Fem-kanavalla solvataan suomalaisia, Suomea urakal

Obsissa Per Stenbäck ym. haukkuvat suomalaisuutta aivan järjettömästi nyt.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kun svekosurut haukkuvat suomalaisia, niin he eivät laske itseään mukaan. Mutta kun suomalaiset menestyvät jossain, niin siten laskevatkin!

Arkkisveko Stenbäck on jo suoranainen klisee, mitä tulee suomalaisuuden ja suomalaisten halveksimiseen.

Äänestä
  • Fenno ei ymmärrä ruotsia ja tekee fennomaisia tulkintoja ja nolaa itsensä jälleen kerran täydellisesti.

    Äänestä

  • nolonolo kirjoitti:

    Fenno ei ymmärrä ruotsia ja tekee fennomaisia tulkintoja ja nolaa itsensä jälleen kerran täydellisesti.

    Tai sitten juuri me, jotka yksinkertaista ruotsia ymmärrämme, kaiken tuon propagandan ja halveksunnan huomaamme. On luonnollista, että ihmiset, jotka eivät ruotsia osaa, eivät ymmärrä tai ole kiinnostuneitakaan syrjivästä ja eriarvoistavasta kielipolitiikasta!

    Äänestä

Pitää muistaa, että Pär Stenbäck on entinen SPR:n pääsihteeri.
SPR on epäluotettava svekojen organisaatio. Minulta ei tule järjestölle centtiäkään.
Sen enempää, kuin Lastensairaalalle.

Äänestä
  • Fennot eivät huomaa, miten suomenkielistä poliittista päätöksentekoa solvataan päivittäin ja jopa eduskunnan voimin. Suru ei fennon mielestä saisi arvioida suomalaista menoa.
    Soinin pitäisi lopettaa suoranainen valehtelu kansalle päin naamaa. Mikään Soinin lupauksista ei ole pitänyt kotiaan.

    Äänestä

  • Fennologiikkaa: SPR on turmeltunut svekojärjestö koska sillä oli ruotsinkielinen pääsihteeri kolmen vuoden ajan, lähes kolmekymmentä vuotta sitten, vuosina 1985 -1988.

    Uuden lastensairaalan säätiö on svekosäätiö koska sitä johtaa sveitsiläinen joka osaa ruotsia.

    Äänestä

  • lupoko kirjoitti:

    Fennot eivät huomaa, miten suomenkielistä poliittista päätöksentekoa solvataan päivittäin ja jopa eduskunnan voimin. Suru ei fennon mielestä saisi arvioida suomalaista menoa.
    Soinin pitäisi lopettaa suoranainen valehtelu kansalle päin naamaa. Mikään Soinin lupauksista ei ole pitänyt kotiaan.

    Ja mitäs tämä taas liittyy Soiniin?

    Painu vittuun hurri.

    Äänestä

  • ankdam kirjoitti:

    Fennologiikkaa: SPR on turmeltunut svekojärjestö koska sillä oli ruotsinkielinen pääsihteeri kolmen vuoden ajan, lähes kolmekymmentä vuotta sitten, vuosina 1985 -1988.

    Uuden lastensairaalan säätiö on svekosäätiö koska sitä johtaa sveitsiläinen joka osaa ruotsia.

    Niin se Anna Berner on suomenruotsalainen. Yrität taas harhaanjohtaa. Suru se on eli ei suomalaisen luottamuksen arvoinen!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


juurunyt kirjoitti:

Obsissa Per Stenbäck ym. haukkuvat suomalaisuutta aivan järjettömästi nyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu