Persut aiheuttivat pakolaisvyöryn!

Persut vetivät kehitysavun alas ja heti täyttyi Suomi pakolaisista. Ei tartte kahta kertaa miettiä, että nyt kilahti omaan naamaan ja pahasti.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kaksinaamaisuden huippu ovat Soinin selitykset siitä, että "pakolaisia pitää auttaa omassa maassaan". Sen jälkeen kun on leikannut kolmasosan tai puolet kehitysavusta.

Äänestä
  • Et sinä nuin tyhmä voi olla mitä esität,vai oletko sittenkin ?

    Ihan sama on tulos,vaikka Suomi lähettäis koko kansantuotteensa lyhentämättömänä afriikkaan.Juuri saman verran sieltä tänne liikaa
    kasvavaa väestöään häätävät.
    Mutta saishan siinä tietenki jotku isomahaset heimopääliköt taas lisää
    mania Sveitsin tileilleen.

    Ja minä en ole mikään persu,mutta älyttömyydt persujen ajojahdissa on mauttomia vihervasemmiston masinoimaa.

    Äänestä

Niin, persuthan järjesti lähi-idän konfliktin :D

ISIS on takuulla foliohattu vasureiden mielestä persujen järjestämä salaliitto millä saadaan syyriasta eurooppaan 200000 pakolaista ??

Äänestä
  • Toisaalta perssut ovat hallituksessa jonka ohjelma ei aseta rajoja kiintiöpakolaisille ja hyväksyi taakanjaon vapaaehtoisesti.

    Äänestä

  • Oenonen kirjoitti:

    Toisaalta perssut ovat hallituksessa jonka ohjelma ei aseta rajoja kiintiöpakolaisille ja hyväksyi taakanjaon vapaaehtoisesti.

    Vaikka vastusti sitä oikein hallituksen pöytäkirjoissa merkinnällä että vastustavat?

    Ymmärrätkö käsitteen "enemmistöpäätös"?

    Äänestä

Eikö perversrunoilija halua auttaa hädässä olevia ??

Äänestä
  • Mitä kello on?

    Äänestä

Ruotsi on EU sääntöjen vastaisesti lähettänyt nuoret miehet, joita ei halua rettelöimään Malmöhön Suomeen.
Salaliitto, jotta RKP pääsee hallitukseen ja puolustusministeriksi.

Äänestä
  • Ei pääse.Suomella on pitkästä aikaa pätevä puolustusministeri,ei mikään sivari vaan upseeri ja herrasmies.
    Vähintään 95% Haaparannan kautta maahan tulevista mamuista on nuoria miehiä.Joten saattaa siinä hyvinki olla ruotsalaisilla ajatuksena,että menköönpä suomeen rähinöimään.Kyllä ruotsalaiset sen tietävät kokemuksesta,että rähinät tästä seuraavat.
    En puhu kuulopuheiden varassa.Käyn päivittäin Haaparanta_Tornio linja-autoasemalla.Useita satoja tulee suomeen joka ikinen vuorokausi tämän kautta.

    Äänestä

Se varmaankin see 300 miljoonaa joka leikattiin kehitysavusta olisikin lopettanut syyrian kriisin ja lopettanut kaikki pakolaisvirrat eurooppaan. Eipä taas mitään suhteellisuudentajua aloittajallakaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Perversrunoilija kirjoitti:

Persut vetivät kehitysavun alas ja heti täyttyi Suomi pakolaisista. Ei tartte kahta kertaa miettiä, että nyt kilahti omaan naamaan ja pahasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu