Ensin PS yritettiin panna vastuuseen mamuaallosta, vaikka se ainoan hallituspuolueena vastustaa sitä. Kansa tajusi huijauksen ja pesujen kannatus nousee.
Nyt keksittiin uusi juoni! PS on muka yksin vastuussa suurista säästöistä!? Vaikka siinäkin on vähemmistössä.
Kaiken lisäksi maan velkaantuminen on TÄYSIN edellisten hallitusten syy. Niiden päätöksiin PS ei voinut vaikuttaa.
PS-vastustajat ja valtamedia yrittää epätoivoisesti pudottaa pesujen kannatusta. Ja syyhän on selvä. PS on ainoa puolue, joka puolustaa suomenkielisen pääväestön etuja ja oikeuksia.
Nyt keksittiin uusi juoni! PS on muka yksin vastuussa suurista säästöistä!? Vaikka siinäkin on vähemmistössä.
Kaiken lisäksi maan velkaantuminen on TÄYSIN edellisten hallitusten syy. Niiden päätöksiin PS ei voinut vaikuttaa.
PS-vastustajat ja valtamedia yrittää epätoivoisesti pudottaa pesujen kannatusta. Ja syyhän on selvä. PS on ainoa puolue, joka puolustaa suomenkielisen pääväestön etuja ja oikeuksia.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Ilta-Sanomat estää kommentoinnin kaikkiin PS:n näkökantoja tukeviin uutisiin. Mutta sallii kommentoinnin vain pesuja haukkuviin uutisiin. YLE toimii samalla periaatteella.
Valtamedia on valtaeliitin äänitorvi. Mitään puolueettomuutta se ei harrasta.
Perussuomalaiset on Suomen historian epäkypsin, epärehellisin ja epätoivoisin poliittinen pellehyppy.
Ei pidä paikkaansa, kolmen viimehallituksen kanssa ei kilpaile lähellekään.
Tuota, persut kyllä kuuluu siihen valtaeliittiin...
Ei tosiaan kuulu, sillä Suomi on svekokratia!
Svekokratiaa johtaa RKP:n bulvaanit muiden puolueiden johdoissa. Ja valtamedia on yhtä kuin svekomedia eli svekokratian äänitorvi.
Ei yksi hallituksessa olo vielä ole Suomena demokratiaksi palauttanut. Sen huomaa, miten PS yritetään savusta ulos hallituksesta.
Svekokratia ei näet siedä suurta suomenkielisen pääväestön etuja ajavaa puooluetta päätöksenteossa.
Se että on suomen valtion johdossa ja tienaa rahaa kuin roskaa, kyllä asettaa perssut sinne valtaeliittiin. Ja perssutkin ajaa vain omia etujaan.
Pah, tuolla olisi jotain uskottavuutta mikäli perussuomalaiset olisivat pitäneet yhdenkin vaalilupauksensa (en laske rikkaille annettavaa auto-oston halvennusta siihen). Sen sijaan kymmenet vaalilupaukset petettiin. Kai joku ääri-uskovainen-persu vielä pystyy tuollaiseen uskomaan. Itselle riitti kuten monelle tutullekin.
Ei persut ole vastustaneet yhtään mitään. He ovat hallituksessa hyväksyneet kaiken !!!!!!
He ovat toimineet täysin vastoin vaalilupauksiaan. Yksikään puolue ei ole koskaan valehdellut kansalle niin kuin persut.
"Kansa tajusi huijauksen ja pesujen kannatus nousee."
viime gallupissakin nousi -0,6% :D
http://yle.fi/uutiset/ylen_mittaus_vasemmiston_kannatus_rysahti_kaikkien_aikojen_pohjalukemiin/8276537
Ensinnäkin se oli YLE:n kysely, joka aina näyttää selvästi alempaa kannatusta pesuille.
Toiseksi tuo kysely oli tehty Immonen-kohun jälkeen, mutta ennen mamuaaltoa!
näinkö näyttää alempaa kannatusta :D
http://postimg.org/image/vmlxk9i9x/
"PS on ainoa puolue, joka puolustaa suomenkielisen pääväestön etuja ja oikeuksia."
Ei kannattaisi vitsailla vakavilla asioilla. Kyllä kansa tietää miten persut ovat pettäneet. Turha yrittää uhriutua - se ei onnistu.
Kuten voimme todeta - kansalla ei ole kavereita eikä puolustajaa, on vain vihollisia.
Vastustaakin todella ponnekkaasti. Soini ihan lehdissä avautui. On se hurja. Persut siunasi säästöt muun hallituksen mukana ja tämä hallitus kääntää velanototnkin kasvuun. Jotta se siitä puolustamisesta.
Jostakin se ilo on revittävä, joten muistutan siitä, että rkp putosi oppositioon. Saavutus se on pienikin saavutus. Jos selvitään jotenkin mamutuksesta, niin kyllä kaikki kääntyy lopulta paremmaksi.
Ennennäkemätön pakolaisaalto Suomeen Persujen myötävaikutuksella!
TÄRKEINTÄ ON AJAA HALOSLAISET KOMMUNISTIT HALLINNOSTA ELI VIRKAMIEHISTÖSTÄ
MUUTEN OLLAAN TILANTEESSA JOSSA VIRKAMIEHINÄ ON PELKKÄÄ PASKASAKKIA KUTEN ANNI SINNEMÄKEÄ JA PEKKA SAURIA
JOTKA RAKENTELEVAT MOSKEIJOITA HELSINGIIN JA NUOLEVAT MAMUA
siis nämä virkamiehet viis veisaavat vaikka olisi millainen kannatus perussuomalaisilla kunhan en eivät ole johdossa hallituksessa tms.
sinnemäki ja sauri rakentavat moskeijoita Helsinkiin niin kauan että Helsingin halliinto muuttuu siten ettei viherimaami ja punakumooja siellä hillu7
JA SE EI MUUTU ILMAN ETTÄ OLLAAN JOHDOSSA
Vai tuumaatko todellakin, että persut ovat mukana hallituksessa, mutteivät vastuussa hallituksen päätöksistä? Miksi he sitten ovat siellä?
Jaa, että muut tekee päätökset ja persut vaan levittelee käsiään eivätkä voi mitään? Ennen vaaleja persujen mukaan kaikki muuttuu, kun persut pääsee hallitukseen. Mutta kuinkas sitten kävikään? Persut ei ole pystyneet mihinkään, kun kaikessa myötäilevät auliisti. Sitten höpötetään jotain, että "kipeetä tekee, kipeetä tekee, mutta ei voida mitään". Vuosisadan suurin petospuolue Suomen historiassa. No, onhan sekin saavutus.
http://www.google.fi/url?q=http://www.saarakkala.fi/&sa=U&ved=0CAsQFjAAahUKEwic6LP-0ezHAhVGjnIKHQ-dAY4&usg=AFQjCNFCQygBDGNnflb98cC0ZSWJWYNBXg
http://m.iltalehti.fi/uutiset/2015091020326547_uu.shtml
http://yle.fi/uutiset/toinenkin_perussuomalaisvaikuttaja_ilmoitti_erostaan/8294618
Voi kuule.Jos et ole huomannut eroa persujen puheiden ja tekojen välillä, niin olkoon.Ei kukaan ketään voi käännyttää, jos edes haluaakaan.Äänestä persuja vaikka maailman tappiin, omahan on häpeäsi.
Persut on suomen typerin puolue!! Mätää sakkia koko puolue täynnä.!!
Jos persut jatkavat tällä tavalla "suomenkielisten etujen puolustamista", niin taidanpa äänestää seuraavissa vaaleissa RKP:tä.