Hei. Olen nolo uskis ja haluaisin tehdä syntiä niinkuin kaikki kovat jätkät. Mistä minun tulisi aloittaa?
Tahdon tehdä syntiä
6
137
Vastaukset
- voivoivooii
Ei sinun tarvitse tahtoa, sinähän teet syntiä, koko ajan, itse sitä tiedostamatta.
Kannattaa rikkoa Matteus 12:31 sääntöä eli kannattaa puhua pyhää henkeä vastaan, silloin olet todella kova jätkä.
PS. Kyseessä on joidenkin tulkintojen mukaan ainoa Raamatussa mainittu synti, jota ei voi saada anteeksi.
- Ei_kannata_vaivautua
Synnintekijöitä on niin paljon, että hukkuisit massaan. Et olisi sen kovempi jätkä kuin kukaan muukaan. Jatka nolona mieluummin.
Liity Perussuomalaisiin ja kysy Toimi Kankaanniemeltä.
- Riivattu
Aloittajalle.Sinun ei tarvitse tehdä enään yhtään mitään,olet saanut sen jota olet tahtonut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.607859Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675941Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,745459Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515333Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1094657Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1102379Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41271Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol61227Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa401077Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471052