Kun ankkurit saadaan kiinnitettyä, alkaa perheenyhdistämisruletti pyöriä.
Perheenyhdistäminen 10-kertaistaa tulvan
25djk35
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Melko nopeasti meillä on puoli miljoonaa uutta elätettävää.
Suomessa syntyy noin 60 000 lasta vuosittain. Niistäkin jo suuri osa ulkomaalaistaustaisille.
Jo nyt Suomessa on yli puoli miljoonaa (600 000) kepuäänestäjää.
Tämä on vasta alkusoittoa.
https://www.veronmaksajat.fi/luvut/Tilastot/Julkiset-menot/
Terroristit ulostavat ei-toivotun liikaväestön Eurooppaan. Portit on nyt avattu. Tulijoiden joukkoon solutetaan fanaattisia uskonsotureita.
Presidentti Niinistöhän totesi, että osalla tulijoista on pahat aikeet.
Sana kiertää Afrikassa ja L-Idässä, että Suomi on valtavan rikas maa. Täältä voi löytää rahaa kadulta, jos vain viitsii kumartua ottamaan.
Että jaksatte jauhaa tätä samaa sopaa...
Maailmassa eniten pakolaisia tuhatta asukasta kohden:
1. Syyria 341
2. Libanon 258
3. Keski-Afrikka 226
4. Etelä-Sudan 178
5. Kolumbia 123
Euroopassa eniten pakolaisia tuhatta asukasta kohden:
1. Latvia 132
2. Viro 67
3. Serbia ja Kosovo 38
4. Bosnia ja Hertsegovina 37
5. Ruotsi 23
......
Suomi 2,8
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015090420295247_uu.shtml
Että sellainen "pakolaistsunami"
Maapallon väestö on 3-kertaistunut 50-luvun alusta. Tulevien 50 vuoden kuluessa se jälleen 2-kertaistuu.
Maailman väkiluku kasvaa 85 miljoonalla vuosittain. Se on 16 kertaa Suomen nykyisen väkiluvun verran.
Maahantunkeutujien tsunamille ei näy loppua. Pelkästään Nigeriassa syntyy lapsia enemmän kuin koko EU-alueella yhteensä.
Sepäse on vielä uusi pakoloisaalto odotettavissa. Kanta Suomalaisilla, ei ole varaa tehdä lapsia kun ne joutuu itse elättämään omalla palkallaan ja tuntevat myös vastuuta tekemistään lapsista. Synnytyskoneinsinööreillä ei ole sitä vastuuta, kun sossu maksaa kaiken. Että silleen.
Imaamit ovat jo kauan sitten todenneet, että naisen kohtu on ase, jolla länsimaat vallataan heidän omalla kustannuksellaan.
Suomikin miehitetään lastenvaunuilla.
Raiskaukset ovat linjassa tämän perustavoitteen kanssa. Siitä saa pisteitä.
Siitä vaan sossun varaan elelemään, kun se on niin "kivaa"...
Kokenut kaiken tietää.