SIPILÄ ON KANSAINVÄLINEN SANKARI

rwrweer

Jopa USA:ssa asti Sipilää hehkutetaan medioissa hienona ihmisenä. Sen sijaan Soini vaikuttaa Sipilän rinnalla kuin haisevalta paskakikkareelta. Eipä taida Soini enää kehdata vaatia Suomea olematta mukana EU:n taakanjaossa. Ja mitä merkitystä tuollaisella vaatimuksella onkaan, kun siis taakanjaossa puhutaan pelkästään muutamista sadoista ihmisitä, kun samaan aikaan tuhansia ihmisiä tulee rajojen yli kenenkään kutsumatta. Soinin kusetuksestahan tässä on kyse, kun puhutaan lillukanvarsista pääasian sijasta.

Soinin varapääministerikausi tulee siis olemaan synkin Suomen historiassa, kun katsotaan että miten Suomea mamutetaan. Soini ei ole edes ehdottanut, että esim. Somalia voitaisiin julistaa turvalliseksi maaksi, vaikka tällaiset julistukset kuuluvat nimenomaan ulkoministeriön vastuualueeseen. Äänestäjät voivatkin siis aiheellisesti kysyä, että mistä hyvästä Soinille maksetaan ministerin ökypalkkaa?

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaisanoasaa

      Lestadiolainen pääministeri on hyvin otettu ja mielissään tästä huomiosta. Onhan nyt maailmallakin noteerattu se, kuinka paljon parempi ihminen hän on kuin muut. Se on lestadiolaiselle kaikkein tärkeintä maailmassa, nyt on taas taivaspaikka entistä varmempi, synnit saatu anteeksi ja muita saa Jumala vetäistä kuumalla kivellä päin näköä ja heittää sen jälkeen tulijärveen.

    • lghjhgfds

      Aloitus on provo.

      • Ex-persu

        Mutta totta joka sana.


    • reissuraisa

      Nyt koko maailma tietää, että Suomeen on hyvä pakolaisenkin tulla. Vetovoima lisääntyy.

    • voi pyhä hurskastuneisuus ...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2147
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      42
      2105
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1845
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1261
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1080
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      56
      1023
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      946
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe