Kukaan suomalainen EI PELKÄÄ turvapaikanhakijoita vaan kyse on kritiikistä keinotekoista pakolaisvyörytystä kohtaan. "Katso mieluummin kuin kadut" on erittäin terve reaktio, jota pitäisi viljellä jatkuvasti suomalaisten keskuuteen.
Suomalainen ei oikein osaa vieläkään valvoa omaa etuaan.
Miksi maahanmuuttokritiikistä tehdään väkinäistä juttua ja nimitetään kritiikkiä pelkoreaktioksi?
Siksi, että media ei ole kiinnostunut mielipiteistä vaan media on pelkästään kiinnostunut ohjaamaan kansalaisten mielipiteitä etukäteen päätettyyn suuntaan TV-näytelmillä, joitten käsikirjoitus on valmiiksi laadittu.
Suomalainen ei oikein osaa vieläkään valvoa omaa etuaan.
Miksi maahanmuuttokritiikistä tehdään väkinäistä juttua ja nimitetään kritiikkiä pelkoreaktioksi?
Siksi, että media ei ole kiinnostunut mielipiteistä vaan media on pelkästään kiinnostunut ohjaamaan kansalaisten mielipiteitä etukäteen päätettyyn suuntaan TV-näytelmillä, joitten käsikirjoitus on valmiiksi laadittu.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kuinka perkele MTV3 kehtaa verrata vuoden 1939 evakkoja Irakista pakoloisimaan lähteviin nuoriin miehiin?
Ei millään enää ole mitään väliä tämän maan medialle kunhan sirkus vaan kulkee eteenpäin.
Tulihan se sieltä ! Lopulta myönnettiin, että kun ei keskustelu kulje ennalta määrätyllä tavalla, mielipiteenilmaisua rajoitetaan.
Tämän takia MTV3 ei sallia kommentointia uutisiinsa.
Minä pelkään nuorien lastenlasteni puolesta. Kuinka estää etteivät kohtaa näitä maahamme tulleita "lapsukaisia" missän syrjäisemmällä kujalla. Ei voi joka paikassa nuorten turvana mukanakaan olla, eikä vaatia jatkuvasti neljän seinän sisällä olemaan.
Lapset leikkimään valvotulle alueelle. Tarvittaessa sujautat lapsille pippurisumutetta taskuun, opetat käyttämään ja olet rauhassa.
Pointti aloituksessa on, että suomalaisten aikuisten kohdalla kyse ei ole pelkäämisestä vaan kritiikistä pakolaisvyöryä kohtaan.
Tuskinpa ne Suomen nuorista tai lapsista välittävät. Kyllä ne suunnittelevat suurempia asioita.
Vieteriukko, joka pomppaa joskus laatikosta on nimeltä islamilainen vallankumous.
Missä islam saa jalansijan, se maa on mennyttä. Kommunistitkin yrittivät aikanaan levittää oppiaan. Siinä ei kuitenkaan ollut kyse uskonsodasta. Euroopassa käytiin uskonsotia 400-500 vuotta sitten, nyt ne ovat taas palaamassa.
Näin on. On siinä suvaitsevaisilla sitten suvaitsemista, kun viedään luonnolliset ihmisoikeudet, demokratian rippeetkin ja vapaa mielipiteen ilmaisu.
MIKSI PELKÄÄT...MITÄ PELÄTTÄVÄÄ... MIKSI SUOMALAISET PELKÄÄVÄT...?
Pelätkää nyt PERKELE EDES näön vuoksi, että me saadaan ohjelman tarkoituksen mukaisesti sanoa lopuksi: EI TEIDÄN TARVITSE PELÄTÄ !!!
(...sellaista minkä me päätämme puolestanne).
Saiko kukaan haastatelluista edes tilaisuutta kertoa haluaako pakolaisia vai eikö halua?
Näin teitä aivopestään.
Kun maahanmuuttorealisti Perusuomalainen alkoi kysymään miksi arabimaat eivät ota näitä pakolaisia niin MTV:n toimittaja heti keskeytti ja sanoi ettei kuulu tähän ohjelmaan ja sisältöön koska tämän ohjelman tarkoitus oli vain maahanmuuttomyönteisyyttä ja sitä propagandaa levittää....siihen loppui minun katsominen tätä ohjelmaa.
Se on just taktiikka että kiusalliset kysymykset dissataan.