Sun saatava eläkekatto

Sellainen on jo useimmissa Euroopan maissa ja useimmiten 4000 euroa. PS on ajanut eläkekattoa jo viime vaalikaudella mutta ahneita edustava kokoomus torppasi tuolloin asian.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Siis Suomeen, anteeksi kirj.virhe otsikossa.

Äänestä

Suvi Anne Siimes oli tukehtua hörähtelyynsä eräässä ylen haastattelussa, kun ehdotettiin 3000/kk eläkekattoa. Ahneudella ei rajaa, annetaan ninniin työtätekevää puolustava imago itestään, hah, mitä sitten ovatkaan -- vasurit!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lghjhgfds kirjoitti:

Sellainen on jo useimmissa Euroopan maissa ja useimmiten 4000 euroa. PS on ajanut eläkekattoa jo viime vaalikaudella mutta ahneita edustava kokoomus torppasi tuolloin asian.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu