvin suvaitsevainen. Sydämeni on täynnä rakkautta. Heikompiosaisia. Poljettuja. Alaspainettuja kohtaan. Jos sellainen on mielestäsi kommunismia. Sitten on. Minua se ei haittaa. Päinvastoin. OLEN YLPEÄ kaikesta siitä mitä elämässäni olen aikaiseksi saanut. Kovalla työllä. Uhrautuen. En ole tarvinnut sosiaalipuolen tukiaisia kuten eräät. Joten se siitä!!!
>> Olen hyvä. Rehellinen. IHMINEN. Hyvin suvaitsevainen. Sydämeni on täynnä rakkautta. Heikompiosaisia. Poljettuja. Alaspainettuja kohtaan.>>
Tuollaisen sanomalla yleensä vihjataan siihen että asianosainen täydellisesti hyväksyy itsensä veroisiksi, pitää yhtä pätevinä ja yhtä motivoituneina, kaikissa asioissa, kaikkia maailman ihmisiä. —Todellisuudessa asianomaisella ei ole ainoatakaan pakolaistuttavaa. Sellaista jota hän kävisi säännöllisesti tapaamassa ja pitäisi yhteyttä. Sanojan naapurissa ei asu ainoatakaan mustien Kongon ja Somalian asukkaiden suurperheitä etc.
— Myöskään niitä "Heikompiosaisia. Poljettuja. Alaspainettuja" asianomainen itsensäkehuja ei auta käytännössä lainkaan. Ei laita vaikka 100€/kk avustusta joka kuukausi YK:lle tai muille avustusjärjestöille, vaikka oma talous sellaisen kestäisikin. —Siitä huolimatta asianomainen pitää itseään "erittäin hyvänä ja rehellisenä" ihmisenä. Hän on siis omien puheidensa tasolla hyvä ihminen. Annettakoon hänen siis pitää omat puheensa, ja oma hyvä ihmisyytensä.
Taidat vain kadehtia itseäsi sivistyneempää. Siltä minusta tuntuu. Jätän kommenttisi omaan arvoonsa. Se kertoo enemmänkin persoonastasi. Kaikenlaisia aikuiskouluja ja kursseja on joissa voi lisäkehittyä ihmisenä. Ja tietenkin opiskella muutakin kiinnostavaa siinä lisäksi %*#@&***
Wittu mikä viisasten kerho!
Suvakit ja Persut tappelee! Tätä parempaa viihdettä ei voi olla. Puukot molemmille kouraan ja kunnolla verta esiin seuraavalla kierroksella.
Oman egonsa vankina olevat, mutta pohjimmiltaan hyvää tarkoittavat ihmiset ajautuvat limboon omista puutteellisista tiedoista ja muista vajavaisista lähtökohdista voimaansa saavien irrationaalisten tulkintojensa ja rationaalisen ajattelun tosiasiasioihin pohjautuvien käsitysten välisiin ristiriitoihin seoten.
Sormella osoitteleminen kannattaa jättää mafioosoille ja politiikka politiikoille.
>> poliisit ym.luottavat ruumiskoiran antamiin singnaaleihin Nelan etsinnöissä järvellä.
Ehkä ne sitten luottaa. Mutta ei ne mitään ole löytäneet.
Kolmisen vuotta sitten sekä Rajavartiolaitoksen että Poliisin erilliset koirapartiot haisteli Tampereen Likolampea moneenkin otteeseen. Ei ne koirat sitä lampeen hukkunutta mopotyttöä löytäneet.
Joskus koira löytää vainajia ja joskus ei.
Koirat on sataprosenttisesti oikeassa. Ihminen väärässä. EI koira leikittele löydöillään. EI pelleile. Kuten ihmiset. Onhan se myt nähty iät ja ajat. Mitä siitä kinaamaan. Vaikka ollaankin Huittisissa # xx
Onneksi emme ole kaikki Huittisista. Onneksi on sentään joukossa muitakin. Muuten olisi asiat tosi huonosti!
ei meillä Huittisisa hyväksytä. Niitten tukeminen on ihan sama kuin talvella kusis housuisiin. Vähän aikaa lämmittää mutta sit tuleepi kylymä. Niit tulee aina vaan lisää ja lopulta kaiki on ihan romuna.
Odottakaas muutama viikko kun huittisissa haisee paska yötä päivää kerrostalon kokoisia paska tykkejä kulkee pitkin maanteitä. Eikö poliisi vois puuttua moiseen teiden ynnä paikkojen tahraamiseen tässä varoituksen sana niille jotka aikovat kulkea läpi huittisten tulevina viikkoina.
sanoit paskatykeiksi. Olkoot mitä on.
Huittislainen kulkee pääkenossa paska kasaan päin ja luulee omistavansa koko maailman.Vaikka ei mitään
sua hesata. Sua ei päästetty Huittisiin. Porttarin sait.