Vatikaanissa taas ristiriitoja

dyjdtyj

Vanhoilliset eivät tykkää nykyisestä paavista. Paitsi reilua avointa kritiikkiä, niin paljon käytössä myös salakavalat tietovuodot ja muu myyräntyö.

Ylen radiouutisissa oli juttua.

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gfhgfhfg

      Paavi haluaa nopeuttaa avioliittojen mitätöintiäkin, sekös konservattivejä harmittaa, etsivät jo patavanhoillista ehdokasta seuraavaksi paaviksi.

      • hghg

        Joo ja riemuvuoden kunniaksi erikoistajous paavilta. Sen aikana saa pyytäessään abortin teettämisen anteeksi ja synninpäästön.


    • hallavaHevonen

      Irlantilaisen arkkipiispa Malakiaan profetian mukaan nykyinen paavi Franciscus on viimeinen paavi.

      https://en.wikipedia.org/wiki/Prophecy_of_the_Popes

      23.9.2015 on vuoden 266. päivä. Tuolloin 266. paavi tapaa Obaman. Paavi valittiin virkaansa 13.3.2013 ja hän saapuu Yhdysvaltoihin virkansa 923 päivänä. Tuo on jenkkien päivämäärä 23.9., milloin siis 266. paavi tapaa Obaman vuoden 266. päivänä virkansa 923(=23.9.) päivänä. Paavi vierailee myös kongressissa ja YK:ssa ja myös Philadelphiassa.

      Paavi vierailee siis Philadelphiassa. Siellä allekirjoitettiin Yhdysvaltain itsenäisyysjulistus vuonna 1776. 2015-1776=239. Jälleen sama päivämäärä. Erikoinen yksityiskohta vuodessa 1776 on myös se, että Illuminati-salaseura perustettiin juuri tuonna kyseisenä vuonna 1776. Iso osa USAn perustajaisistä oli myös vapaamuurareita.

      • fda

        Lupaatko luopua järjettömästä uskostasi profetioihin sitten kun Franciscukselle tulee seuraaja?


      • M.Ärkä_ja_P.Illu

        Nyt ei sovi unohtaa, että paavi on jesuiita. Jesuiitat on huijarilahko, joille mikään ei ole pyhää ja tarkoitus pyhittää keinot. Paavin esiintmisessä tai teoissa tuskin on yhtän mitään aitoa. Se on hänelle pelkkää teatteria, joilla pyritään saavuttamaan jesuiitta-illuminaattien salainen päämäärä.


      • tieteilijä

        Kuulostaa tuo numerologinen pläjäys siltä samalta tyypilta, joka on laskenut olevansa profeetta 1970-luvulla heitetyn keihäänheiton piirimestaruussijoituksen ja heittotuloksen perusteella. Aina kun yhdistellään numerosarjoja oman pään mukaan, saadaan sopiva profetia.


      • kerta.käyttö.nimimerkki

        Eiköhän jokaisesta paavista ole nähty muutama vastaava enneuni, mutta profetoijat unohtaa ne pieleen menneet enneunet. Mutta onhan niillä jo kokemusta pieleenmenneistä maailmanlopuista, Venäjän hyökkäyksestä Suomeen v 2013 ym. Kokemus opettaa.
        Profetioiden tulkitseminen on jälkiviisaille sopivaa touhua, kun kaiken voi selittää jälkeenpäin niin, että ainakin joku toinen profetia osui.
        Kun noiden tulkitsijoiden yleistietämys, muisti ja rehellisyys on mitä on, niin lopputulos on aina jälkiviisaasti täydellinen, ainakin heidän omasta mielestään.


      • fda

        Jep. Lopunkin piti tulla jo moneen kertaan.


    • vm41

      Kyllä suurin syy on siinä, että paavi sohaisi "kikkeli pappien" kusiaispesää, ei niinkään uskonasioista, sillä nehän ovat jo vuosisata sitten vatikaanissa todettu >tuulesta temmatuiksi<.
      Tämä "suojatyö" paikkojen menetys peloittaa myös, koska ihmiset ovat järkeistyneet kehityksen myötä ja näin ollen väestökato on kirkon piirissä todellisuutta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2147
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      42
      2105
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1845
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1261
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1080
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      56
      1023
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      946
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe