Näin ei voi jatkua.
Eu ei noudata omia sääntöjään. Turvapaikkaa on haettava siitä Eu maasta, johon ensiksi on tultu.
Eu ei noudattunut Kreikan kohdalla omia sääntöjään, eikä noudata nytkään.
Tämä on järkyttävä tilanne.
EU on joutunut täysin laittomuuden valtaan.
Sodassa kaiken menettäneellä ei ole mahdollisuutta maksaa mafioosolle 11 000 euroa kuljetuksesta Suomeen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
EU pitäisi herätä todellisuuteen.
EU lähetti viestin kaikkialle köyhiin maihin, että tänne voi tulla vapaasti ja nyt tullaan.
Miten rikas Ruotsi antaa pakolaisten tulla Suomeen, Ruotsin pitäisi käsitellä turvapaikkahakemukset. Vai ohjaako Ruotsi tietoisesti pakolaiset Suomeen.
EU on täydellisen laittomuuden tilassa!!!!!!!!!!!
Todellisia hädässä olevia ihmisiä ei auteta näin .......heidät on jätetty pakolaisleireille ja hylätty sinne ikiajoiksi!!!!!!!
Todellisessa hädässä olevilla ei ole varaa maksaa mafioosoille kuljetuksesta.
Eu ei noudata omia sääntöjään. Turvapaikkaa on haettava siitä Eu maasta, johon ensiksi on tultu.
Eu ei noudattunut Kreikan kohdalla omia sääntöjään, eikä noudata nytkään.
Tämä on järkyttävä tilanne.
EU on joutunut täysin laittomuuden valtaan.
Sodassa kaiken menettäneellä ei ole mahdollisuutta maksaa mafioosolle 11 000 euroa kuljetuksesta Suomeen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
EU pitäisi herätä todellisuuteen.
EU lähetti viestin kaikkialle köyhiin maihin, että tänne voi tulla vapaasti ja nyt tullaan.
Miten rikas Ruotsi antaa pakolaisten tulla Suomeen, Ruotsin pitäisi käsitellä turvapaikkahakemukset. Vai ohjaako Ruotsi tietoisesti pakolaiset Suomeen.
EU on täydellisen laittomuuden tilassa!!!!!!!!!!!
Todellisia hädässä olevia ihmisiä ei auteta näin .......heidät on jätetty pakolaisleireille ja hylätty sinne ikiajoiksi!!!!!!!
Todellisessa hädässä olevilla ei ole varaa maksaa mafioosoille kuljetuksesta.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Sotaa paossa olevat pakolaiset leireillä ovat ensiksi avun tarpeessa.
Heitä on autettava ensin, sitten vasta näitä, jotka tulevat ilman papereita mistä tahansa ja millä tavalla tahansa.
Ei EU voi jatkaa näin - mitä enemmän EU lupaa ottaa pakolaisia, sitä suuremmaksi tuo kansainvaellus tulee ............
Miljoonat lähtevät liikkeelle kohti Euroopaa ja mafioosot keräävät miljardeja taskuihinsa!!!!!!!!!!
Nyt on lähdettävä Euroopasta pois turvallisempiin maihin, tänne ei kannata enää kenenkään jäädä, jolla on varaa matkustaa muualle.
Nyt tapahtuu huutava vääryys, miksi Syyrian sotaa paenneet ja pakolaisleireillä olevat täysin rahattomat ja kodittomat pakolaiset eivät saa tulla, mutta nämä jotka pystyvät maksamaan mafioosoille saavat tulla ja jäädä?????
Tämä on huutava vääryys ja epäoikeudenmukaisuus???????????
Miksi tästä vääryydestä ja epäoikeudenmukaisuudesta ei kukaan puhu????????
Miksi?????
Jos autamme, meidän on autettava niitä kaikkein kurjimpia ja köyhimpiä!!!!!!!
Laittomuuteen valmiita ihmisiä me otamme ja autamme, mutta niitä, jotka odottavat laillista apua, eivät koskaan saa sitä!!!!!!!!
Merkelin on erottava välittömästi - hän ajaa Euroopan kaaokseen ja laittomuuteen jatkuvalla laittomuuden hyväksymisellään!!!!!!!!!!!
Missä me elämme - laittomuuden EU:ssa!!!
Herra Isä sentään!
Kuinka monelle pakolaiselle ISIS on maksanut matkat Eurooppaan??
EU viranomaiset ovat täysin hukassa nyt siinä, mitä tapahtuu!!
Sotatilanteissa mitkään lait eivät päde,tarkoittaa sitä että suomi on sodassa ruotsin kanssa ,kansalle sitä ei kerrota.asiasta tietää orpo ja stub
Heil Hitler...heil Hitler....arbeit macht frei !!!!!!!!!!!!!!!!heil
Merkel ja Hollande lähettävät jatkuvasti viestiä maailmalle, että Eurooppa on nyt avoinna - tulkaa tänne kaikki, jotka pystytte maksamaan mafioosoille matkanne Euroopan johonkin kolkkaan!
Miksi he tekevät niin!
Eivät ne kaikkein pahimmassa tilanteessa olevat tule - eivät voi tulla, koska heillä ei ole yhtään rahaa!
Ihmetellen katselee noita uutiskuvia joissa yleensä on miespuolisia pakolaisia.Siinä herää väkisinkin kysymys miksi ? Ei minusta yhtään näytä siltä että he hätää kärsivät,seikailua vailla maksettu vielä näille matkaparsikoille tuntuvat korvaukset.
Ei yhtään tule ihmeteltyä sitä että on tälläistä kritiikistä keskustelua foorumeilla kun päättäjätkään eivät selvitä miksi on näin miesvaltaista tämä Suomeen tullut pakolaisvirta. Tämä näin uutis kuvien näkemisen perusteella tehty päätelmä.Siitähän tässä on johtopäätelmät tehtävä kun päätäjät ympäripyöreitä selvittelevät vatkaavat vain asioita.
Putin on tästä iloinen - Venäjälle ei ole kukaan pakolainen pyrkimässä!
EU johtajat eivät nyt ehdi ajatella Ukrainan sotaa!
Älkää viitsikö.
Kolmas maailmansota on menossa ja ensimmäisenä tehtävänä on valkoisen rodun täystuho. Se alkoi juuri nyt. Suomen päättäjät ovat itse ajamassa tätä; rajavartiosto on julkisesti ilmoittanut, ettälännestä ja pohjoisesta tulevia ei estetä mitenkään. Miehitys on tarkoituksellista. Ainut toivomme on Putin, mutta tuskin auttaa meitä.
Sitten on tämän valejuutalaisen maailmaneliitin "pyhä" päivämäärä 11.7. Se on toimintapäivä. Saattaa olla, että ydinsota aloitetaan silloin. Kaiken varalta kannattaa hamstrata säilyvää ruokaa jemmaan, koska kaupat tyhjenevät heti sodan alettua ja Suomen ruuan varmuusvarastot on juuri puolitettu, vain 6 kuukaudeksi. Ja kenelle luulette sitä annettavan? Vain mamuille, joitten tehtävänä on tuhota Suomen valkoinen rotu. Näin se on suunniteltu ja tätä kohti mennään.
Toivoisin olevani väärässä, mutta tuskin olen. Liian moni tosiasia viittaa tähän. Meidät on valittu tuhottaviksi ja meidän valtaeliittimme on tietoinen tästä ja toimii aktiivisesti tämän tavoitteen saavuttamiseksi.
Entäs sitten, kun Venäjältä alkaa tulla köyhä kansa Suomeen kaikkialta rajoilta?
Mitäs sitten tehdään?
Venäjällä on paljon köyhiä ja Ukrainan pakolaisia!
Miten Suomen viranomaiset luulevat selvittävänsä näiden ilman mitään papereita tulleiden tosiasiallisen tilanteen?
Heille on tarkasti selvitetty, mistä pitää kertoa olevansa, tosiasia voi olla mikä vain!
Ei Suomi mitenkään saa tolkkua näistä tulleista, viimeistään Suomen rajalla ovat polttaneet paperinsa ja passinsa!
Millä KHO selviää tuhansista valituksista, jos turvapaikkaa ei myönnetä - siihen kuluu vuosia ja rahaa palaa!
No tuhansia työpaikkoja ainakin tulee.
Työttömiltä voidaan leikata, jotta saadaan maksettua pakolaisten sadatmiljoonat, samoin voidaan ottaa lapsilisistä, eläkkeistä, korottaa terveyskeskusmaksuja, korottaa päivähoitomaksuja, ottaa peruskoulumaksut käyttöön, työssäkäyville voidaan lisätä pakolaisvero, työnantajille voidaan panna maksuun myös pakolaisvero.... rahaa kyllä löytyy.
Finnair saa paljon lisää matkustajia, kun pakolaisia aletaan palauttaa omiin maihinsa, vain pieni osa on turvapaikkaan oikeutettuja - siihen tosin menee aikaa.
Miksi Suomi ei tee EU:lle ehdotuksia pakolaisasioiden hoidosta. Miksi vain odotetaan, mitä esityksiä komissiolta tulee?
EU komissio on ihan pihalla!
Koska me elämme nykyään vailla itsenäisyyttä. Merkittävä valta on luovutettu maan rajojen ulkopuolelle. Meidän eduskunta päättää enää siitä miten Suomea sisäpoliittisesti pyöritetään, muusta päättää EU.
EU:n myötä on pahimmatkin pelot käymässä tai jo käyneet toteen. Raha ja yritykset virtaa pois maasta. Emme pysty määräämään enää oikein mistään asiasta. Kaikki sanellaan. Kriisistä kriisiin ja aina tarvitaan rahaa sen hoitamiseen. Tuettu euromaita, kreikan tukipaketeille ei loppua näy, nyt pakolaiskriisi joka ei uhkaa ainostaan taloutta vaan jo kansallista identiteettiä. Eurooppa on siis aivan sekaisin niin taloudellisesti kun humaanitäärisesti. Miten tällainen sotku voi olla edes mahdollista?
Putin taitaa olla vain tyytyväinen nykyiseen tilaan:" Siinäpäs nyt näitte EU:nne". Tälläinen meno heikentää Suomen turvallisuutta kahdesta suunnasta. Sauli Niinistö ei kanna vastuuta kansastaan.Omien aivojen käyttö olisi sallittu silloin, kuin Eu ei noudata omia lakejaan.Rajavalvonta takaisin ja pian. En arvosta Sauli Niinistöä enää. Hän ei sitä ansaitse, eikä kuulu suurten valtiomiesten joukkoon.
ei tartte ku putinin ootella kun eurooppa sotii näiden hullujen kanssa ensin itsensä kuoliaaksi.
Lahti: su 13.9. Takatasku. Siellä kokous: SUOMI EI-EU r.y. klo 15.
Huovilankatu 4. (Asemantausta)
Ei ne asiat valittamalla parane. Jostain on aloitettava.
Mistä tuo kokoustieto on peräisin, jos IPU,n sivuilta niin tieto on vanha, luultavasti v 2011, Lahdessa on kyllä kokous mutta 13,9, 2015
mutta onko se takataskussa, ja mihin aikaan?
Tarkistaa tieto sieltä ennen menoanne.
Suomi: EI EU ry.
Tulkaa mukaan toimimaan Suomen itsenäisyyden puolesta,
yhdistys levittää oikeaa tietoa asioista joten osaamme sitten
myös paremmin äänestää niitä puolueita jotka on itsenäisyyden asialla.
Lisätietoa saatte: Rantamäki Heimo Jorma / puh, 046-6837115
tai [email protected]
Kokous Lahdessa sun, 13, 9, 2015 klo 13,00
hotelli Amarillo.
...ja jatkettava kauppaa Venäjän kanssa...
Typeristä pakotteista huolimatta.
Miten EU sallii tällaisen rikollisen toiminnan?
Tämä on aivan järjetöntä!
Ihmiset maksavat valtavia summia salakuljetuksesta Eurooppaan!
Lentoliput olisivat paljon halvempia?????
Mitä maksaisi pakolaisperheen hoito jossakin turvallisessa halvassa Euroopan maassa? Samalla rahalla Suomi voisi hoitaa kaksinkertaisen määrän pakolaisia jossakin muualla kuin Suomessa, esimerkiksi Puolassa ruoka on yli puolet halvempaa kuin Suomessa?
Miksi Suomi ei perusta vastaanottokeskuksia Puolaan ja opeta siellä Suomen kieltä ja sitten ne, jotka saisivat turvapaikan, tulisivat vasta Suomeen?
luuletko että noita hulluja kukaan huolii, puolalla on munaa sanoa EI !
Laiton maahanmuutto pitää tehdä rikokseksi ja siitä pitää tulla tuomio ja aina palautus lähtömaahan!
Muutoin tämä mafioosojen valtaisa rikollisuus ei lopu ikinä!!!!!!!!
Pakolaiset pitää valita pakolaisleireiltä ja sitten kustantaa heille Suomeen matka - paljon halvempaa ja paljon turvallisempaa ja olisi laillinen tapa auttaa pakolaisia!
Nyt me autamme ja hyväksymme rikollisuuden!!
Linnaan pitäisi panna kaikki rikollisuuden suosijat ja suojelijat!
Saksalle ja Ruotsille me emme mahda mitään, jos ne eivät noudata sopimuksia. Mutta me voimme erota Eu:sta ja Eurosta mitä pikimmiten. Jokaisen pitäisi allekirjoittaa kansalaisaloitteet heti, että saataisiin viesti menemään perille nopeasti. Seuraavissa vaaleissa äänestetään vain sellaisia, jotka aikovat tosissaa eroamista Eu:sta. Silloin vaalilupauksille on oltava kirjallinen lupaus.
Samaa mieltä. Paska Eu:sta tulee vain jatkumaan. Siksi koko juttu on nyt juuri sinun vastuullasi, joka tätä luet nyt. Ryhdy toimintaan EU:ta vastaan. Väitetään, ettei Suomi pysty eroamaan EU:sta. Kun löytyy tahtoa, löytyy tie. Nopeasti se ei käy,eikä helposti mutta aloitettava on heti. Ryhdy siis toimintaan EU:sta irti pääsemiseksi, ennenkö on myöhäistä. Kirjoita alle kansalaisaloite, jos et ole sitä jo tehnyt.
Tule Lahteen su. 13.9. SUOMI EI-EU r.y.n kokoukseen klo 13.Monitoimikeskus Takatasku, Huovilantiellä.
Älä anna sumuttaa itseäsi toiseen kertaan.Olet tullut huijatuksi jo kerran vääryydellä. Älä usko, ettei irtautuminen ole mahdollista. Saatoit äänestää jo kerran Kyllä-ääntä vain siksi, että sinulle uskotetiin valtion toimesta, että kannattaa äänestää vain kyllä.
Ihan sama taho väittää nyt, ettei ole mahdollista irrota. Ajattele omilla aivoillasi.
Edellä kerrottu tieto kokouksesta on vuodelta 2011, tässä oikea.
Suomi: EI EU ry.
Tulkaa mukaan toimimaan Suomen itsenäisyyden puolesta,
yhdistys levittää oikeaa tietoa asioista joten osaamme sitten
myös paremmin äänestää niitä puolueita jotka on itsenäisyyden asialla.
Lisätietoa saatte: Rantamäki Heimo Jorma / puh, 046-6837115
tai [email protected]
Kokous Lahdessa sun, 13, 9, 2015 klo 13,00
hotelli Amarillo.
Nämä siirtolaiset haluavat juuri melkein kaikki Saksaan, joten miksi pakottaa heitä pohjoiseen kylmään ja rasististen ihmisten ympäröimiksi.
Suomi vietiin osaksi EU:ta valtiopetoksellisin toimin ja EY-kansanäänestyksessä tapahtui vielä erillinen harhautus.
Jos tuo omien poliitikkojemme valtiopetos kiinnostaa niin siitä lisää täältä: http://jormajaakkola.fi/
Tämä tausta huomioiden ei ole mitenkään ihmeellistä että EU toimii näin kun nyt näemme sen toimivan. Kyseessä on suorastaan tuomiopäivän liitto joka rakennettiin jo alunalkaen laittomasti.
Milloin EU hajoaa?
Eihän tällainen laittomuus voi jatkua!
Niin kauan kun näpyttelemme vaan täällä koneillamme, emmekä TEE mitään, se jatkuu. Niin kauan kun emme viitsi edes YRITTÄÄ mitään, se jatkuu. Ei kannata passiivisena odotella jotain ihmettä. On osallistuttava EU-vastaisiin yhdistyksiin, äänestettävä oikein ja mentävä mukaan jopa mielenosoituksiin.
OIKEA AJATUS !!!
Ei auta kirjoittaa ja valittaa jotain pitææ tehdä Helvettiin Merkel ja pikkuranskalainen.
Miksi annnetaan heidän päätää omassa maassa jos haluaa saksan ja ranskan tuhota .. jaa olkaa hyvä ei me teitä estetä
Suomi on meidän maa ja me päätämme täällä. persut apuun!
Pahalta tilanne tosiaan nyt näyttää!
Suomen pelastamm eme jos nostamme perseemme penkistä ja lähdemme toimintaan Suomen irroittamiseksi EU:sta.
Itsenäisyyspuolue (IPU) ja EI EU ry ajavat tätä asiaa.
Kerrotaan tästä asiasta kaikille ystäville, sukulaisille, työkavereille ja kylänmiehille eteenpäin!