Onko näin vai toisinpäin?

järkeevaiei12

Tämä lama ei ole Suomen työntekijöiden syy , eikä palkansaajien korkeiden palkkojen vika. Syy on juuri keinottelijoissa. Amerikasta tämä lama on tullut jo vuonna 2008 ja sen pankkikriiseistä. Nyt haetaan syytä suomalaisista työntekijöistä.

Älkää antako periksi kusetusyritykselle. EK on politiikallaan lyömässä suomalaisia työntekijöitä.

Pankaa Eurooppaan tuleville tavaroille tulli. Euroopan yritykset alkavat toimia ja tilauksia tulee EU:n sisäpuolelta monille pienyritytksille. Eurooppa herää henkiin.

Lopettakaa suurten firmojen hyysääminen. Ajakaa ne ulos Euroopasta. Euroopan sisämarkkinat ovat suurimmat maailmassa (Kiina ehkä suurempi) Miksi hyväksytte näiden suuryritysten läsnäolon (siis näiden tuonnin Kiinasta tänne). Helvetin yksinkertaista talouspolitiikkaa.

Minkälaisisia maksettuja poliitikkoja EU:ssa istuu?

1

73

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rotu-realisti

      SPR mainosti aikoinaan ollevansa voittoa tavoittelematon yhdistys.

      Suomalaisille asunnottomille asuntoja etenkin nuorille sillä heissä on meidän maan tulevaisuus. He ovat niitä jotka tarvitsevat työtä, turvaa ja kaikea sitä mitä maamme voi antaa.

      Turvapaikan hakijat saisivat asua teltassa ja hakea itse ruokansa, tienata leipänsä.

      Kaikki ovat pettänet meidät jotka kuulumme alkuperäiskansaan. Kirkko, hallitus, kunnat, terveyskeskus, eduskunta ja ne saatanan villasukkien kutojat. Tuskin niitä kukaan muotivaatteissa raiskauskohdetta etsivä haluaa.

      Meidän kaunis maammme on kuralla ja juuri noiden väkisellä mania, mania hutavien tulijoiden takia. Saatan olla rasisti ja sain sanoa minua huorittelevalle mustalle miehelle " mikä ihana sana, kiitos" luulin viimeisen hetkeni koittavan. Onneksi hämmästyi niin että unohti hetkeksi minut.

      Ja lopuksi finlandia olkoon sävel joka päihitää kaikki ählämistien huudot

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?

      Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      318
      3189
    2. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      463
      3088
    3. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      71
      2130
    4. Pikkunaiselle terkkuja

      Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi
      Ikävä
      340
      1600
    5. Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota

      2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-
      Maailman menoa
      192
      1478
    6. Pystyisitkö ottamaan kaivattuasi

      Elämääsi miten pian
      Ikävä
      105
      1223
    7. Voisiko olla jopa niin

      Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal
      Ikävä
      75
      1212
    8. Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."

      Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1117
    9. K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."

      Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali
      Suomalaiset julkkikset
      8
      1075
    10. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      164
      1054
    Aihe