Suomi ei ole puolustamisen arvoinen

Ex-patriootti

Nykypäivän EU-Suomi ei ole puolustamisen arvoinen. Miten EU-paskalle kumarteleva valtio voi olla puolustamisen arvoinen, joka kiristää vero ja leikkaa eläkkeitä ja tukia, joista kerätyt säästöt syötetään sitten Kreikkaan ja pakolaisille? Miten valtio, joka suostuu tuhoamaan omien kansalaisten työpaikat itäeurooppalaisen halparoskaväen takia voi olla puolustamisen arvoinen? Kaikkea kiristetään, karensseja pidennetään yms, mutta samaan aikaan ulkoistetaan suomalaisten työt tälle halpatyövoimalle, miten tämä on puolustamisen arvoinen asia?

Jokainen tekee omat päätöksensä, mutta itse en tule laittamaan tikkua ristiin ja riskeeraamaan terveyttäni ja henkeäni tällaisen paskavaltion takia mahdollisessa kriisitilanteessa. Tämä maa oli puolustamisen arvoinen, mutta lähes kaikki siitä puolustamisen arvoisesta Suomesta on tuhottu tai ollaan päättäväisesti tuhoamassa.

5

165

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ex-patriootti

      Jatkoa viestiini:

      Miksi puolustusta ei ulkoisteta virolaisille, latvialaisille, liettualaisille, puolalaisille ynnä muulle itäiselle porukalle? Kun kerran on niin hienoa, että ulkoistetaan samaiselle sakille suomalaisten työt, niin ulkoistetaan maanpuolustuskin ja hoitakoot he sen homman. En ymmärrä, mikä velvollisuus suomalaisella on kuolla ja vammautua halpatyövoiman, EU:n ja halpatyövoimaa kieli pitkällä lipovien ahneiden kapitalistien puolesta?

    • sivariKomppaa

      Pietarintrolleilla ja sivakoilla aika lailla samat mielipiteet.

    • sssvvv

      Miksi ihmeessä sinä vielä täällä notkut?

    • ei tätä maata ainakaan Venäjää vastaan kukaan enää lähde aseellisesti puolustamaan. Venäjän valloitus olisi monen mielestä Suomelle pelastus. Maanpetturit ovat vatuloineet kaikki maan asiat niin lahjakkaasti perseelleen, että jos Puuttini ei tule apuun, niin sitten on turvauduttava pieniin aseellisiin ryhmiin, jotka alkavat esim tappamaan mamuja ja näitä maanpetturisuvakkeja. Äänestämällä tähän maahan ei saada kuin kusipäitä hallitukseen ym petturipersuja.

    • valtiomiesvaalit

      Tässäkään hallituksessa en näe yhtään valtiomiestä, mutta jos tämä hallitus kaatuisi, pahaa pelkään ettei löydy uusiakaan. Minä en ainakaan tiedä ketään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      119
      2440
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1602
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      648
      1039
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      972
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      916
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      875
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      77
      721
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      716
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      32
      712
    Aihe