Amerikasta löydettyjä dinosaurusten fossiloituneita ulosteita eli koproliitteja analysoineet tutkijat ovat tehneet ällistyttävän löydön. Koproliiteista, joiden epäillään kuuluneen Tyrannosaurus rexille, on löydetty esi-ihmisten luidenkappeleita.
Maailman johtava paleoskatologi Karen Chin löysi tyrannosauruksen kivettyneistä ulosteista pieniä luufragmentteja. Analyysi tuotti suuryllätyksen, kun paljastui, että luufragmentit kuuluivat muinaiselle hominidilajille, todennäköisesti Homo Erectukselle.
Professori Chin oli järkyttynyt löydöstään, sillä dinosaurustenhan on uskottu kuolleen sukupuuttoon yli 60 miljoonaa vuotta sitten, mutta tehdyt ulostelöydöt on ajoitettu vain 1,8 miljoonaa vuotta vanhoiksi.
"Tämä löytö mullistaa kaiken mitä tiedämme paleoliittisesta kaudesta" professori Chin toteaa. "Dinosaurukset eivät kuolleetkaan sukupuuttoon 60 miljoonaa vuotta sitten ja meidän varhaiset esivanhempamme olivat niiden ruokalistalla!"
Monet paleontologit ovat tyrmänneet tehdyt löydöt. Heidän mukaansa Amerikassa ei 1,8 miljoonaa vuotta sitten ollut dinosauruksia eikä ihmisiä, joten kyseessä täytyy olla virhe.
Kritiikista huolimatta professori Chin aikoo jatkaa ulostefossiilien jäljitystä Pohjois-Amerikassa, jotta selviää montako dinosauruslajia säilyi hengissä Liitukauden sukupuutosta.
http://worldnewsdailyreport.com/paleontologists-discover-human-remains-in-dinosaur-feces/
Dinosaurusten jätöksistä löytyi esi-ihmisten luita
3
108
Vastaukset
- joo-0
Hyvä yritys.
http://realorsatire.com/worldnewsdailyreport-com/ "Ajoitusmenetelmät eivät ole luotettavia." - Mark5
"Ajoitusmenetelmät eivät ole luotettavia." - JC
"Ajoitusmenetelmät eivät ole luotettavia." - jyri
"Ajoitusmenetelmät eivät ole luotettavia." - Tonitorppa
"Ajoitusmenetelmät eivät ole luotettavia." - Rekka-Peinikainen- tarkuutta.vastauksiin
Homo Erectus eli paratiisissa ja Tyrannosaurus Rex söi vielä silloin ruohoa kuin lammas. Olimme noihin aikoihin hivenen suurempia ja siksi kyseessä täytyykin olla Homo Erectuksen noin 25 kg painava koproliitti ja ne luunpalat ovat paloja Rexistä.
http://www.tiede.fi/laakari_pekka_reinikainen_vastaa_kenen_koproliitti_kyseessä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 253760
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5402732Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial532290Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2122261Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131749Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191540Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip531512- 971399
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621251Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951204