Kirjoitan erään ihmisen tositarinan,joka vieläkin kokee eräät ihmiset ahdistavina ja epäluotettavina ja tämä kaikki alkoi 2 vuotta sitten kun hän oli yhteydessä erääseen, joka ensin esiintyi hyvänä ystävänä,mutta joka sitten tekikin kantelun tästä tarinamme henkilöstä hänen selkänsä takana eräälle toiselle henkilölle käyttäen tätä henkisenä lyömäaseena tätä tarinamme ensimmäistä henkilöä vastaan,eikä voinut tulla puhumaan hänen kansssaan kahden kesken vaan otti siihen toisia ihmisiä mukaan,jotta tarinamme henkilö saatiin henkiseen ahdinkoon sekä syvän häpeän,masennuksen ja syyllisyyden valtaan.Lisäksi tuota tarinamme henkilöä peloteltiin viranomaisilla,vaikka tuo tarinamme henkilö tuskin tarkoitti alunperinkään mitään pahaa yhteydenpidollaan, mutta hänet leimattiin pahaa tarkoittavaksi aiheettomilla kanteluilla.En halua kirjoittajan nimeä enkä myöskään näiden henkilöiden nimiä julkisuuteen,koska tämä saattaisi tuon tarinamme henkilön vieläkin hankalampaan asemaan,vaikkakin hänen olonsa henkisesti ei ole paras mahdollinen,kun ajattelee sitä kuinka nuo ulkopuoliset ystävänä edessäpäin esiintyvät ovat tuhonneet hänen elämänsä pettäen hänet mitä julmimmalla tavalla,ei sellaiset mitään ystäviä ole eivätkä ansaitse jotka toisia pettävät ja joihin ei voi luottaa,noiden tuollaisten ihmisten luottoluokitus on täysi nolla ja he kuuluvat ilman muuta vihollissarjaan numero yksi.Tosi ystävä ei kantele,ei petä eikä valehtele.Hän jättäytyi pois ulkopuolisesta maailmasta,koska hän pelkää joutuvansa eräiden kouluikäisten pilkkaamaksi ja hysteeristen hänestä kielivien aikuisten kantelun kohteeksi,ei hän luota ulkopuolisiin ihmisiin eikä halua olla hänestä kantellevien ihmisten kanssa missään tekemisissä,niin alas hänet ajettiin vuonna 2013,valtaosa ihmisistä tuolla paikkakunnalla eivät ole hänen luottamuksensa arvoisia,vaan pettureita ja valehtelijoita.Hän tarkoitti vain omasta mielestään hyvää,mutta hänet leimattiin hänen selkänsä takana pahaa tarkoittavaksi,jota oli helppo lyödä sanoilla ylhäältä alaspäin käyttämällä viranomaisia pelottelukeinona,että saadaan tuo tarinamme ensimmäinen henkilö,siis uhri,tuntemaan olonsa henkisesti ahdistuneeksi,masentuneeksi,syyllisyyttä ja häpeää sisimmässään kantavaksi.
Tämä tapahtui Lempäälässä.
Henkisesti maahan lyöty
Onaipato
1
135
Vastaukset
- alaspainetuthännostaa
Paljon oli toistoa,mutta liittyikö tämä nyt johonkin uskonnolliseen yhteisöön? Itselläni varsin samoja kokemuksia,enkä tiedä toivunko täysin koskaan. Voimia vainon ja kiusan kohteekai joutuneelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.858050Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m896063Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875557Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot675486Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1134720Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232478Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys312189Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e51339Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71334Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa431174