Suomi ei ole puolustamisen arvoinen

Ex-patriootti

Nykypäivän EU-Suomi ei ole puolustamisen arvoinen. Miten EU-paskalle kumarteleva valtio voi olla puolustamisen arvoinen, joka kiristää vero ja leikkaa eläkkeitä ja tukia, joista kerätyt säästöt syötetään sitten Kreikkaan ja pakolaisille? Miten valtio, joka suostuu tuhoamaan omien kansalaisten työpaikat itäeurooppalaisen halparoskaväen takia voi olla puolustamisen arvoinen? Kaikkea kiristetään, karensseja pidennetään yms, mutta samaan aikaan ulkoistetaan suomalaisten työt tälle halpatyövoimalle, miten tämä on puolustamisen arvoinen asia?

Jokainen tekee omat päätöksensä, mutta itse en tule laittamaan tikkua ristiin ja riskeeraamaan terveyttäni ja henkeäni tällaisen paskavaltion takia mahdollisessa kriisitilanteessa. Tämä maa oli puolustamisen arvoinen, mutta lähes kaikki siitä puolustamisen arvoisesta Suomesta on tuhottu tai ollaan päättäväisesti tuhoamassa.

5

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ex-patriootti

      Jatkoa viestiini:

      Miksi puolustusta ei ulkoisteta virolaisille, latvialaisille, liettualaisille, puolalaisille ynnä muulle itäiselle porukalle? Kun kerran on niin hienoa, että ulkoistetaan samaiselle sakille suomalaisten työt, niin ulkoistetaan maanpuolustuskin ja hoitakoot he sen homman. En ymmärrä, mikä velvollisuus suomalaisella on kuolla ja vammautua halpatyövoiman, EU:n ja halpatyövoimaa kieli pitkällä lipovien ahneiden kapitalistien puolesta?

    • sivariKomppaa

      Pietarintrolleilla ja sivakoilla aika lailla samat mielipiteet.

    • sssvvv

      Miksi ihmeessä sinä vielä täällä notkut?

    • ei tätä maata ainakaan Venäjää vastaan kukaan enää lähde aseellisesti puolustamaan. Venäjän valloitus olisi monen mielestä Suomelle pelastus. Maanpetturit ovat vatuloineet kaikki maan asiat niin lahjakkaasti perseelleen, että jos Puuttini ei tule apuun, niin sitten on turvauduttava pieniin aseellisiin ryhmiin, jotka alkavat esim tappamaan mamuja ja näitä maanpetturisuvakkeja. Äänestämällä tähän maahan ei saada kuin kusipäitä hallitukseen ym petturipersuja.

    • valtiomiesvaalit

      Tässäkään hallituksessa en näe yhtään valtiomiestä, mutta jos tämä hallitus kaatuisi, pahaa pelkään ettei löydy uusiakaan. Minä en ainakaan tiedä ketään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      267
      4819
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      81
      3267
    3. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      40
      2945
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2543
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      45
      1807
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      97
      1600
    7. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      97
      1398
    8. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      144
      1015
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      70
      1007
    10. Laita vielä yksi viesti

      Saisin rohkeutta☺️ Naiselta
      Ikävä
      102
      956
    Aihe