Sipilältä poliittinen itsemurha

Sipilä antaa kotinsa pakolaisten käyttöön. Suomesta löytyisi lukuisia kantasuomalaisia, joille asunnon olisi voinut antaa. Häpeällinen teko kantasuomalaisia kohtaan.
24<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Valtio maksaa parempaa vuokraa, kun itse voi määrät siitä.

Äänestä

hyvahan rikkaan on antaa kotinsa. ja antaa vasta vuoden alusta. jos muut Suomalaiset seuraa Sipilan esimerkkia. ei voi tietaa miten monien kodit joutuu remontoimaan jo kuukauden paasta. eli kuka korvaa sitten asunnon remontoinnin? toki auttaminen on hyvaksi. janna juttu ettei valtion rahoja laiteta lammitettaviin telttoihin. 300 miljoonaa laitetaan Suomen kehitykseen. mutta mista tietaa toimiiko nuo kehitykset. ja mista tietaa tuleeko lisaa katastrofeja. nuo kehitys ideat voi hyvinkin menna kankkulan kaivoon.

Äänestä

Uskottavuus romahti jo siinä vaiheessa, kun ilmeni, että hän on mukana jossakin huuhaafirmassa, joka pyrkii ratkaisemaan maailman energiaongelmat tieteelle tuntemattomin "konstein".

Kepulia on syytä kavahtaa.

Äänestä

Nykyinen pakolaisrumba maksaa valtiolle 365 000 euroa päivässä. Tämä tieto oli eilen Iltasanomien nettisivulla.

Äänestä
  • Yksi elättimamu maksaa 45 000 e vuodessa.

    Tämän sirkuksen rahoittaminen verorahoilla/velaksi pitää lopettaa. Ottakoot kukin adoptioperiaatteella itselleen tätä rikkautta niin paljon, kun rahkeet kestää.

    Eikä mitään korvauksia verorahoista.

    Äänestä

Ihan sama saako Sipilä siitä rahaa ja kuinka paljon vai saako yhtään. Mutta vähän vääränlaista singnaalia tässä nyt maailmalle heitellään. Joku saattaa pitää tekoa sydämellisyytenä ja hyvän esimerkin näyttämisenä, mutta itse sanoisin, että erittäin typerää tuossa asemassa olevalta henkilöltä.

Äänestä
  • Terroristit ulostavat ei-toivotun liikaväestön Eurooppaan. Portit on nyt avattu. Tulijoiden joukkoon solutetaan fanaattisia uskonsotureita.

    Sana kiertää Afrikassa ja L-Idässä, että Suomi on valtavan rikas maa. Täältä voi löytää rahaa kadulta, jos vain viitsii kumartua ottamaan.

    Äänestä

  • urpo.tukiainen kirjoitti:

    Terroristit ulostavat ei-toivotun liikaväestön Eurooppaan. Portit on nyt avattu. Tulijoiden joukkoon solutetaan fanaattisia uskonsotureita.

    Sana kiertää Afrikassa ja L-Idässä, että Suomi on valtavan rikas maa. Täältä voi löytää rahaa kadulta, jos vain viitsii kumartua ottamaan.

    Toivotaan, että Sipilän taloon asettuu 10-henkinen somaliperhe. Näkee Sipiläkin, miten käy, kun kivikaudesta tullaan suoraan nykyaikaan.

    Äänestä

Mitä ne persut vinkuu? Pitäisikö kaikkien olla tunnottomia persuja? Se on paha persuvale taas että persu vanhuksista välittäisi! On se kunnissa nähty että senttikin vanhuksille niin persu valittaa.

Äänestä

Suomalaisia veronmaksajia on 0.02 % maailman väestöstä. Vaikka koko verokertymä jaettaisiin maailman vähäosaisille, niin köyhyys ja kurjuus ei vähenisi nimeksikään. Mutta Suomi tuohoutuisi ja olisimme hädänalaisten pitkän jonon jatkona mekin.

Äänestä

Idiootti hihhuli, kun sana leviää että suomessa pääsee asumaan pääministerin asuntoon niin tulijoiden määrä vain lisääntyy.

Äänestä
  • Sana on jo kiertänyt. iPod-pakolaiset rynnivät nyt Suomeen. Ruotsissa alkaa olla jo täyttä.

    Äänestä

Suomi ja Ruotsi tarjoavat universumin avokätisimmät edut.
Viroon ei ole tunkua, vaikka se on EU- ja jopa natomaa.

Äänestä

Suomi on pahassa pulassa,kun on tommonen sekopää.

Äänestä
  • PS ulos hallituksesta ja uudet vaalit.

    Suomessa on nyt hätätila.

    Äänestä

  • arvo.k kirjoitti:

    PS ulos hallituksesta ja uudet vaalit.

    Suomessa on nyt hätätila.

    Ole hiljaa kokkare.

    Äänestä

Sipilä ei edusta Keskustaa, ei Suomea, ei Eurooppaa,
vaan Sipilä on muslimimamumiesten ja isis-terroristien asialla.
Maanpetturi !

Äänestä

Joo uudet vaalit heti! Viimeisimmän gallupin mukaan keskellä pakolaiskriisiä kepu porskuttaa ja persut romahtaa. Saataisiin persut ulos hallituksesta suomen mainetta pilaamasta! Soinikin edusti polvihousuissa, hyi!

Äänestä

Eläkeläistenhän se itsemurha piti tehdä.

Äänestä

Kyllä nyt pitäsi tämän kansan nousta kovaan kapinaan. Ollaan menossa ihan perikatoon ja tuollainen hölmöläinen päämisisterinä. Ja Soini on niin vaisua poikaa että. Irti koko EU p.....ta ja rajat kiinni heti.

Äänestä

Jos Sipilän toimet eivät saa keskustan kannatusta putoamaan, niin aika tyhmää porukkaa on keskustalaiset.

Äänestä

Olin varma että siitä ei hyvää seuraa, kun pääministerinä on lammasmainen lestadiolainen. Monet äänestäjät eivät ehkä tienneet tuon taustasta äänestäessään.

Äänestä

Soinikin vain lihoo ja lihoo. Tekisi jotain, että noita pakolaisia ei otettaisi.

Äänestä
  • Ensi vaalien jälkeen PS on pääministeripuolue ja silloin PS:llä on näytönpaikka.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


syytä_erota kirjoitti:

Sipilä antaa kotinsa pakolaisten käyttöön. Suomesta löytyisi lukuisia kantasuomalaisia, joille asunnon olisi voinut antaa. Häpeällinen teko kantasuomalaisia kohtaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu