Luulisi ettei palstalla enää ole

persuja äänestäneitä, kyllä ne niin katalan tempun tekivät että varmaan äänestäjiäkin hävettää, ainakin luulisi näin persuja äänestämätön. Ja luulen olevani oikeassa, vai mitä sanoo pettureita äänestäneet, ai niin eihän niitä enää palstalla pitäisi olla.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ihmettelenpä ettei halla-ahjon äänestäjä ole viel ilmaantunut rapustelemaan tikkukirjaimien kera.

Äänestä

Kyllä niitä vaan palstalle ilmaantuu hoilaamaan.

Äänestä

Odottakaa että tulee lasku maksettavaksi Arhinmäen, Haglundin, Sipilän ja Stubbin ja kumppaneiden holtittomien maahankutsupuheiden seurauksista.
Se on vuositasolla miljardiluokkaa.
Väistämättä tulevat vastaavat leikkaukset vasta kirpaisevat.
Kataisen luottotappioiden (Kreikka) vaikutuksista puhumattakaan.
Vain Persut pitää jalat maassa kun demaritkin ovat nykyään hoipertelijoita.

Äänestä

Sellaista se on kun tavalliset duunarit alkoi kuvitella isolla 25 vuoden pankkivelalla ostetut asunnon ja auton vauraudeksi eli olevansa omistavaa luokkaa ja lähtivät joukoittain äänestämään oikeistolaisia porvaripuolueita.

Äänestä
  • Hyvin kyllä onnistui niiden sumutus.

    Äänestä

Persut ovat katkeria ja pettyneitä, mutta muutama vielä jaksaa ja kehtaa räkyttää samaan tapaan kuin persujen ollessa oppositiossa.

Äänestä

Äänestäjienkin takit kääntyilee ja vaihtaa omistajaa.

Äänestä

Tuli kyllä helvetin kalliit oppirahat maksettavaksi.

Äänestä
  • Tiedotuksen ja propakandan avulla saadaan kansa tekemään ihan mitä tahansa (esim. Natsisaksa). Tällainen samanlainen vyörytys on nyt Suomessa meneillään. Ensin saatiin kansa äänestämään karmeiden valhelupausten jälkeen niin kuin äänestivät. No nyt pieni porukka "laittaa asiat kuntoon". Karmeaa touhua, mutta mielenkiintoista seurailla Mutta kai tämä kansa sitten tällaista ansaitsee.

    Äänestä

Ja höpö höpö! Persut yrittää vaan visusti olla hiljaa, ettei heitetä ministeriauton takapenkiltä ulos. Täydellinen kepun ja kok apupuolue ilman mitään ääntä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äänet.hukkaan.persuilla kirjoitti:

persuja äänestäneitä, kyllä ne niin katalan tempun tekivät että varmaan äänestäjiäkin hävettää, ainakin luulisi näin persuja äänestämätön. Ja luulen olevani oikeassa, vai mitä sanoo pettureita äänestäneet, ai niin eihän niitä enää palstalla pitäisi olla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu