Vimpeli Pimpeli vs Sotkamo

Kohta finaalit alkaa.

Koko Suomi lienee Vimpelin takana, koska kaikki ovat kyllästyneitä Sotkamon jatkuvaan voittamiseen.
1051
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Parempi voittakoon...

Äänestä

Aivan sama kuka keppipallossa voittaa tai ei.
Ketä kiinostaa!

Äänestä

"Ketä kiinnostaa", kai tuo oli provo.
Koska pesishän nimenomaan kiinnostaa Vimpelissä, ja lähikylissäkin. Tuntuu siltä ettei siellä taida mikään muu ihmisiä kiinnostaakaan kuin pesis :)

Äänestä

Vimpeli tulee häviämään tiedän etukäteen

Äänestä
  • No-kerroppa kaikille miten kävi?

    Äänestä

  • Sotkamo on tuleva keppipallomestari 2015

    Äänestä

  • Ei kaikki Vimpelissäkään välitä pesäpallosta tuon taivaallista!

    Äänestä

  • Eikaikki kirjoitti:

    Ei kaikki Vimpelissäkään välitä pesäpallosta tuon taivaallista!

    Ei varmaan ihan 100 prossaa väestä välitä, mutta prosentuaalisesti kuitenkin enemmän kuin mikään muu urheiluseura missään muussa kaupungissa. Otetaan huomioon että Vimpelillä usein 3000 katsojaa, ja asukkaita kunnassa 3000 :)

    Äänestä

Eihän vimpelissä ole mitää muuta kuin pesäpallo. Voiko sieltä edes rippipukua ostaa?

Äänestä

Kylläpäs on melkoinen trilleri tämän vuoden finaali!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ssd23 kirjoitti:

Kohta finaalit alkaa.

Koko Suomi lienee Vimpelin takana, koska kaikki ovat kyllästyneitä Sotkamon jatkuvaan voittamiseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu