hyysärit aa telkussa

ei terve noita juttuja
1151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Pappi kehottaa ottamaan pakolaiset yksilöinä...

Millä h-vetillä kukaan ottaa 30 000 siirtolaisjoukon vastaan yksilöinä? Millä resursseilla?

Äänestä
  • "Pappi kehottaa ottamaan pakolaiset yksilöinä..."
    Kas kun ei "yksittäistapauksin".
    Heh, heh, paras mamuorgastisvitsi vähään aikaan.

    Äänestä

  • LaumaYksilöitä kirjoitti:

    "Pappi kehottaa ottamaan pakolaiset yksilöinä..."
    Kas kun ei "yksittäistapauksin".
    Heh, heh, paras mamuorgastisvitsi vähään aikaan.

    Suomalaiset ovat massaa ja maahantunkeutujat yksilöitä, sillälailla.

    Äänestä

Pappi kehottaa ottamaan murhaajat yksilöinä, Pappi kehottaa ottamaan varkaat yksilöinä, Pappi kehottaa ottamaan vammaiset yksilöinä, Pappi kehottaa ottamaan naiset yksilöinä, Pappi kehottaa ottamaan pedofiilit yksilöinä, Pappi kehottaa ottamaan minutkin yksilöinä.

Äänestä
  • "Pappi kehottaa ottamaan minutkin yksilöinä."

    Teikäläisiä ei ole 30 000 kappaletta. :/

    Äänestä

  • JaaMutta kirjoitti:

    "Pappi kehottaa ottamaan minutkin yksilöinä."

    Teikäläisiä ei ole 30 000 kappaletta. :/

    Voi meitä on miljardeja yksilöitä.

    Äänestä

Hyvä kristitty pappi pyytää ottamaan pahan muslimin yksilönä `?

Äänestä

Hallitus pitää päämamutusministeri Juha Sipilän (kesk) johdolla tiedotustilaisuuden Suomen linjasta EU:n maahantunkeutumismuuttopolitiikassa:
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1441864528947.html
-Suomi on ollut yhteydessä Ruotsin viranomaisiin, sillä rautatieyhtiö SJ kuljettaa turvapaikanhakijoita Suomeen kysymättä henkilöpapereita.
-Suomi valmistautuu verouudistuksilla kasvavaan pakolaisvirtaan.
----
Alkaa nää median "rasistikortin" massapetaukset ja TV:n mamutusviikot pikkuhiljaa aueta..?
Nyt viedään suomalaista vähätuloista ja köyhää kuin litran mittaa!

Äänestä

Kun kerran hyysäripunikitkin vetoaa fiktiiviseen Koskelan Akseliin, niin minäkin voisin vähän siteerata Akselia: "Jos se papin saatana sanoo vielä yhden poikkitelasen sanan niin mä pamautan sitä keskelle alventtia"

Äänestä

Pääasiassa unelmahallusinaatioita ja mustan valkoiseksi höpöttämistä?
Tsik, tsik, Suomalaiset journalistit ja toimittajat, kun nämä hampaat irvessä yrittävät nähdä pakolaisvyöryn hyvät puolet ja tehdä siitä myönteistä propagandaa.

Äänestä

Sisäministeri Petteri Orpon (kok) mukaan Suomi on ollut yhteydessä Ruotsin viranomaisiin.
Ruotsin rautatieyhtiö SJ kuljettaa turvapaikanhakijoita Suomeen kysymättä henkilöpapereita. Sisäministeri Petteri Orpon (kok) mukaan Suomi on ollut yhteydessä Ruotsin viranomaisiin liittyen rautatieyhtiö SJ:n toimintaan.

Yhtiö on alkanut kuljettaa turvapaikanhakijoita eteenpäin kohti Suomea tai Norjaa kysymättä heiltä henkilöllisyystodistuksia. Orpon mukaan Ruotsiin on oltu yhteydessä sekä tästä että laajemminkin siitä, että Ruotsi on läpikulkureitti Suomeen nyt hakeutuville ihmisille.

Orpo sanoo aikovansa keskustella asiasta Ruotsin sisäministerin kanssa myös maanantaina sisäministerikokouksessa.

Ruotsin yleisradioyhtiö SVT uutisoi tiistaina, ettei ruotsalainen junayhtiö SJ enää vaadi matkustajia todistamaan henkilöllisyyttään lipuntarkastuksen yhteydessä. Junayhtiö on perustellut päätöstään sillä, että se haluaa helpottaa paperittomien pakolaisten matkaa Ruotsissa ja Ruotsista eteenpäin.

Ulkomaankauppa- ja kehitysministeri Lenita Toivakka (kok) kiisti tuolloin, että pakolaisia ohjattaisiin aktiivisesti Ruotsista hakeutumaan Suomen puolelle.

Ulkoministeri Soini on keskustellu Putinin kanssa paperittomista kuljetuksista venäjältä ruotsiin tornionkautta. Putin on iloinen asian käänteistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mamukriittinen kirjoitti:

ei terve noita juttuja

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu