Mitä tämä muslimi-invaasio todella on?

Ajatelkaa! Saksaan tulee nyt pakolaisia 10.000 päivävauhdilla!
Tänä vuonna Saksaan tulijoiden määräksi on arvioitu jo 800.000! Tuokin määrä ylittynee nykyisillä päivittäisillä tulomäärillä arvioiden vielä reippaasti. Aletaan siis olla Saksan osalta jo miljoonissa vuodessa!
Kuinka suureksi tuo luku paisuukaan jatkossa perheiden yhdistämisten kautta? Nythän tulijat ovat pääosin nuorehkoja miehiä, jotka voivat sitten saada myös perheensä tänne Eurooppaan. Näin aina jokainen tulijamiljoona voi paisua esim. 10 miljoonaksi!
Voiko tällainen homma olla enää mitään spontaania invaasiota, vaan onko toiminnalla selkeä johto-organisaatio? Onko se suunnitelmallisesti johdettua toimintaa? Onko jollakin johto-organisoijalla valtavasti rahaa ja taloudellista sekä/tai poliittista vaikutusvaltaa? Mikä olisi tällaisen johdetun massamuuton motiivi ja tarkoitusperä?
Koska koko EU:n johto on aivan hampaaton ja välinpitämättömän oloinen asiassa, ei voi olla miettimättä, onko joku taloudellisesti/poliittisesti tosivaikutusvaltainen instanssi jopa "sopinut" invaasiosta EU:n johdon kanssa? Mitä EU:n johto olisi saanut siitä vastineeksi?
Mistä tulijat ovat saaneet ne 7000-9000 euroa käteistä, jonka summan he ovat pulittaneet matkastaan salakuljettajille? Kuka on hankkinut tulijoille heidän lähtömaidensa tulo- ja elintasoon nähden esim. aivan liian kalliit älypuhelimet ja uudet merkkivaatteet? Noissa maissa jo dollarikin päivässä on kova sana. Kun puhutaan 10.000 eurosta käteistä, se on jo aivan järisyttävä summa heille! Kuinka paljon tuolla summalla rahaa saisikaan aikaan heidän omissa maissaan! Miten he voivat heittää heidän oman maansa elintasoon nähden sellaisen valtavan rahamäärän kuin tuhkana mereen noille salakuljettajille
Esim. Saksaan tulijoiden päivittäinen salakuljetusmaksu nousee yhteissummana 10.000 henkilön mukaan laskien jo sataan miljoonaan euroon! Ajatelkaa, siis päivässä tuollainen summa rahaa! Joillakin on rahaa tosi paljon ja jotkut tienaavat tällä aivan hirvittäviä rahasummia taskuihinsa ja veroparatiiseihinsa!
Voivatko nuo rahat todellakaan olla tänne ryntäävien omia rahoja? Antaako jokin maailmanmittakaavassakin ökyvarakas, heidän invaasiotaan tänne johtava organisoijataho heille nuo rahat? Mitkä olisivat sellaisen tahon tarkoitusperät toiminnalleen?
Mm. edellä olevat kysymykset nousevat pakostakin yhä ajankohtaisemmiksi ja polttavimmiksi nykymenoa seuratessa.
Voiko se kaikki olla pelkkää spontaania toimintaa?
25116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Oon miettiny samaa, olen varma, että joku taho on järjestänyt asian. Oli niin hirmu kiihkeetä ja outoa pakolaisten käytös Unkarissa, esim. EI huolittu apupaketteja kun niissä oli risti ja ruuan ja veden poisheittäminen ja huutaminen poliisille jne. Tuntui, että jotain missioita toteuttamassa.

Äänestä
  • Luin, että ostaessaan matkan (tai mikä onkaan homman nimi, saattaahan olla, että joku on ostanut heille matkan), siihen kuuluu kaikki. Kaikki on maksettu: matkat, majoitus, ruoka ja opaspalvelut jokaisessa kaupungissa. Oppaat ostavat heille jopa junaliput, ja neuvovat missä on asema jne.

    On todellakin organisoitua touhua, ja takana on joku ökyrikas öljyvaltio, tai kaikki rikkaat öljyvaltiot yhdessä.

    Euroopan valtiot, Suomi siis myös, osallistuvat tähän laittomaan bisnekseen, josta kumivenevarustajat nettoavat tähtitieteellisiä summia. Mielestäni poliitikoiden, avustusjärjestöjen ja majoittajien toiminta on kerta kaikkiaan moraalitonta. Ja lisäksi se vaarantaa koko maanosamme turvallisuuden.

    Nämä tulijat ovat valloittajia, eivät pakolaisia.
    Syyrian pakolaisia on tullut meille vajaa 200 kpl, he ehkä ovatkin oikeita pakolaisia. Muut ovat sotilaita.

    Äänestä

  • kohta.paukkuu kirjoitti:

    Luin, että ostaessaan matkan (tai mikä onkaan homman nimi, saattaahan olla, että joku on ostanut heille matkan), siihen kuuluu kaikki. Kaikki on maksettu: matkat, majoitus, ruoka ja opaspalvelut jokaisessa kaupungissa. Oppaat ostavat heille jopa junaliput, ja neuvovat missä on asema jne.

    On todellakin organisoitua touhua, ja takana on joku ökyrikas öljyvaltio, tai kaikki rikkaat öljyvaltiot yhdessä.

    Euroopan valtiot, Suomi siis myös, osallistuvat tähän laittomaan bisnekseen, josta kumivenevarustajat nettoavat tähtitieteellisiä summia. Mielestäni poliitikoiden, avustusjärjestöjen ja majoittajien toiminta on kerta kaikkiaan moraalitonta. Ja lisäksi se vaarantaa koko maanosamme turvallisuuden.

    Nämä tulijat ovat valloittajia, eivät pakolaisia.
    Syyrian pakolaisia on tullut meille vajaa 200 kpl, he ehkä ovatkin oikeita pakolaisia. Muut ovat sotilaita.

    Jos siltä näyttää:

    http://keskustelu.suomi24.fi/t/13802667/ihmissalakuljettajat-kemin-ja-tornion-alueella-

    Äänestä

Muslimien agressiivinen hyökkäys voimistuu koko ajan. Heidän sikiämisvauhtinsa myös yksi osoitus siitä. Joka perheessä on kymmenen potentiaalista jihadistia. Valitettavasti Venäjä käytää tilannetta hyväkseen heikentääkseen Suomeä.

Äänestä
  • No en tiedä, minusta venäjä on nyt ollut enemmän Suomen puolella.

    Esimerkkinä, venäjän kautta on tullut suomeen abaut 20 pakolaista, norjaan niitä on mennyt tuhansia.
    Suomen rajalla vaaditaan viisumia, norjan ei.

    Olisikohan pieni NATO näpäytys kyseessä.

    Äänestä

Venäjä heikentää koko eurooppaa jos vain mahdollista, tämä on paras rauhanomainen konsti saada eurooppaan terroristisota tai taipua muslimien islamilaisiin ehtoihin. Ajatelkaa jos kiina esim julistaisi sodan eurooppaa vastaan ja 400 miljoonaa antautuisi sotavangeisi, niin loput voisivat marssia tänne ja vaihtaa kokardit, koska euroopan resurssit menisivät sotavankien vartiointiin. Eihän täällä pullamossö euroopassa ketään ammuttaisi koska se olisi yk:n päätöslauselmia vastaan. Eli nämä parta-ankkurit tulevat perheenyhdistämistensä kautta kaapuakkojen kanssa istuttamaan siemenensä eurooppaan joka tulee kasvamaan räjähdysmäisesti. Eli nyky suvakkien lahja tuleville kantasuomalaisille sukupolville vailla mahdollisuutta vapautua siitä on nimenomaa islamisaatio, mutta se vaatii ensin muslimi populaation kasvattamista ruotsin malliin. En väitäkkään että se tapahtuu viidessä vuodessa, mutta hitaasti ja varmasti tulee tapahtumaan.

Äänestä
  • Toinen valtio, jolle tämä sopisi voipi olla Israel. Sehän nyt on sodassa ollu koko historiansa ajan arabien kanssa. Avittamalla arabit laumamassana Eurooppaan, se saa lopulta Euroopan ja arabit vastakkain ja sota puhkeaa hyvin todennäköisesti ennen pitkää niiden välille. Sehän olisi Israelin valtiolle täyspotti silloin.

    Äänestä

Suomen ei kannattaisi tähän suostua.

Äänestä

Pikainen laskutoimitus: Suomessa on mamuvirasto ilmoittanut että 40€ menee minimissään päivässä "sotalapsen" elantoon: 40*365*1000000= n. 15 miljardia vuodessa!! Päälle vielä kämppien rakentamiset yms. Kokonaisuus lähempänä 20 miljardia/ vuosi.

Ei ihme että joudumme maksamaan Saksan pankkien luottotapiot.

Äänestä

Kannattaa lukea Paavo Tajukankaan kirjoituksia. Ei mitään rasistista vaan järkeenkäypää mitä Ruotsissa tapahtuu. Ne jotka on avun tarpeessa oikeasti ei pääse mihinkään. Nämä ihmiset jotka tänne tulee, on kuulleet mitä saa , asunnot, rahaa yms. Ja he ovat olleet jo pitkän aikaa turvallisella maaperällä. Eli tulevat paremman elämän toivossa. Seassa myös niitä joilla maailman valloitus mielessä. Ja jos Syyriasta tulleet saa automaattisen oleskeluluvan , sitä käyttää hyväksi nekin jotka lähteneet muusta maasta, ollen poissa sodan jaloista pidempäänkin.Mistä isot rahat matkantekoon? Meillä ei ois vara matkustella noin.

Äänestä

Saksalaisilla on kokemusta tällaisten maahanmuutto-ongelmien (lopullisista) ratkaisuista. Merkelin jälkeen he äänestävät johtoon jonkun Hynkelin ja ellei sekään riittä niin he äänestävät jonkun Hitlerin.
Norjalaiset ehkä äänestävät Andersia mutta ketäs täällä Suomessa äänestetään?
No ehkä sellainen ehdokas ilmoittaa jotenkin itsestään ;)

Äänestä

Pakolaisten tulolle on pakko laittaa stoppi. Heitähän tulee koko ajan lisää ja kohta, viimeistään 10 vuoden kuluttua on koko eurooppa valloitettu.

Äänestä
  • Minäpä luulen, että muslimien valloitusyrityksestä tulee aikamoinen sota, ja muslimit häviävät.

    Meillä olisi maapallon tulevaisuuden kannalta tärkeämpääkin tekemistä kuin sotia, mutta valitettavasti meidän täytyy nyt käyttää aikaamme ja energiaamme keskiajalle jämähtäneen poliittis-uskonnollisen hallintomallin, islamin kukistamiseen.

    Olkaa valmiina ihmiset, lokakuun puoliväli tai marraskuun puoliväli uudenkuun aikaan on hetki, jota nämä tunkeutujat odottavat. Näin on käsketty koraanin miekkajakeessa.

    Ollaan yhdessä rintamassa, autetaan toisiamme.

    Äänestä

  • Voit luottaa,ettei mene edes viittä vuotta.

    Äänestä

Tuo touhu tarvitsee myös suunnitelman,kordinaattien ja puhelimien lisäksi rahaa ja paljon. Tuollaisia rahoja ei ole kun kolmella suurvallalla, eli: Isiksellä,venäjällä ja USA:lla ja kaikilla noista on motiivi toimintaan. Lopputulose on samantekevä..Te olette kusessa.

Äänestä
  • Ainakin muslimimaiden öljy- ja kaasuvaltioilla on rahaa ja taloudellista valtaa vieläkin enemmän kuin noilla luetelluilla. Heidänhän suunnitelmiinsa tämä sopisi kuin nenä päähän: vallataan Eurooppa mukamas pakolaisaallolla ja kasvatetaan kaikkiin euroopan maihin 10-20 vuodessa muslimienemmistö, joka ottaa niissä vallan vaalien kautta. Sitten koko Eurooppa yhdistyy yhdeksi suureksi muslimivaltioksi, ehkäpä Lähi-idän valtiotkin siihen liittyen.
    Edellisen kirjoittajan rahoittajatahoista sanon, että Venäjällä ei ole mitään intressiä rahoittaa toimintaa, koska he aivan hyvin tietävät, että mahdollinen eurooppalaisesti yhteneväinen muslimivaltio tulisi olemaan heille paljon pahempi vastapuoli kuin nykyinen heikko EU. Sitäpaitsi Venäjällä ei riitä siihen tarvittavaa lukuisten miljardien massia alkuunkaan.
    USA:kin roikkuu Kiinan velkavankeudessa, mutta sillä silti aina riittää haluja mihin vain lähtöön valtaisalla velkarahallakin. USA:n massiivinen sotateollisuus saattaisi olla yksi mahdollinen rahoittajataho. Suursota palvelisi täydellisesti heidän etujaan.
    Isis saattaa olla mukana ainakin jollakin osuudella. Tämähän on heidän kannaltaan mainio tapa ja keino saada julistamaansa Kalifaatti-valtioon uutta voimaa ja puhtia.

    Äänestä


  • Arvioita kirjoitti:

    Ainakin muslimimaiden öljy- ja kaasuvaltioilla on rahaa ja taloudellista valtaa vieläkin enemmän kuin noilla luetelluilla. Heidänhän suunnitelmiinsa tämä sopisi kuin nenä päähän: vallataan Eurooppa mukamas pakolaisaallolla ja kasvatetaan kaikkiin euroopan maihin 10-20 vuodessa muslimienemmistö, joka ottaa niissä vallan vaalien kautta. Sitten koko Eurooppa yhdistyy yhdeksi suureksi muslimivaltioksi, ehkäpä Lähi-idän valtiotkin siihen liittyen.
    Edellisen kirjoittajan rahoittajatahoista sanon, että Venäjällä ei ole mitään intressiä rahoittaa toimintaa, koska he aivan hyvin tietävät, että mahdollinen eurooppalaisesti yhteneväinen muslimivaltio tulisi olemaan heille paljon pahempi vastapuoli kuin nykyinen heikko EU. Sitäpaitsi Venäjällä ei riitä siihen tarvittavaa lukuisten miljardien massia alkuunkaan.
    USA:kin roikkuu Kiinan velkavankeudessa, mutta sillä silti aina riittää haluja mihin vain lähtöön valtaisalla velkarahallakin. USA:n massiivinen sotateollisuus saattaisi olla yksi mahdollinen rahoittajataho. Suursota palvelisi täydellisesti heidän etujaan.
    Isis saattaa olla mukana ainakin jollakin osuudella. Tämähän on heidän kannaltaan mainio tapa ja keino saada julistamaansa Kalifaatti-valtioon uutta voimaa ja puhtia.

    Isisille saattaisi kelvat rauhakin kun Portugali on valloitettu, eli tasan puolen maailmasta miinus amerikat, sellaista joskus luin.

    Äänestä

Toivottavasti kaikki onnenonkijat palautetaan lähtömaahansa. Taitaa 90% olla nuoria miehiä, joilla on laittaa tuhansia euroja matkaan, siihen maahan jossa saavat parhaat edut. Unkarin ja turkin olisi schengen sopimuksen mukaan täytynyt tehdä asukkaiden käännytykset ja pysäyttää invaasio.

Äänestä

Ihmettelen kanssa suuresti, että miten näillä ihmisillä voi olla niin paljon rahaa kun ei itsekkään ole saanut säästettyä ja kun vertaa eroa esim. elintasossa, palkoissa ja yms hinnoissa. MITEN se on mahdollista ????? Kyllä tässä joku mafia tai joku organissatio on takana, lisäksi se yllättävä julkeus, jolla he jääräpäisesti jatkavat monen maan läpi haluamaansa paikkaa on jotenkin todella outoa. Joku maksaa niille, että tulevat Eurooppaan ihan varmasti!

Äänestä

Ainakin muslimimaiden öljy- ja kaasuvaltioilla on riittävästi rahaa ja taloudellista valtaa. Heidänhän suunnitelmiinsa tämä sopisi kuin nenä päähän: vallataan Eurooppa mukamas pakolaisaallolla ja kasvatetaan kaikkiin euroopan maihin 10-20 vuodessa muslimienemmistö, joka ottaa niissä vallan vaalien kautta. Sitten koko Eurooppa yhdistyy yhdeksi suureksi muslimivaltioksi, ehkäpä Lähi-idän valtiotkin siihen liittyen.
Venäjällä ei ole mitään järkevää intressiä rahoittaa toimintaa, koska he aivan hyvin tietävät, että mahdollinen eurooppalaisesti yhteneväinen muslimivaltio tulisi olemaan heille paljon pahempi vastapuoli, kuin nykyinen heikko EU. Sitäpaitsi Venäjällä ei riitä siihen tarvittavaa lukuisten miljardien massiakaan.
USA:kin roikkuu Kiinan velkavankeudessa, mutta sillä silti aina riittää haluja melkein joka lähtöön valtaisalla velkarahallakin. USA:n massiivinen sotateollisuus saattaisi olla yksi mahdollinen rahoittajataho. Suursota palvelisi täydellisesti heidän etujaan.
Isis saattaa olla mukana ainakin jollakin osuudella. Tämähän on heidän kannaltaan mainio tapa ja keino saada julistamaansa Kalifaatti-valtioon uutta voimaa ja puhtia.

Äänestä
  • Kieltämättä heitä on niin paljon,että se onnistuu demokraattisestikkin.

    Äänestä

Olin aamupiirissä tänä aamuna. Yksi nainen kertoi, jotain pakolaisista. Juttelin hänen kanssaan ja hän sanoi: "Muslimeilla tarkoitus viidessä vuodessa vallata maa."

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


onko_todellista kirjoitti:

Ajatelkaa! Saksaan tulee nyt pakolaisia 10.000 päivävauhdilla!
Tänä vuonna Saksaan tulijoiden määräksi on arvioitu jo 800.000! Tuokin määrä ylittynee nykyisillä päivittäisillä tulomäärillä arvioiden vielä reippaasti. Aletaan siis olla Saksan osalta jo miljoonissa vuodessa!
Kuinka suureksi tuo luku paisuukaan jatkossa perheiden yhdistämisten kautta? Nythän tulijat ovat pääosin nuorehkoja miehiä, jotka voivat sitten saada myös perheensä tänne Eurooppaan. Näin aina jokainen tulijamiljoona voi paisua esim. 10 miljoonaksi!
Voiko tällainen homma olla enää mitään spontaania invaasiota, vaan onko toiminnalla selkeä johto-organisaatio? Onko se suunnitelmallisesti johdettua toimintaa? Onko jollakin johto-organisoijalla valtavasti rahaa ja taloudellista sekä/tai poliittista vaikutusvaltaa? Mikä olisi tällaisen johdetun massamuuton motiivi ja tarkoitusperä?
Koska koko EU:n johto on aivan hampaaton ja välinpitämättömän oloinen asiassa, ei voi olla miettimättä, onko joku taloudellisesti/poliittisesti tosivaikutusvaltainen instanssi jopa "sopinut" invaasiosta EU:n johdon kanssa? Mitä EU:n johto olisi saanut siitä vastineeksi?
Mistä tulijat ovat saaneet ne 7000-9000 euroa käteistä, jonka summan he ovat pulittaneet matkastaan salakuljettajille? Kuka on hankkinut tulijoille heidän lähtömaidensa tulo- ja elintasoon nähden esim. aivan liian kalliit älypuhelimet ja uudet merkkivaatteet? Noissa maissa jo dollarikin päivässä on kova sana. Kun puhutaan 10.000 eurosta käteistä, se on jo aivan järisyttävä summa heille! Kuinka paljon tuolla summalla rahaa saisikaan aikaan heidän omissa maissaan! Miten he voivat heittää heidän oman maansa elintasoon nähden sellaisen valtavan rahamäärän kuin tuhkana mereen noille salakuljettajille
Esim. Saksaan tulijoiden päivittäinen salakuljetusmaksu nousee yhteissummana 10.000 henkilön mukaan laskien jo sataan miljoonaan euroon! Ajatelkaa, siis päivässä tuollainen summa rahaa! Joillakin on rahaa tosi paljon ja jotkut tienaavat tällä aivan hirvittäviä rahasummia taskuihinsa ja veroparatiiseihinsa!
Voivatko nuo rahat todellakaan olla tänne ryntäävien omia rahoja? Antaako jokin maailmanmittakaavassakin ökyvarakas, heidän invaasiotaan tänne johtava organisoijataho heille nuo rahat? Mitkä olisivat sellaisen tahon tarkoitusperät toiminnalleen?
Mm. edellä olevat kysymykset nousevat pakostakin yhä ajankohtaisemmiksi ja polttavimmiksi nykymenoa seuratessa.
Voiko se kaikki olla pelkkää spontaania toimintaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu