Ylen viimeisimmän gallupin mukaan Kokoomuksen kannatus on noussut 19%:iin, kun taas persujen kannatus on valahtanut 15%:iin.
Sen siitä saa, kun vastustaa turvapaikkojen antamista kristityille syyrialaispakolaisille. Persujen on nyt pakko potkia Immonen lopullisesti pellolle, mikäli haluavat saada kansan suosion takaisin!
Sen siitä saa, kun vastustaa turvapaikkojen antamista kristityille syyrialaispakolaisille. Persujen on nyt pakko potkia Immonen lopullisesti pellolle, mikäli haluavat saada kansan suosion takaisin!
Vastaukset 37
Vanhimmat
Tässä vielä uutinen: http://www.yle.fi/tekstitv/html/P109_01.html
tutkimuksen ja Taloustutkimuksen omistaa Kokoomuksen kansanedustaja.
Yrittääkö kokkareet hakea tukea vaatimuksilleen?
Miten olisi tälläinen otsikko: 90% ansiosidonnaista saavista kannattaa ansiosidonnaisen pituuden lyhentämistä ja korvauksen pienentämistä.
Tutkimuksen teetti kylläkin veronmaksajien omistama Yle, joka katsoi että tutkimus tehtiin puolueettomasti.
tehtiin puolueettomasti kun Ylen johdossa on Kokoomuksen edustaja ja tutkimuksen tekee Kokoomuksen kansanedustajan omistama firma. :)))
Eli pukki kaalimaan vartijana.
Ylen johdossa on kylläkin persu, joka varmaan tekee työnsä ja katsoo, että kaikki hoidetaan puolueettomasti?
http://yle.fi/uutiset/kimmo_kivela_valittiin_ylen_hallintoneuvoston_johtoon/8099171
Jaa ja vaalit olivat 2019, jolloin oikea gallup.
Tuo persujen törppöily ja linjattomuus ennustavat ennenaikaisia vaaleja. Ei kepu tai kokoomus jaksa tuota touhua pitkään katsoa.
Ennenaikaisissa vaaleissa paskakokkareet lentää kuin leppäkeihäs hallituksesta.
Ennenaikaisissa vaaleissa maahanmuutto nousisi ainoaksi teemaksi, jolloin persuista tulisi Suomen suurin puolue.
Miten 15%:n kannatuksella voisi tulla suurimmaksi puolueeksi? :D
Eipä ole ollut persuista mihinkään asiaan puuttumaan - ei maahanmuutossa kuin muissakaan asioissa. Vasemmistoliitto sai viime hallituksessa enemmän omia asioitaan läpi kuin persut.
YLEn paska galluppi vääristelee taas, oma luotettava galluppini osoittaa persujen kannatuksen olevan 25% luokkaa!
Odotetaan taas sitä toista gallupia, niin luvut ovat ihan toisenlaiset.
Toivottavasti ne jotka haluavat auttaa enemmän pakolaisia (kyllä siellä hätää ja varmasti oikeita autettavia esim. Syyrian kauhuja pakenevia on ja paljon!) - eivät samaan aikaan vastusta veronkorotuksia etenkin isompiin tuloihin.
Jos ei niitä rahoja kerätä YLIMÄÄRÄISILLÄ verorahoilla NIILTÄ JOILLA ON VARAA JA HALUA AUTTAA JA MAKSAA, niin sitten otettava yhä lisää köyhiltä ja kunnallisista ym. julkisista palveluista, kuten koulutuksesta, päivähoidosta, sosiaaliavustuksista, eläkkeistä, sairaseläkkeistä, vanhusten hoidosta, sairaanhoidosta.
On vain nämä kaksi vaihtoehtoa rahoitukseen. Ja kumpihan tällä hetkellä on se käytetty?
JOKAINEN JOKA HALUAA JA PYSTYY AUTTAMAAN VOI ILMOITTAA HALUSTAAN VALTIOLLE JA MAKSAA YLIMÄÄRÄISTÄ!
Varsin mielenkiintoista, että juuri edellisenä päivänä YLE-VERO lopetti kansalaiskeskustelun!
KUINKA VITUN PALJON YLE-VEROSTA MENEE TÄMÄN PASKAKOKKAREEN OMISTAMAN PROPAGANDATALON TUKEMISEEN!!!!
että verovaroin tuetaan kyseistä propagandataloa.
Tällä hetkellä en kannata oikeen mitään puoluetta. Korkeintaan persuja, ja niitäkin pitkin hampain. Koko suomen nykyinen poltiinen eliitti joutais vaihtoon.
tuhat kiloa teeännteetä arkadianmäelle olis paras ratkaisu...
Varmaan ylimamutuksesta kokkarikannatus noussut?????
Varmaan ylimamutuksesta persukannatus laskenut?????
Persut kaivaa näköjään omaa hautaansa kun antavat kauniiden ihmisten kykypuolueen ajaa agendojaan läpi kiihtyvällä tahdilla:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015090320290781_uu.shtml
-Puolueilla oli hallitusohjelmakeskusteluissa yhteisymmärrys ansiosidonnaisen työttömyysturvan leikkaamisesta työllisyyttä edistävällä tavalla.
-----
Kauniisti ovat taas agendansa sanoiksi pukeneet...
Eipä ainakaan huumorintajua ja mielikuvitusta ole puuttunut tuostakaan kokoomuslaisesta "yhteisymmärryksen julkituomisesta".
Kokkariyletaloustutkimuksen teettämän kyselyn mukaan 958% Suomalaisista kannattaa kokoomusmamutuspuoluetta.
Kyselyn virallisina valvojina toimi Örpo sekä Stybb.Kysely teetettiin vain hyvin toimeentulevilta Suomalaisilta sekä akateemisesti korkeakoulutetuilta kokoomuslaisilta.
Kysely teetettiin 2500 vastaajalla, jotka edustivat kaikkia suomalaisia luonnollisen väestöjakauman mukaan. Kyselyn virheprosentti on 2% suuntaansa.
kokkare.
Ja unohtui vielä mainita, että Ylen hallintoneuvoston puheenjohtaja, perusuomalaisten kansanedustaja Kimmo Kivelä ei ainakaan ole esittänyt, että Yle teettäisi puolueellisia tutkimuksia. Varmaan Kivelä olisi älähtänyt, jos epäilisi tutkimuksia puolueellisiksi.
http://yle.fi/aihe/artikkeli/2015/06/23/kimmo-kivela-johtaa-ylen-uutta-hallintoneuvostoa
Ensinnäkin.Kokkaretaloustutkimus listasi persujen kannatuksen ennen vaaleja päin vittua.MIKSIKÖHÄN?
Miksi persujohtoinen Yle sitten käyttää Taloustutkimusta, jos se muka olisi jotenkin epärehellinen? Kysy sitä Ylen hallintoneuvoston persu-puheenjohtajalta, jookos?
Gallupin mukaan ainoat puolueet jotka ovat nostaneet kannatustaan ovat Kokoomus ja RKP. Uskokaa jos voitte.
Niin, onhan se kivaa hoitaa omaatuntoaan ja olla suvaitsevainen ja ottaa paljon pakolaisia, kunhan ne sijoitetaan köyhälistön alueille ja köyhälistön tukiaisista vähennetään kulut ettei vaan veroja tarvi nostaa!!
On aika katkaista YLE:lta sähköt!
Onko se niin, että persujen kannatus ei nouse mittauksissa niin se on YLEn vika? Katsokaa pellet peiliin jos uskallatte!
enemmistö on rikollisia kuten aikaisempi puoluejohtaja, Kokoomukselle on lastenleikkiä väärentää kyseiset mittaukset varsinkin kun oma firma niitä tuottaa.
Hyvä vaan antaa persujen vajot,vajota,kadota pois,pois.
En usko että Immosen lausunnot mitenkään vaikuttaa tulokseen,
syy on siinä että ne jotka luotti persujen luotsaavan meidät ulos eurosta ja jopa EU,sta tietävät nyt ettei niin tule tapahtumaan.
Maahanmuuton vastustajia on pajon, naiset ja lapset hyväksytään,
ei sitä että nuoret miehet tulevat tänne esittämään vaatimuksiaan.
Miehet hoitamaan oman maan asiat siihen malliin että siellä voi turvallisesti elää,
ei Suomi pysty pitämään huolta edes omasta kansasta,
eikä se tunnu päättäjiä huolettavan.
Gallupista puuttuu olennainen tieto, kuinka moni kertoi puolueensa, oliko edes 50%?
Mulle riitti mtv3:n eilinen laajempi "gallup" jossa yli 70% ilmoitti vastustavansa turvapaikkoja omaan kuntaansa. Persujen kannatus kuitenkaan tuskin noin suurta on. On se puoluekanta suomalaisille niin tärkeä että se ei muutu vaikka istuisi ihmissyöjien padassa illallisena.