että, ajatelkaapas jos täällä kaikenmoisten pelleilijöiden ja trollien seassa olis joitakuita tosissaan kaipaavia ja ikävöiviä ihmisiä, joiden tilanteet osuisivat yhteen niin että nainen a, joka kaipaa mies b:tä, (joka puolestaan ei kaipaa tai ylipäätään tiedä naisen a kaipaamisesta mitään) kirjoittelee mies c:n kanssa, joka kaipailee nainen d:tä (joka puolestaan ei kaipaa tai ylipäätään tiedä naisen d kaipaamisesta mitään) ja heidän juttunsa osuu yhteen niin että nainen a ja mies c ovat samalla aaltopituudella ja he olisivatkin aika hyvä match?
Hirmuisen hassukin juttu putkahti päähäni
Hyväparitulisi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ei toimi. Itse en ainakaan ole ostettavissa millään palstan löpinöillä.
Alkuun voisi olla kovakin pettymys kun juttukaveri ei olekaan oma kaivattu, mut ei sitä tiedä mitä lopulta kävisi :)
Harmi kun eivät osu yhteen
Vastaus herra C ;-)
Voi ollakin noin. Mutta... Mun kiinnostus ainakin alkaa ja päättyy tuonne ulkomaailmaan. Jos siellä ei ole alkujaankaan toisesta pitänyt, tuskin pitää jatkossakaan. Vaikka miten hyvin kirjoittelis. Olen vakaasti tätä mieltä ja sen kertoisin jos herra B vai oliko nyt D sitä joskus kysyisi suoraan. Toisaalta, kiinnostus toista kohtaan ei sammu tai muutu riippuen siitä, kirjoittaako täällä vai ei.
Mistäs sinä tietäisit miten he irl toisistaan pitäisivät, jos he eivät edes tunne toisiaan eivätkä ole tavanneet ja toisaalta minä kirjoitin, että he täällä aidosti ja rehellisesti kaipaisivat ja kirjoittaisivat, jätin siis trollit ja pelleilijät pois.
Siinä käy sitten surkeasti sillä nimettömänä nimettömiltä paikkakunnilta eivät toisiaan tule löytämään ikinä.
Kylmaar mä nyt mun Reettaa simmottos kaipasinki, mut ku mä paritusiki tos mu avoki kans, nih iha kaverimiäles mitä se ny ei sit uskoskaa vaik oo kui yrittäny sitä takoo sille simmottos takaraivol. Elareist motkottaa vaik vanhin on jo siin iäs et Sarasmäes on koht koulunki suarittanu finaalii,.
Se on sisiliskolla vitun tahvo. Samanlainen pelkuri kuin sinäkin, mutta ei onneksi samanlainen juoppo kuin isänsä. Ja maksaa viinansa
Niin on varmasti käynyt tällä palstalla monta kertaa, mutta ilman seuraavaa askelta.