Luulivat rakentaneensa talot rauhalliselle pohjoispohjanmaan maaseudulle, mutta toisin näköjään käy. Todella ylimielistä touhua olla kysymättä edes naapureilta mitään, mutta noin toimii muista ihmisistä piittaamaton poliitikko joka haluaa vain kiillottaa kilpeään median silmissä.
SIPILÄN NAAPURIT PETTYNEITÄ
suomi.on.mennyttä
31<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Onko se siis kilven kiillotusta, jos joku tuo mamuja Suomeen?
Kyllä tuon alueen talojen arvo alenee ja rajusti, harmittaa minuakin sipilän naapureiden puolesta.
Kyllä ne talot ovat edelleen samassa paikassa, eivät ne ole siirtyneet mihinkään.
Viihtyisä maaseutuympäristö monipuolisine palveluineen tekee nuorekkaasta Kempeleestä suositun asuinpaikan. Kunta tarjoaa asumisen mukavuutta lähellä luontoa kuitenkin kaupungin tuntumassa. Eli johan tuo idylli olikin aika särkeä !
Lenin vihasi kaikkia keskiluokan elämäntasoa, joka hänen mielestään itsessään eriarvoisti ne joilla ei ollut moiseen luksukseen varaa.
Lenin toteuttikin bolshevismin, jotta liikaa omistavat saatiin lahdattua pois häiritsemästä kommunismi-jumalaa, ja näiden kymmenien miljoonien lahdattujan "impivaaralais-rasistien" omaisuusmassat saatiin siirrettyä "paremminvoiville", eli suuryhtiöiden juutalais-suvuille.
Näin päästiin lähemmäs sosialistista *unelmaa*, että kaikilla olisi yhtä vähän.
EU on samojen sukujen projekti, ilmankos meno on melkoisen samaa kuin sata vuotta sitten?
Saavat saada osansa rikastuksesta sipilää kuitenkin äänestäneet jos muilta menee rauha menköön heiltäkin.
Äikkis perkele!
Rikkaiden alueille pitäisi saada vähän tunnelmaa rumpujen pärinään ja muuta kivaa:D
Suomi on sellainen maa että jos tekee jotain myönteisen hyvää niin hirveä moskan heitto alkaa. Kyllä on sakkia! Tietysti moni seko saa tästä jotain tyydytystä ja voi päästä lääkkeistään kun on tärkeää asiaa jolloin mielenterveys voi hetkeksi vaikka parantua.
Montako taloa ajattelit omistasi antaa mamujen käyttöön. Ja naapurustoon tietysti pari bussilastia.
Olisi luullut noinkin sivistyneen ja uskovaisen miehen huomannut luovuttaa jo aikaisemmin talonsa asunnottomien kantasuomalaisten käyttöön, vaikka siitä ei olisi herunut julkisuutta ja "irtopisteitä".
siinä talossa ei miehellä ole sananvaltaa
Mitä "palveluita" tämä sipilän talo tarjoaa traumoja kokeneille pakolaisille? Noin vaanko ne alkavat siinä asustella keskenään ja vielä useampi perhe? Epäilen.
Eikös jokainen saa asuttaa taloonsa ketä haluaa, ilman naapureiden lupaa?
Saa, mutta että poliittisesti merkittävä henkilö majoittaa ennemmin ulkomaalaisia sosiaalipummeja, kuin suomalaisia köyhiä ja asunnottomia herättää kansassa vihaa. Sipilä näyttää olevan vielä pahempi maanpetturi kuin käteinen, ja pepsodent stuppi,,
Herra suomalaisia auttakoon
hallitus kaatuu 24.9.15
No nyt on ILtalehti käynyt oikein haastattelemassa kaikki Sipilän naapuritkin, emme ole ylällätyneitä Sipilän tempusta. No pitäähän sitä koitta kaikki temput, kun meno tuo vastaanottokeskuksen keissi perseelleen tuon alle 17 vuotiaan taistelijan kanssa poseraaminen . Että silleen.
Naapurit rauhoittuu, kun tulevat asukkaat raiskailevat heitä päivittäin.
"mutta noin toimii muista ihmisistä piittaamaton poliitikko joka haluaa vain kiillottaa kilpeään median silmissä."
Sipilä on lesta ja lestathan tunnetusti eivät muusta välitä kuin omasta "hengenheimostaan" ja itsestään.
Nuo naapurit tuskin lestoja ovat, jos mitään ei heiltä ole asian tiimoilta edes kysytty...
Kaikki osaavat näytellä. Arabeillahan on se käytäntö, että vaikka tapatetaan tahallaan omia lapsia, että saadaan höynäytettyä länsi myötämieliseksi.
Sipilä olkoon nyt sitten osittain vastuussa välimereen hukkuvista lapsista. Uutiset maailmalta kertoo kuinka kurdit roikotuttavat vauvojaan laivan reelingin yli jotta laivaa eikäännytettäisi. SAIRASTA!
"kurdit roikotuttavat vauvojaan laivan reelingin yli jotta laivaa eikäännytettäisi."
Kuvaa vain sitä liian syvää kuilua tiettyjen kulttuurien välillä.
Kerran kun tuokin keino ja konsti on toimivaksi kristittyjen harhauttamiseksi havaittu niin mitä luulette mihin seuraavien satsien vauvoja tullaan käyttämään...
Vauvoista tulee kohta viellä pulaa ja niiden hinta kasvaa vapailla markkinoilla nuorten partalasten keskuudessa...
Pettyneiltä tuntuivat:
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1441503811620.html
No olettepa te huolissanne Sipilän naapureiden viihtyvyydestä ja kiinteistöjen arvosta. Voi kun olisitte muidenkin, mutta kun ette ole. Niinpä joudumme päättelemään, että pidätte pääministerin naapurustoa erityisasemassa. Onpa noloa.
tuleeko siihen isis vai boko haram perhe
Sipilän kämppään tuskin tulee parikymppisiä parrakkaita "lapsia" eiköhän joku sivistynyt, kouluttautunut pakolaisperhe saa sen. Siellä perukoilla olisi muuten aika tukalaa Ahmedille, kauniita nuoria sinisilmäisiä lestatyttäriä katsellessa.
Illat pimenee Kempeleen raitilla ja pusikoissa alkaa sutina kulttuuri rikastuu ja kunnolla.
Todella törkeää toimintaa kepuli Sipilältä muijineen ex-naapureitaan kohtaan jotka eivät uskalla medialle edes peloistaan kertoa Sipilöiden reaktioita ja lisäkostoa pelätenm
Näin se menee.Hirviöperhe Sipilä kepuista jyrää naapurustonsa hiljaiseksi.Illat pimenevät ja pusikoissa alkaa kuhina valkoisten silmämunien vain välkehtiessä.
Kempeleen ylikylältä olisi nyt hyvä aika ostaa talo, saisi halvalla kun ovat jo ennestäänkin edullisia:
http://www.etuovi.com/myytavat-asunnot/tulokset?haku=M75403477
ensiiviikolla -50% tarjous sisään niin sillä lähtisi ja kun sipilän mökkiin sitten kuitenkin majoitetaan ihanneperheitä joille myös työpaikat järjestetään olisi varmaan ihan hyvä asuinalue sitten kuitenkin.
Sipilä ottaa täysremontin siihen valtion piikkiin, kun pääministerikausi päättyy. Täys pr temppu. Onhan se hyvä, että talossa lämmöt päällä.
Sitten kun Sipoon lukaali siirtyy myös pakolaisille, voidaan puhua anteliaisuudesta vähäsen.