AKT:n rekat ajaa Sipilän ylitse

Taisi Kempeleen Corleone Sipilä nyt haukata liian suuren palan. Työväenliike ei ole valmis antautumaan yhden pohjoisen, entisen elektroniikkamiehen laskutikkulaskelmien ja sanelun edessä.
Nyt jyräytetään AKT:n rekat käyntiin! Toivotaan kainosti että ketään merkittäviä SS-miehiä ei jäisi pahasti tämän työväen jyrän alle.http://yle.fi/uutiset/akt_pysayttaa_liikenteen_ja_satamat_jattimielenosoituksen_ajaksi/8298512

Seuraava steppi on että satamat laitetaan viikoksi kiinni. Ja sitten neuvotellaan taas, että mitä kaikkia SSS-lakeja lopulta hyväksytään ja mitä ei. Nelkyttonnareja rekkoja vastaan on aika paha tapella.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

hallitus voi julistaa poikkeustilan suomeen ja pistää ay pamput linnaan?

Äänestä

Työveänliikkeen kun ei tunnetusti tarvitse ottaa vastuuta mistään.

Ihmettelen vaan ettei tuollaista roskasakkia tehdä lainsuojattomiksi. Yksinkertaiset paskaduunit kun voisi teettää ulkomaalaisella vuokratyövoimalla...

Äänestä
  • EU-liitoksen jälkeen ei yksikään hallitus ole kantanut vastuuta suomalaisista, eikä tule kantamaan.

    http://jarmonevalainen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/185208-asuntovelat-markoiksi
    ____________________________
    Väärän politiikan vuoksi kaatui tuhansia yrityksiä ja tuli tuhansia "harakiriä" tehdäänkö tämä uudestaan?


    Asuntovelat markoiksi
    24.1.2015 20:40 Jarmo Nevalainen EU Euro Keskuspankki Markka 8 kommenttia ilmoita asiaton viesti
    Sveitsin keskuspankki irroitti napanuoran euroon jonka seurauksena Sveitsin frangin arvo vahvistui n 20%. Tästä on seurannut aikamoista parran pärinää niissä maissa joissa esim. asuntolainat on otettu sveitsin frangeina, toisinsanoen valuuttalainoina toisen maan valuutasa, kuulostaako tutulta?

    Euroopassa on kuitenkin maa joka näki asioiden kehityssuunnan ja päätti toimia ennen kuin oma kansa saisi kokea ikävän yllätyksen.

    Maa on Unkari, suomalaisten sukukansa. Siellä maan hallitus teki joulukuussa päätöksen jossa ulkomaisissa valuutoissa otetut asuntolainat muutettiin forinttipohjaisiksi. Kappalemääreisti lainoja oli noin 500 000 kappaletta arvon ollessa noin 11,4 miljardia euroa. Näin pelastettiin asuntovelalliset noin 1,6 miljardin euron velkapääoman kasvulta. Ei hassumpaa.

    Samanlainen teko olisi voitu tehdä Suomessa 90-luvulla. Ei vain haluttu tehdä. Haluttiin mielummin ajaa ihmiset konkurssiin ja itsemurhiin. Joskus nämäkin toimet vielä tutkitaan ja tulokset julkistetaan.

    Samanlainen teko on mahdollista kun Suomi luopuu eurosta ja palaa omaan kansalliseen valuuttaan.

    Äänestä

Piikkimattoa tielle vaan!! Siihen pysähtyy isompikin mellakoiva tai liikenneruuhkia aiheuttava rekka.

Sen Piiraisen pas-kapään kuorkkarikuskien porukka on suomalainen terroristijoukkio, ja se pitää laittaa saman tien nyt aisoihin. Vaikka sitten ehdollisia tuomioita päälle, niin muistavat ainakin yhteiskuntaa haitanneensa ja mellakoineensa.

Äänestä

eipä ole sipilässä johtaja-ainesta. jossain pikkufirmassa pärjää ehkä pomona kyykyttämällä, mutta kansa uskaltaa pistää vastaan.

Äänestä
  • -mistä kansasta puhut?

    Äänestä

Muutama suursijoittaja-pörssikeinottelija- veroparatiisipummi, on pistänyt kokonaisen kansan polvilleen, eikä poliisin isojen talousrikosten tutkijoita, näy vieläkään Kämp-Groupin ym konsernien tienoilla, mistä Kataisen- ja nykyistä EK-SSS-Veroparatiisihallitusta johdetaan.

Äänestä

Voimia vaan Sipilälle ja kumppaneille viedä hommat loppuun asti rettelöijistä välittämättä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Satamat-syväjäähän kirjoitti:

Taisi Kempeleen Corleone Sipilä nyt haukata liian suuren palan. Työväenliike ei ole valmis antautumaan yhden pohjoisen, entisen elektroniikkamiehen laskutikkulaskelmien ja sanelun edessä.
Nyt jyräytetään AKT:n rekat käyntiin! Toivotaan kainosti että ketään merkittäviä SS-miehiä ei jäisi pahasti tämän työväen jyrän alle.http://yle.fi/uutiset/akt_pysayttaa_liikenteen_ja_satamat_jattimielenosoituksen_ajaksi/8298512

Seuraava steppi on että satamat laitetaan viikoksi kiinni. Ja sitten neuvotellaan taas, että mitä kaikkia SSS-lakeja lopulta hyväksytään ja mitä ei. Nelkyttonnareja rekkoja vastaan on aika paha tapella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu