Mikä on radiouutisten tarkoitus?

Kuuntelin autossa radiouutiset tänään klo 12. Aiheita oli tasan yksi: kehitysapurahojen leikkaus - oikeammin leikkauksen paheksunta. Asiasta jankutettiin jankuttamasta päästyäkin ja kierrettiin ja tökittiin joka puolelta lukuisin kommentein ja haastatteluin. Arkkipiispaa ja sen toisen kirkon pomoa myöden oltiin paheksumassa.

Tällaistako tiedonvälityksen kuuluu olla? Pahimman luokan propagandaa, ei tiedonvälitystä ollenkaan, kuin muinoin Reporadiossa. Sitä tukemassa ovat minunkin verorahani...

7

62

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei kehitysavun maksamisella ole tarkoitus tuhota maksajamaan taloutta. Kehitysapua maksetaan, jos maalla ontodella siihen varaa eikä se elä velkarahalla itse. Mikä siinä on niin vaikeaa hyysäreiden ja hurskastelijoiden tajuta ??? Että silleen.

    • Jytkytinjytky

      Jytky jytky jytky.

    • KylmäSilmäTuijottaa

      Pakkotoisto on aivopesun isoäiti.
      Sen olette kaikki varmaan jo Hyysärimediassakin huomanneet?
      Silloin kun totuus ja median luomat mielikuvat eivät kohtaa käytännössä lähes missään niin tuloksena ei voi lopulta olla mitään muuta kuin pahaa ja Mefiston kylmän käden kosketusta.

    • lkfjhgd

      Aamusta iltaan yle mokuttaa. Huomenna taas sianpieremän aikaan ylen aamutv aloittaa mamutussiedätyksen.

      • SPRkuseeHunajaa

        Nyt on raha rökösillään, se vain vaatii ensin suuren ja hyvinkin pitkällisen puuduttavan mediakamppanjan mustan puhumiseksi valkoiseksi.


    • glkjhgfds

      Tv1 ja 2 yhdistettävä. Tv2 on joutava urheilukanava nykyään.

    • Kuplayle

      Yle joutuu esittämään myönteistä mamupropagandaa, tosin se tekisi varmaan sen muutenkin, Yle elää Krista Kososen tavoin vihervasurikuplassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      179
      1682
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      107
      869
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      207
      634
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      608
    6. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      90
      606
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      566
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      548
    9. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      536
    10. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      520
    Aihe