Pakolaiset pelkäävät näköjään jo omaa varjoaankin. http://yle.fi/uutiset/pakolaisjoukko_vastustaa_syomalakolla_sijoitusta_pohjois-ruotsiin__taalla_on_susia_ja_karhuja/7716620
Täällä on susia ja karhuja
repesin_totaalisesti
14<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Metsäretki olisi paikallaan kaikille >:(
Epäilyttää ovatko kys. "miehet" oikeasti sotaa paossa. Kun miettii karjalaisten evakkomatkaa, niin eivät esittäneet erikoisvaatimuksia. Karjalaiset menettivät myös kotinsa, mutta ymmärsivät myös avun antajien uhraukset. Saunan lattioilla nukuttiin montakin kuukautta ennen uuden asunnon löytöä. Huomattavaa myös se että karjalaiset joutuivat myös pääsääntöisesti työskentelemään isäntäväelle hyvittääkseen ilmaismajoituksensa.
No tuota juuri pelkäsin tapahtuvan. Niiden vaatimuksista ei tule loppua, kun ne pääsevät johonkin maahan perille. No niska pers otteella ulos maasta ja potku persuuksiin sillä selvä. Että silleen.
Lento saharan ylle ja lasti luukku auki 10 nessä kilometrissä.
vähän vanha uutinen, ruotsihan tuossa antoi samantien periksi. mutta sanoisin että tuolla metsissä en kyllä niitä karhuja ja susia olisi pelännyt ensisijaisesti noiden siellä majaillessa:)
Eikun ne voivat esittää lakiehdotuksen villieläinten puhdistuksesta metsistä
ettei heidän tarvitse pelätä.Se menisi heti läpi eduskunnassa.Eikös valtaosa kanta-asukkaistakin halua päästä karhuista ja susista eroon ?Jo sen takia
eläinten-vihaajat saavat nyt enemmän kannattajia.Korvet tyhjiksi,siittä vaan.
Eläimiä vihaa, mutta niitä petoelukoiden järjettömiä lisääjiä kyllä vihataan. Heistähän se johtuu, että petoja on ihan pakosta vähennettävä, kun ne tulevat pihoille kyttäämään, että saisivat repiä koiranpennut ja lampaat perseeseensä.
Toisinpaikoin pitää mennä aamupimeällä lamppujen ja haulikoiden kanssa vahtiin pihalle, että koira saa käydä aamukusella omalle pihalleen, ja se on totisesti noiden hyyssääjien syytä.
Olen tavannut karhuja monesti,sekä yhden parin harvinaisia puna-susia.
Niitä ei tarvitse pelätä. Huumehöyryssä olevaa ihmisen kuvatusta pitää
varoa ja peljätä.
karhua on helvetin vaikea ylipäätään nähdä. kerran päivän metsähommissa ollessa näin auton vieressä karhun jäljet. lähdin seuraamaan niin siellähän se oli 50 metrin päässä työpaikasta käynyt uteliaana kiertelemässä. ja minä en huomannut yhtään mitään koko päivänä.
kerroin tuosta yhdelle metsästäjälle niin se sanoi että karhulle on tyypillistä ihmisen kohdatessa kaartaa sen taakse pällistelemään. sitten kun se on ihmiseksi todennut, se tympääntyneenä lähtee pois.
Hakevat turvapaikkaa henkensä pitimiksi ja heti alkavat esittään vaatimuksia. Painukoot vittuun koko maailmasta
Annetaan niille rynnäkkökiväärit.
Sitä ne osaavat käyttää paremmin kuin lapiota.
MISTÄ LÄHTIEN HENKIHIEVERISSÄ ELMÄNSÄ PUOLESTA PAKENEVAT OVAT ALKANEET SANELLA MIHIN HEIDÄT SIJOITETAAN?
OTTAKAA NYT PERKELEEN JEESUSTELEVAT SIPILÄT JA MUUT TERVOT NE LAPUT SILMILTÄ.
Ei minkäänlaista kiitollisuutta, että niitä on otettu maahan " turvaan ". Että silleen.