Tervetuloa perheet

Voisin majoittaa perheen kakkosasunnolleni, mutta laumaa nuoria miehiä en huoli. Näin on sympatiat kyllä niiden naisten ja lasten ja vanhusten puolella jotka eivät ole saaneet edes tilaisuutta päästä väkivaltaisuuksia pakoon.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Syyriasta Suomeen tuleet miehet näyttävät Basar al-Assadin armeijan siviilipukuisilta sotilailta, jotka ovat lähteneet käpykaartiin. Muutamat naiset ja lapset, ovat heidän perheitään.
Vanhemmat miehet ovat upseereja ja aliupseereja, nuoret taas tavallisia sotilaita.
Ei Syyriasta vanhukset pääse lähtemään, eivätkä naiset ja lapset ilman miehiään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


yksinhuoltaja-äiti kirjoitti:

Voisin majoittaa perheen kakkosasunnolleni, mutta laumaa nuoria miehiä en huoli. Näin on sympatiat kyllä niiden naisten ja lasten ja vanhusten puolella jotka eivät ole saaneet edes tilaisuutta päästä väkivaltaisuuksia pakoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu