nälkäisiä rääsyläisiä, sanoi Elisabeth Rehn, presidenttiehdokas, ja ministeri. Mitä hänestä pitäisi ajatella. Minä olen nälkäinen rääsyläinen 60v, sairas, ilman eläkettä. Elän 520 eurolla kuukauden.
pakolaiset eivät ole
rääsyläinen
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ylimielistä, keskarin näyttöä.
Itse elän ilman mitään tuloja ja varallisuutta, pian olen kuollut. En vaan jaksa enää. Sähkö poikki, pian häätö, monta kuukautta vain pahvin makuista leipäjakelun leipää.
Mielestäni on naurettavaa kerätä vaatteita pakoilaisille. Mitä ohi mennen telkusta näin, niin hyivinhän ne olivat pukeutuneet. Ei nykyisissä Suomen talvissa kantasuomalaisetkaan käytä sen kummempia vaatteita. Suomalaiset luulevat, että katastrofin uhrit tarvisevat vaatteita. Pakolaisilla on lämpimät tilat täällä ja sosiaaliturva. Kriisialueilla puolestaan halvat rääsyt homehtuvat. Leirioloissa tarvitaan retkeilyvarusteita. Kaupungeissa pakolaisetkin haluavat olla muodikkaita.
Käytä hyväksesi tolloja sano mamu!
Kuulin myös tämän sammakon tämän vanhuksen suusta.
Elintasopakolaisiahan tänne maahamme tulee. "Nälkäiset rääsyläiset" (joita myös on Suomen vanhuksissa, joilta tämä kepulaishallitus riistää kaiken ihmisarvon) eivät pääse lähtemään
leireiltään pois. Mielenkiintoista olisi myös tietää kuinka paljon näissä nuorissa pakolaimiehissä on soluttautuneita terroristejä.
Erikoinen juttu on myös Suomen maanviljelijät sillä nämä ns. sosiaalituetut yrittäjät eivät näytä sisältyvän tälläkään kertaa hallituksen säästökohteisiin, Miksi eivät??????