Hallitus päätöksiä heti

Koska Hallitus pienentää turvapaikan hakijalle annettavia tukia?Se pitäisi olla 1. asia Tulva pyrkijöistä tukitaan vain tekemällä selväksi ettei tänne kannata tulla.Rahaa ei anneta käteen ja täällä on kylmä ja ei ole töitä eikä asuntoja.Unkarissa junassa heittävät annettua ruokaa ja vesipulloja pois, ei kelpaa!Ja sotkevat kaikki paikat. Elintason perässä ovat. Kovin sotilaiden näköisiä nuoria miehiä. Revittyjä hävitettyjä papereita. Organisoitu invaasio. Hölmöt uskoo satuja.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sipilä päätti houkutella lisää elättejä Suomeen.Oman asuntonsa antaminen käyttöön vuokralle uutisoidaan ja saa aikaan tulija vyöryn! Keskusta teillä ON ONGELMA. Puheenjohtaja on hurmos etuoikeutettu karjalainen on lepsu vässykkä joka ei välitä kanta suomalaista! Karjalaisten ja listojen piiri suojelee omiaan ja edistää rikastumista kaikin tavoin,näin se on ollut.

Äänestä

Saat 80 Ilmaista mahdollisuutta
tulla miljonääriksi ja voittaa yli 11
miljoonaa euroa!
Klikkaa tästä!
http://bit.ly/jattipotti

Äänestä

Keskustan PM hölmöille kansan kustannuksella! Mikä karjalaisia ja uskovaisia vaivaa kun ovat itse saaneet suorastaan rohmunneet täällä kaiken ja sitten asemiin päästyään oikein pilkkaavat köyhempiä suomalaisia. Iläkeiässä lähtevät Espanjaan pätemään. Vanhanen PM ei Sipilä pärjää.

Äänestä

Ei Sipilä mitään anna,vaan vuokraa valtiolle ylimääräisen asuntonsa hirveään hintaan, kuten tulee tekemään muutkin usean asunnon omistajat.
Kun herrarosvot itse vielä tulevat määräämään valtiolta perittävän vuokraansa suuruuden, niin niillehän tuo on vain kannattavaa bisnestä, eikä mitään hyväntekeväisyyttä.
Kyllä ketkut osaa, kun kerran kerran ovat taas alulle saattaneet uuden yhteiskuntarosvouksen tavan.
Mamukeskuksetkin tullevat olemaan ns. yksityisiä pakolaiskeskuksia, joiden kulut maksa valtio ja ökyrosvot kerää hirveät voitot.
Tuo kaikki rahoitetaan köyhää suomalaista alkuperäiskansalaista lisköyhdyttämällä, eli suomalaisten köyhien määrä lisääntyy entisestäänkin, ja kaiki oman maamme köyhät ja kurjat saavat riutua nälissään, sairaana ilman asiallista hoitoa ulostevaipoissaan kituliaaseen kuolemaansa asti.
Kyllä nyt ollaan menossa sellaista touhua kohden, ettei hyvä seuraa.
Missä nyt on sossut ja vasurit huutamassa, kun ovat itse noita hinkuneet. Majoittettakoon nuo sossujen ja vassukoiden koteihin, nehän ne ovat aina paasanneet sosiaalisuuttaan, ja sitä että kurjia pitää auttaa, vai eikö nyt kyseessä olekkaan kurjat, vaan paremminkin erittäin hyvätasoiseen elämään tottuneet "sotilasurheilijat". Siltä nuo ainakin näyttävät, kuin olisivat "olympialaisiin" tulossa maansa edustajina.
Mikseivät jääneet puolustaman oman maansa hätää kärsiviä, vaan luikivat ekana karkuun.
Kuka maksaa noiden kännykkälaskutkin? No suomalaiset köyhät tietenkin lisäämällä omaa kurjuuttaan.
Jumankaute jos suomalainen saa eläkettä 700 euroa kuukaudessa, niin kyllä nyt on jo seraja ylittynyt, ettei sillä saa leipää, asuntooa eikä muitakaan kuluja makseuksi.
Miksei kukaan kerro suoraan, mitä noille annetaan jo pelkkänä taskurahana?
Eivätkö uskalla totuutta kertoa?
Suomalaisille köyhille vähintäänkin sama huolenpito kuin noille ns."elintasoturisteillekkin"!

Äänestä

Hyvä että jotkut jaksaa kirjoittaa oikeata asiaa tännekin. Huoli omasta jaksamisesta sairauksien heikentämänä ja toimeentulon pienentyessä on monella todellista jokapäiväistä taistelua ja selviytymistä. Kun näkee siirtolaisten tulvan valtaavan Eurooppaa tekee pahaa se vouhotus Mediassa mitä vihervasemmiston ja muut isänmaan petturit tekevät. Kokoomuslaiset tekevät isoa tiliä pakolaiskeskuksilla meidän verorahoilla ja valehtelevat kunnille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VaarallistaHölmöyttä kirjoitti:

Koska Hallitus pienentää turvapaikan hakijalle annettavia tukia?Se pitäisi olla 1. asia Tulva pyrkijöistä tukitaan vain tekemällä selväksi ettei tänne kannata tulla.Rahaa ei anneta käteen ja täällä on kylmä ja ei ole töitä eikä asuntoja.Unkarissa junassa heittävät annettua ruokaa ja vesipulloja pois, ei kelpaa!Ja sotkevat kaikki paikat. Elintason perässä ovat. Kovin sotilaiden näköisiä nuoria miehiä. Revittyjä hävitettyjä papereita. Organisoitu invaasio. Hölmöt uskoo satuja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu