Toimihenkilöiden AAA-pojat...huhuh taas.

uskoataaasdasdasf

Siis todentotta...taas alkoi junnukiekko ja sen ihmeelliset koukerot. On se kyllä ihmeellistä, että toimihenkilöiden omiin poikiin lyödään se AAA-leima. Ja kohdellaan AAA-poikina.
Meidän joukkueessa siis kaikki toimihenkilöiden pojat on AAA:ssa...joku on hyvä, mutta osa kyllä ei välttämättä.
Samat maksut AA- ja AAA-pojilla. AAA-pojat saavat laadukasta valmennusta, sillä onhan toimihenkilöt silloin myös paikalla. AA-pojat saavat sitten vähän heikompaa kun muutama valkku on paikalla...

Täytyy sanoa, että vanhempien täytyy olla hereillä junnutoiminnassa ja varsinkin ne, jotka eivät ole toimihenkilövanhempia.

6

140

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AAtasonmielipiteet

      Tämä on koettu myös, mutta kyllä se aika hoitaa tehtävänsä ja toivotaan tässäkin tapahtuvan niin. Kohta joku huonolla omallatunnolla oleva toimihenkilöisä kertoo, että kyllä ne tasojoukkueet on huolella rakennettu. Jossain isoissa seuroissa pojan nostaminen kovempaan joukkueeseen, jossa panostetaan tosissaan valmennukseen, on monesti myös niin sanottu itsensä toteuttava ennuste. Heikompi älyinen tietysti kysyy, että miksi se AA-joukkue ei sitten menesty, jos siellä on paremmat pelaajat. Vastaan valmiiksi, joukkuepeli ja koska osa siellä AA:ssa on sitten sitä oikeasti heikompaa materiaalia, niin hankala siinä on pelata kolmella viittä vastaa kun kaksi surffaa missä sattuu.

    • minämäämöyö

      pohjolaleirille ei ote sysipaskoja ,kyllä ne siitä sitte löydetään ne aaa,n pelaajat myös sieltä bluesista

      • mitäsmelukihäiriöiset

        ok??


      • mitäsmelukihäiriöiset

        ok???


    • Kaikenlaistavoisattua

      Pohjolaleiri on vain hetkellinen yhteenkokoontuminen, ja onnea kaikille, jotka sinne pääsevät. Ongelma on jos seuran resurssit koko kauden aikana laitetaan ykkösjoukkueelle ja muut neppailee koko kauden parilla jäävuorolla per viikko. Ikävää on, jos pelaajavalinnat eivät kestä päivänvaloa, mutta uskoisin että valtaosassa seuroissa asia on joten kuten ojennuksessa.

      • Hockey1

        Älkää nyt vanhemmat vaipuko synkkyyteen,jos poika esim c-junioireissa ole 3-aaa joukkueessa.Tärkeintä on pojalle selvittää missä mennään esim.Missä asioissa ollaan perässä kolmen aan poikiin.Kiire tässä lajissa aika usein tuppaa olevan haitaksi,ei kannata alkaan vertaan poikaa Barkoviin tai muihinkaan jotka ovat saaneet menestystä nuoressa iässä.Tärkeintä tossa d-c iässä on ,että ei jäädä sellaiseen seuraan missä joutuu istumaan vaihtopenkillä.Jos teidän pojista on kiekkoilijoiksi loppupeleissä riippuu pojan omasta luonteesta ja halusta tulla jääkiekkoilijoiksi,eikä vanhempien halusta (tää nyt täytys jo alkaa ymmärtää,vanhemmat).On täysin totta ,että jotkut saa apua vanhemmiltaan jossain vaiheessaa,mutta itse en tiedä yhtään kiekkoilijaa joka olisi pelannut vanhempien statuksella esim. SM-Liigaa saatika sitten muutakaan liigaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      102
      1670
    2. 210
      1517
    3. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      1010
    4. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      990
    5. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      58
      825
    6. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      49
      775
    7. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      49
      771
    8. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      36
      725
    9. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      5
      722
    10. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      55
      715
    Aihe