Japsi sontaa

http://www.msn.com/fi-fi/autot/uutiset/kohtalokas-vika-kymmenissä-miljoonissa-autoissa-–-yli-sata-turmaa-ja-useita-kuolemia/ar-AAdREI3?li=AAa20Qg&ocid=mailsignoutmd

Ei sitten muuta turvatyynyjen valmistajaa ole ?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mun vanhan Chryslerin ratin keskellä lukee SRS airbag tjsp ..monesti miettii , onko 22 v. vanhan kotteron tyyny enää valmiudessa, vai onko homehtunut kiinni eikä laukee tositilanteessa. Ja ne anturit auton etupäässä..hmm.

Äänestä

Turvatyyny on japseille ollut ylivoimaista teknologiaa ihan alusta asti. Sitähän ei keksitty Japanissa ja sellaisten autojen maahantuotikin oli Japaniin rajoitettu pitkään. Piti olla joku räjähdysalan insinööri, että sai ajaa.
Nyt sitten japskit on itse valmistaneet turvatyynyjä, mutta ei suinkaan alkuperäisten patenttien lisenseillä, vaan kiertäen? Ja osaaminen ei vain ole riittänyt.
Ruoste oli toinen japseille ylivoimainen ilmiö pitkään. Nytten ovat kaiketi oppineet sen hallinnan.
Ei maha mittään, Suomi on pohjolan Japani. Näyttääkö hyvältä?

Äänestä
  • japanilaisten olisi suosiolla pitänyt pysyä elektroniikassa, aivan samoin kuin ranskalaiset ruuan valmistuksesta. jos noista kumpi tahansa yrittää tehdä auton, tuloksena on pyörillä liikkuva katastrofi. liikkuva? no vähintään hinausauton lavalla..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


JapsiSontaa kirjoitti:

http://www.msn.com/fi-fi/autot/uutiset/kohtalokas-vika-kymmenissä-miljoonissa-autoissa-–-yli-sata-turmaa-ja-useita-kuolemia/ar-AAdREI3?li=AAa20Qg&ocid=mailsignoutmd

Ei sitten muuta turvatyynyjen valmistajaa ole ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu