Sipilä nu**ii opettajaa

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1441702918432.html

Minna-Maaria Sipilä on koulutukseltaan kasvatustieteen maisteri. Herättää hieman kysymyksiä Sipilän linjauksista ja oikeudenmukaisuudesta!
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kappas vain, nähtävästi akavalaisetkin ryhtyvät tuon takia sotajalalle toisiaan vastaan. Sunnuntaikorvauksien pienentäminen aiheutti jo eilen sen, että STTK:laiset ja SAK:laiset tuli jaetuksi kahteen leiriin. Hajoita ja hallitse!

Äänestä

Kyllä tässä nus*ittiin sairaanhoitajia perceeseen!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jaedutsäilyy kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1441702918432.html

Minna-Maaria Sipilä on koulutukseltaan kasvatustieteen maisteri. Herättää hieman kysymyksiä Sipilän linjauksista ja oikeudenmukaisuudesta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu