http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015090220285107_uu.shtml
"Yhdysvaltalainen taloustietotoimisto Bloomberg on julkaissut pitkän ja räväkästi kirjoitetun artikkelin, joka kertoo perussuomalaisten puheenjohtajasta, ulkoministeri Timo Soinista ja perussuomalaista.
Artikkeli on otsikoitu raflaavasti: Sinut on kutsuttu suomalaiseen teepuolueeseen - mikäli et ole homo, muslimi tai kreikkalainen. Otsikon mukaisesti Bloomberg vertaa artikkelissaan perussuomalaisia amerikkalaiseen konservatiiviseen Tea Party -liikkeeseen. Liike haaveilee paluusta yksinkertaisempaan aikaan, jolloin talous oli ennustettava ja kulttuuri yhtäläinen.
Artikkelissa kuvaillaan Soinia isoksi mieheksi, jolla on iso ympärysmitta ja hilpeyttä kuin komediasarjan isällä. Jutun yhteydessä on myös useita rempseitä kuvia Soinista ja perussuomalaista: jutun pääkuvassa Soinilla on kainalossaan perussuomalaiset Anne Louhelainen, Ritva Elomaa ja Arja Juvonen"
Kyllä Soini nyt on otettu, sai puristaa Obaman kättä ja nyt jenkit vielä oikein kohottavat Timon jalustalle !
Late Lapista. SSSS Ry!
SOINI SAI KUNNIAA JA MAINETTA !
3
62
Vastaukset 3
- reissu_vain
suuri tarpeeton kuluerä,jolla ei mitään positiivista merkitystä suomen kasvaviin ongelmiin.
satu-soini,jos älyät,meillä on ongelmia,keskity niihin,älä itseesi ja mahan kasvatukseen,joka mennyt täysin överiksi. - HÄmmästyinTodella
Soini sanoi eilen tv:ssä, että sanoi Obamalle vain lyhyesti, että "ollaan iloisia kun saadaan auttaa teitä" tai jotenkin ihan noin, en ihan sanatarkasti muista, mutta HÄMMÄSTYIN!
- vai-mitä-late
Lapin Latella käy kateeksi.
Minusta taas tuntuu että ei siitä paljon käteen jää,
puristipa Obaman tai Putinin kättä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???411897Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101280- 991031
- 102908
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88894- 66741
- 33632
Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.68518Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku13508- 78501